نیویورک Buzziest رستوران آوردن $1,000 کباب کیت و 500 سوشی جعبه به Hamptons

در یک رستوران و صنعت که در آن بسیاری از ثابت تبدیل شده به متغیرها در اینجا این است که یک چیز شما همیشه می توانید تعداد دفعات مشاهده: اگر Carbone باز است آن را به فروش مقدار مضحک از تند فرنگی لوله لوله و کوتاه.

در Carbone Hamptons یک pop-up ساوتهمپتون رستوران آغاز شده است که takeout در ماه ژوئن و راه اندازی خواهد شد ناهار خوری در این پنج شنبه, محبوب ترین غذاهای همان پرفروش در Carbone را در شهر نیویورک گل سرسبد.

“این هرگز تغییر” گفت: Jeff Zalaznick شریک مدیریت از گروه عمده مواد غذایی که دارای Carbone.

تند فرنگی لوله لوله و کوتاه است که همیشه نمودار-دائم الخمر و گوساله و گوشت مرغ و سالاد سزار همیشه دوم و سوم. و با بسیاری از افراد برجسته پناه-در-محل به طور نامحدود در ساحل, طنز, اندازه بسیاری سفارش شده است بیش از حد بالا.

“سفارشات بزرگ هستند به طور کلی حتی با Carbone استانداردهای” Zalaznick گفت. “یک دیوانه بود 50 سفارشات تند فرنگی لوله لوله و کوتاه و یک گوساله Parm.”

Carbone Hamptons به ویژه مانند یکشنبه دنده نخست از خواهر رستوران شهر نیویورک کوره. چرخش ظروف شامل انواع حیوانات مورد استفاده و خرچنگ fra diavolo. این است Hamptons که در آن مقتدر استفاده می شود برای گرفتن دقیقا آنچه آنها می خواهند پس از سرآشپزها ماریو Carbone و غنی Torrisi در حال باز کردن کل راهکار در طول Covid-19 بیماری همه گیر.

spicy rigatoni

Carbone محبوب تند فرنگی لوله لوله و کوتاه عکس: حسن نیت ارائه میدهد Carbone

“ما تقریبا هر چیزی را به ویژه اگر شما به ما به اندازه کافی اطلاع” Zalaznick گفت. “ما بسیاری از به طور منظم است که اجازه دهید ما را در پیشبرد دانم و ما آنها را بزرگ قالب ظروف از هر یک از رستوران ها که آنها می توانید انتخاب کنید تا.”

علاوه بر این Carbone Hamptons فروش کوره در خانه کیت با غذاهای دریایی و استیک یا گوشت خوک که خوراک چهار نفر برای حدود $200.

افسانه ای نیویورک, chef Daniel Boulud نیز عامل با به-مشتریان-هر-آنها می خواهند نگرش است. Daniel Boulud آشپزخانه بایگانی اطلاعات و خدمات تحویل او راه اندازی شد و در طول همه گیر ارائه شده است Hamptons تحویل برای $595 بجوش و خروش آمدن در خانه bouillabaisse کیت و 1000 $در کوره کیت. اما Boulud نیز خوشحال به ارسال جعبه از مواد غذایی است که شما طبقه بندی شده اند برای کل آخر هفته اگر شما می خواهید می گویند, یک گیاه خوار, شام, ویژه, دسر و viennoiserie بسته بندی صبحانه همراه خود را با bouillabaisse.

“در Hamptons مردم می خواهید به آرامش آخر هفته” Boulud گفت. “ما مراقبت از همه چیز.”

بنابراین اجازه دهید Daniel Boulud آشپزخانه تهیه و marinate هشت تا 10 نوع از ماهی ها (که ممکن است شامل جان مندانه قرمز ماهی کفال, loup de mer یا monkfish) و صدف (که ممکن است شامل صدف و میگو و خرچنگ و یا صدف) برای bouillabaisse. اجازه دهید Daniel Boulud, آشپزخانه, استفاده مناسب استخوان ها را به پایه.

Boulud می داند که $595 قابل توجهی هزینه برای یک وعده غذایی. اما فراتر از بودن کار فشرده و کامل از مواد تشکیل دهنده حق بیمه های bouillabaisse طراحی شده است برای چهار تا شش نفر است.

“من فکر نمی کنم ما در حال ارزان ترین گزینه است اما ما می خواهیم به بهترین گزینه” Boulud گفت. “این بسیار متفاوت تجربه غذا خوردن در خانه و من فکر می کنم آنچه مهم است اعتماد در کیفیت مواد اولیه با ما در خرید و کیفیت غذا و طعم. همچنین اعتماد این واقعیت است که ما در حال انجام این کار با تعداد زیادی از غرور و تعداد زیادی از مراقبت و بسیاری از سخاوت. وجود دارد همیشه باقی است.”

bouillabaisse

بجوش و خروش آمدن برخی از bouillabaisse با Daniel Boulud را کمک کند. عکس: حسن نیت ارائه میدهد پل Wagtouicz

آن را یک بیماری همه گیر-فرمول خاص: نیویورک بالاترین-end رستوران باید هزینه زیادی برای مواد غذایی خود را برای زنده ماندن, اما آنها همچنین نیاز به ارائه ارزش بیشتر زمانی که مردم در حال غذا خوردن در خانه. و این رستوران ها خود آگاه زمانی که آنها می گویند آنها در حال ارائه یک معامله خوب حتی زمانی که قیمت ها ممکن است به نظر می رسد گزاف به مردم که لازم نیست یک مینی گلف اندازی بر روی خود آب به آسیاب و مستغلات.

