این دوچرخه الکتریکی دارای لاستیک آنگاه آن را به شما حشره دار تلماسه های غیر ضروری

وقتی که می آید به وسایل نقلیه دو چرخ, این مرد تایر روند نیست همیشه پر زرق و برق ترین–و یا بیشتر مورد نظر که برای ماده. اما یکی از جدید e-bike ممکن است فقط چند سواران تغییر لحن خود را.

Velocifero ساحل دیوانه موتور سیکلت الکتریکی ازدواج طراحی ایتالیایی با لاستیک چربی به اندازه کافی برای تسخیر حتی بیشتر غیر دوستانه زمین. نه تنها رمان لوازم جانبی عملی برای off-road آنها را لذت بخش تر می کرد ، هر آن ممکن است در عدم سنتی تر و باریک به نظر می رسد این دوچرخه بیش از باعث می شود تا برای لذت محض و نگرش است. و این تمام نقطه از یک دوچرخه شبیه به این اگر شما از ما بخواهید.

به تازگی پرده برداری در بانکوک بین المللی موتور نمایش ساحل دیوانه نیست قوی ترین e-دوچرخه سواری در بازار با 2kW مداوم موتور تنها قادر به هدف قرار دادن 37 مایل در ساعت. اما انتخاب آن را برای چرخش در محیط مناسب می تواند تمام تفاوت را. هر چند اخیر آزمایش ثابت کرده است آن را به یک جای تعجب خوب, خیابان, دوچرخه, آن می تواند مقابله به مراتب بیشتر از حد متوسط پیاده رو. همانطور که از نام این مفهوم را میرسانند به نظر می رسد کاملا مناسب برای سواری در ساحل.

Velocifero Beach MAD e-bike

چربی لاستیک اجازه می دهد این e-bike برای گذشتن از زمین که در غیر این صورت بود unnavigable. حسن نیت ارائه میدهد از Velocifero

دوچرخه باتری نیز متوسط با برآورد محدوده بین 37 و 43 مایل در یک فاصله معنی دار اما نه به اندازه کافی برای تمدید گشت و گذار. اما آن را بیش از اندازه کافی برای آنچه به نظر می رسد طراحی شده برای: مینی ماجراهای. با کسانی که توجهی چرخ آن می تواند مقابله با مسیرهای پیاده روی تپه ها و شن و ماسه به طور یکسان. در واقع این دوچرخه به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک حشره دار تلماسه بر روی دو چرخ از یک موتور سیکلت است.

با توجه به این که ساحل Mad به تازگی عرضه وجود دارد و در عین حال به هر کلمه رسمی در قیمت گذاری. اما Velocifero نقطه از فروش گسترده و پس از آن بیش از احتمال زیاد است که هر زمان که آن را می آید به بازار شما باید دسترسی به گیر یکی برای خودتان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>