کسب و کار جت در حال حاضر ارائه یک ایمنی ‘حباب’ پاساژ, قایق بادبانی, خانه های تعطیلات و سافاری

در پی Covid-19 خصوصی حمل و نقل هوایی بر یک پایه مشتری. در حالی که مسافرت هوایی تجاری باقی مانده است به طور قابل توجهی کاهش می یابد و به تازگی ابداع “Germaphobia” روند مقابله جهان, گروهی از جت خصوصی همکاری برای هر دو مسافرت با قایق تفریحی و سفر در حال تلاش برای ایجاد “حباب” است که اجازه می دهد عبور امن بین خانه و هواپیما و قایق بادبانی و یا حتی آفریقا safaris.

PrivateFly گزارش 85 درصد افزایش در پاسخ به سوالات در ماه ژوئن نسبت به ماه مشابه سال گذشته است. این آمده اند از شرکای تجاری در صنعت مسافرت با قایق تفریحی و از صاحبان قایق بادبانی یا charterers “از جان گذشته به پشت روی آب” PrivateFly مدیر عامل آدم Tidwell گفت: Robb Report. سوالات همچنین از کارگزاران قایق بادبانی که مایل به پرواز مشتریان آینده نگر برای مشاهده قایق بادبانی در حال ساخت است.

“در ابتدا تقاضا در مه بود و قابل توجه برای پروازها به مقصد Split, کرواسی به عنوان یکی از اولین کشورهای اروپایی به استقبال گردشگران گفت:” Tidwell. “ما در حال حاضر شروع به دیدن بیشتر تقاضا به دیگر مسافرت با قایق تفریحی در نقاط مانند Riviera فرانسه و پالما.”

Aviation

حمل و نقل هوایی خصوصی شرکت گزارش افزایش قابل ملاحظه در پاسخ به سوالات به عنوان خانواده و اوقات فراغت مسافران حرکت از کلاس اول در خطوط هوایی تجاری به جت خصوصی برای تعطیلات و مسافرت است. شاتر

افزایش حمل و نقل هوایی خصوصی محبوبیت نیز رانده شده توسط مشتریان تجربه “چالش با دسترسی می گوید:” یان مور مدیر ارشد تجاری افسر VistaJet که راه اندازی آن جت-به-قایق بادبانی خدمات در ماه ژوئن.

“با تعدادی از محدودیت ها هنوز هم در جای خود در طول این زمان از قطعیت کسانی که خود را در یک قایق بادبانی و یا در حال برنامه ریزی برای منشور یکی ممکن است در مورد چگونه آنها را در رسیدن به آن” مور می گوید. “کسب و کار جت در حال امن ترین حالت از سفر تحت شرایط فعلی.”

لندن-بر اساس جت خصوصی کارگزار Colibri هواپیما تخمین زده می شود حدود 680 کمتر فرد-به-فرد لمس نقاط در هنگام پرواز خصوصی به عنوان وجود دارد در پروازهای تجاری. این آمار تنها به طور قابل توجهی افزایش جذابیت برای چه حتی فوق العاده بالا افراد ارزش خالص به نظر پرهزینه حالت از حمل و نقل.

Aviation

جت خصوصی شرکت ها می گویند که پرواز یک هواپیما کسب و کار شامل حدود 680 کمتر “فرد به فرد لمس نقاط” از پرواز هواپیماهای تجاری.

گذشته از تضمین صاف انتقال جت خصوصی خدمات ارائه می دهد “اطلاعاتی در مورد چگونگی به پرواز با خیال راحت و می تواند مراقبت از ترخیص روش” Heesen قایق بادبانی مطبوعاتی مدیر سارا Gioanola گفت: Robb Report. هلندی سازنده اعلام کرده است VistaJet مشارکت به مشتریان انتقال از خانه های خود را به کشتی سازی. “این فقط پرواز خود را, اما تدارکات پشت آن” او می گوید.

و تدارکات نیاز به در نظر گرفته شود. شاهزاده موتور قایق بادبانی فروش انگلستان توزیع کننده برای شاهزاده خانم, قایق بادبانی, ارائه خدمات سفر به اسپانیا و بالئاریکس با شریک زندگی خود را Heli Air برای مشتریان که قایق بادبانی پهلو وجود دارد.

Uniesse قایق بادبانی دارای قلاب, با چوب Cay Resort & Marina در باهاما و دراز مدت آن شریک سازندگان هوا. این ارائه می دهد مشتریان پروازهای مستقیم از فلوریدای جنوبی به خارج سلیمان. VistaJet جت-به-قایق بادبانی نیاز به انتقال مهمانان به پرواز به مالت و دیدار با قایق بادبانی خود را در هنگام ورود.