“تا آنجا که به ما تحویل برنامه و ارزش می رود, من نمی دانم اگر مقدار بهتر در خارج وجود دارد” گفت: سوشی Noz صاحب جاش Foulquier. “این برای تلفن های موبایل دیوانه می گویند که برای 500 دلار تحویل جعبه.”

در نظر سوشی Noz را $525 تابستان temaki کیت که در حال تحویل به Hamptons در روزهای شنبه. سوشی Noz می گوید جعبه تغذیه سه تا پنج نفر به دلیل این رستوران نمی خواهم کسی در مورد گله گرفتن نیست به اندازه کافی مواد غذایی است. اما کیت طراحی شده برای حدود 25 تا 40 دست رول بسته به اینکه چگونه شما می خواهید به آنها چیزهای که بدان معنی است که شما به طور بالقوه می تواند خوراک چند نفر یا چند وعده های غذایی با یک جعبه. شما می توانید برای مثال بار در chu-toro, لاغر تن yellowtail و این هفته ماهی قزل آلا/ماهی قزل آلا نوع و صرفه جویی در کل سینی uni برای بعد.

علاوه بر ماهی و اونی که همیشه در این کیت وجود دارد چرخش صدف که ممکن است شامل خرچنگ peekytoe خرچنگ نرم پوسته خرچنگ یا حلزون اسکالوپ. همه چیز prepped توسط آشپز Nozomu آبه (که شناخته شده به عنوان Noz) و تیم خود را در سوشی Noz در بالای سمت شرق و سپس بسته بندی در Hamptons. یک کارت پستال را به اندازه شکست تمام غذاهای دریایی, ساز و سس ها (از جمله ماهی کولی سس) باعث می شود آن را سرگرم کننده و آسان به انتخاب کنید-شما-خود-دست-رول-ماجراجویی.

“تاکید واقعا در بخش DIY” Foulquier گفت.

مانند دیگر نیویورک رستوران Foulquier آغاز شده Hamptons تحویل زیرا او متوجه شده است که takeout اعداد در شهرستان شد و پایین رفتن پس از مشتریان به سمت شرق پایان. سوشی Noz نیز دیده می شود یک چشم انداز مثبت در آن کسب و کار کیترینگ برای Hamptons و همه از لانگ آیلند در طول تابستان با سه تا چهار وقایع در هر هفته.

“غذا چیزی است که ما همیشه ارائه شده در واقع از قبل از رستوران باز” Foulquier گفت. “بخشی از آنچه که تامین مالی سوشی Noz است Noz و من قرار دادن در غذا وقایع است.”

حوادث در حال حاضر شامل رفتن “بالاتر و فراتر از آن با فاصله گرفتن اقدامات” و متناوب سرآشپزها بنابراین هیچ کارمند در معرض بیش از حد بسیاری از مشتریان اما Foulquier می خواهد مشتریان بدانند که سوشی Noz را به خانه خود و ایجاد یک omakase شمارنده تا 10 نفر است.

“این یک ضربه سر و صدا شده است و یکی از چیزهایی که نگه داشتن ما را زنده در حال حاضر گفت:” Foulquier که می افزاید که در حال اجرا یک رستوران در حال حاضر است مانند “بازسازی یک خانه پس از یک طوفان.”

sushi noz temaki

خود را ایجاد کنید temaki. عکس: حسن نیت ارائه میدهد سوشی Noz

یک تفاوت است که در رستوران در حال برخورد با یک جریان فاجعه است. Boulud در مورد شروع به Westchester تحویل زیرا مشتریان درخواست کرده اند آن را. Zalaznick فکر می کند این احتمال وجود دارد که Carbone Hamptons ممکن است اجرا را از طریق سال. Foulquier است همچنین نگه داشتن گزینه های خود را باز.

“من به شما گفت که ‘راه’ دو ماه پیش و یا حتی یک ماه پیش اگر شما از من پرسید اگر ما می خواهم هنوز هم می تواند ارائه به Hamptons پس از روز کارگر, گفت:” Foulquier که با توجه به امکان یک شبح آشپزخانه و یا یکی دیگر از شهر نیویورک رستوران فضا برای رسیدگی به آینده takeout و تحویل سفارشات. “در حال حاضر من می شود جای تعجب نیست اگر ما نبودند. من به بسیاری از مشتریان وقتی که من انجام شده بود تحویل زن و شوهر اول هفته است. فراموش نکنید در روز کارگر. وجود دارد کسانی که مایل به ترک شهر برای همیشه.”

و این مشتریان هنوز هم می خواهید به خوردن همان غذا از آنها استفاده می شود به زمانی که آنها شام خوردن در به طور منظم در این شهر buzziest رستوران.

“مهمتر از” Zalanick گفت: “ما شده اند قادر به مطمئن شوید که هیچ یک از ما به طور منظم به فرنگی لوله لوله و کوتاه برداشت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>