Aviation

بسیاری فکر می کنم که حمل و نقل هوایی خصوصی را جایگزین پرواز تجاری به صورت فوق العاده بالا و-خالص ارزش افراد حداقل تا یک Covid-19 واکسن یافت.

“مشتری نمی خواهد که برای مقابله با مشغول سالن فرودگاه و یا چک در صف. فقط یک کرایه تاکسی مستقیم به هواپیما و خصوصی پرواز تنها با خانواده خود و خدمه در هیئت مدیره” اما پنبه ارشد مدیر ارتباطات در شاهزاده قایق بادبانی گفت: Robb Report.

شاهزاده خانم’ مهمانان پرواز از فرودگاه های بریتانیا (Gloucester, ساوتهمپتون و یا در های وایکام) و انتخاب بین M600 واحد توربین هواپیما یا استنادی جت. جت مجهز جداگانه سیستم تهویه برای خلبان برای جلوگیری از به اشتراک گذاری همان هوا با مشتری و هر دو پرواز و خدمه قایق بادبانی خواهد شد تست شده برای Covid-19 با سخت اقدامات بهداشتی در محل قرار داده.

آن را نه فقط در مسافرت با قایق تفریحی مربوط به هر دو. سفر و صنعت به عنوان یک کل نیاز به “reimagine سفر دوباره می گوید:” دبورا Calmeyer مدیر عامل و بنیانگذار سر و صدا و آفریقا ارائه می دهد که خصوصی end-to-end گزینه با VistaJet برای گروه های کوچک سفر به آفریقا.

Aviation

قایق بادبانی شرکت در حال همکاری با شرکت های حمل و نقل هوایی حمل و نقل به مشتریان در حالی که سازندگان نیز با استفاده از جت های خصوصی به مشتریان را به کارخانه کشتی سازی به مشاهده بالقوه قایق بادبانی خرید. Northrop & Johnson

نیز, Abercrombie و کنت منشور جت برای تورهای حیات وحش, National Geographic جت خصوصی اعزامی از ویژگی های خاص پیکربندی بوئینگ 757 تا 75 مسافران و اسمیتسونیان سفر ارائه می دهد توسعه یافته به دور دنیا با تورهای توسط جت خصوصی از جمله تورهای جزیره ایستر و از دست رفته شهر پترا.

این سوال باقی می ماند که آیا تقاضا برای حمل و نقل هوایی خصوصی است که یک زانو حرکت تند و سریع واکنش به Covid-19 یا اگر آن را سرآغاز یک عصر جدید است ؟

دانیل Ziriakus رئیس جمهور و رئیس اجرایی از ما خانه کارگزاری Northrop و جانسون می گوید شرکت او خود را آغاز کرد و با همکاری NetJets برگشت در سال 2014. او معتقد است که این مشارکت تقاضا کاملا یکپارچه مدل کسب و کار و همچنین فداکاری و کار و سرمایه گذاری به کار می کنند. در نهایت Ziriakus می گوید: حمل و نقل هوایی خصوصی خواهد بود اولین انتخاب برای UHNWIs.

Aviation

منشور قایق بادبانی و کسب و کار هواپیما را افزایش بهداشت پروتکل های روی مهارت خود را برای جلب Covid خسته مسافران است.

“این نوع از مشارکت اتفاق نمی افتد و با قرار دادن در یک رویداد با NetJets و به طور ناگهانی شما باید 20 مشتریان جدید است. آن کار نمی کند مانند این که” Ziriakus گفت: Robb Report. “این نیاز به یک چند در سال های دراز مدت استراتژیک رویکرد را به این شرکت ها نزدیک به هم است.”

پس از Covid-19 همه گیر در زمان برگزاری Northrop و جانسون فرستاده نظرسنجی به 14,000 از آن منشور و فروش مشتریان به تجزیه و تحلیل تغییرات بازار ، “ما پرسش و پاسخ در مورد تمام جنبه های زندگی خود و یکی روشن و کارآمد پاسخ که آمد این بود که مردم را به پرواز خصوصی می گوید:” Ziriakus.

Ziriakus نیست بیش از حد شگفت زده کرد چرا که بسیاری از مشتریان در حال پرواز با NetJets برای سال. “ما تا به حال بخش قابل توجهی از پایگاه داده ما پرواز خصوصی. ما می دانستیم که این و واقعا کار کرده و در حال توسعه این با NetJets,” او می گوید. “اما با Covid-19 اتفاق می افتد زمانی که بررسی برگشتم وجود دارد یک مقدار قریب به اتفاق از مردم رفتن را از تجاری به خصوصی است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>