کلید حرارتی چیست ؟ و چه قابلیت هایی دارد+ مقایسه کلید حرارتی و بی متال

درحال حاضر این‌که کلید حرارتی زیمنس می توانند موتور را در برابر عدم تعادل در فازهای مدار محافظت نمایند. دکمه ح

توسط ETELARESANKHABAR در 11 دی 1401
درحال حاضر این‌که کلید حرارتی زیمنس می توانند موتور را در برابر عدم تعادل در فازهای مدار محافظت نمایند. دکمه حرارتی یا دکمه حفظ کننده موتور که به سوییچ MPCB پر اسم و رسم میباشد سوییچ قابل قطع ذیل بار هست که برای واضح و خاموش کردن این دکمه اصلی نام کلید حرارتی-مغناطیسی نیز شناخته می شود. ۱- بی متال مدار دستور را جدا می کند ( از طریق پیج های ۹۵ – ۹۶ ) ولی کلید حرارتی مستقیماً سه فاز مدار قدت را جدا می کند و سبب جدا شدن موتور می شود.
  • استاندارد NEC به هر جریانی که اکثر از جریان نامی یک دستگاه و یا یک هادی باشد بیشتر جریان می گوید که ممکن می باشد ناشی از طولانی تر بار، اتصال کوتاه و یا اتصال زمین باشد.
  • شما دوستان برای خرید کردن دکمه حرارتی در پکیج می‌توانید از برند بابا ادیسون به کار گیری کنید.
  • فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت عرضه کننده‌ی اشکال آیفون چهره ای ، آنتن مرکزی و درب اتوماتیک و ...
  • محافظت در برابر اضافه‌بار موتور، زمانی که یک موتور برای مدت طولانی جریانی بیش از مقدار نامی تصویب شده روی پلاک خود را می‌کشد.
  • کلید حرارتی زیمنس همین امکان را دارااست که علاوه بر حفاظت طولانی تر بار و اتصال کوتاه، انقطاع بودن یک فاز از فازهای محل ورود یا این که unbalance بودن فازها حساس یکدیگر را تشخیص دیتا و کلیدی اتفاق افتادن همین امر trip بدهد.
  • در کل ساختمان های صنعتی و تجاری که حساس موتورهای الکتریکی هستند، دکمه حرارتی اشنایدر نقش حساس برای حفاظت الکتریکی دارد.
مثلا در موتور تکفاز دو خازنه الکتروژن جریان الکتروموتور در بار تمام 16.2 آمپر است. پلاک موتور را باز‌نگری کنید چنانچه جریان موتور شما از مقدار درج شده در پلاک آن اکثر هست یا این که بیش تر بار دارید و یا این که الکتروموتور زخم دیده است. سیستمهای در اختیار گرفتن موتور در سراسر کارخانه های تولیدی در فرآیندهای بحرانی و اصلی گزینه استفاده قرار می گیرند. خرابی تجهیزات می تواند منجر از دست رفتن پول و سرمایه به برهان خراب شدن موتور، یا این که بخشهای دیگر، جایگزینی و مدت از عمل افتادگی تجهیزات به جهت سیستمهای توان حساس موتور الکتریکی گردد. ساختمان داخلی یک ترموسوئیچ و طرز قرار گیری آن در سیم پیچ الکتروموتور در شکل پایین اکران داده شده است. اساسی افزایش دما، فلز بی متال به یک سمت خم شده و منجر جدا اتصال کنتاکت سوئیچ می شود.

سایر تفاوت های میان دو سوییچ برق

فرکانس کریر (سوئیچ زنی) درایو را تغییر تحول دهید ممکن است نقص‌ برطرف می شود. استارت نمودن موتور بدون توشه و یا بار ناچیز مشکلی برای الکتروموتور القایی ساخت نمی کند. کارکردن موتور اساسی جریان نامی منجر آسیب به موتور نمی شود موتور به جهت حالت کار دایم ذیل این حالت طراحی شده است. به طور معمول دربین جریان نامی تا دو برابر جریان نامی تنظیم می کنند. در انتها توصیه می نماییم از "قواعد تعمیر و مراقبت الکتروموتورها" و "روغن یا این که گریس در روانکاری الکتروموتورها " نیز دیدن نمایید. دسته‌بندی نشده مهم ترین تفاوت فی مابین کلید های حرارتی مهم دیگر انقطاع کننده های مدار در این می باشد که کلید های حرارتی بضاعت نگهداری از مدار را در در مقابل عدم تعادل در فاز های مدار و قطعی فاز دارد. اگر به شکل ناگهانی یکی از فاز ها در موتور سه فاز قطع شود برای موتور خطر آفرین خواهد بود چرا که موتور حیاتی دو فاز به فعالیت خودش ادامه می دهد. ۱- بیمتال تنها حفظ کننده جریان حرارتی می باشد البته سوییچ حرارتی زیمنس از دو جریان حرارتی و مغناطیسی نگهداری می نماید. گرچه کارایی کلیدهای حرارتی زیمنس شبیه عملکرد بیمتال است، به این معنی که فعالیت هر دو مراقبت می باشد. مراقبت در در مقابل اختلالات جریان اضافی و هر جور اختلالاتی که ممکن می باشد در جریان شکل دهد. آزمون فیوز محافظ جان یا به طور خلاصه آزمون rcd لازم هست انجام شود تا از درستی اتصالات و کارایی کلید جریان نشتی اطمینان حاصل گردد. برای تماشا تیم فیلم های آموزشی مهندسی قدرت+ اینجا کلیک کنید. همین تارنما عملکرد داراست وبسایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما اهمیت نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، اعضا را به دیدن تمام مطالب تارنما های معرفی شده دعوت می‌کنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از تارنما های معرفی شده اسکن نمیشود. تمامی حقوق و دستمزد مادی و معنوی این وبسایت وابسته به کمپانی الکتریک ظریف می‌باشد. بی متال تجهيزيست که دو فلز ناهمجنس و خصوصا فلزهایی حیاتی ضریب انبساط متفاوت ساخته می‌شود. ✅ بها ها در این لحظه معتبرند موجودی محصول به شکل لحظه ای در حالا تغییر میباشد به جهت اطلاع از تخفیف اکثر و موجودی حیاتی ما در تماس باشید. در تصویر تحت یک نمونه تابلوی مونتاژ شده حساس سیستم باسبار ریتال را بازدید می‌کنید. اضافه توشه موقعی رخداد می افتد که یا این که تعداد وسایلی که در یک مدار کار می کنند باشد و یا یکی از دستگاه ها فراتر از آنچه برای آن طراحی شده است کار کند. به تیتر مثال موتوری که در شرایط عادی 10 آمپر می کشد در حالت طولانی تر توشه ممکن میباشد 20 تا 30 آمپر و یا این که بخش اعظم بکشد. همین جریان زیاد باعث داغ شدن موتور شده و در صورتیکه همین خلل مرتفع نگردد و یا این که رله اضافه بار مدار را قطع نکند موتور در زمان کوتاهی زخم خواهد دید. الکتروموتور که خود به خود خاموش می شود احتمال دارد یک عدد از عناصر حفاظتی آن فعالیت می نماید (رله جریان، بی متال، PTC، PT100) انواع گوناگون وسایل حفاظتی میباشند که ممکن میباشد در درون سیم پیچ یا در مسیر آن قرار داشته باشند. مقاومت اهمی و اندوکتانس سیم پیچ سه فاز را ترازو گیری نمایید می بایست به هم خیلی نزدیک باشند آن گاه اتصال بدنه را تحلیل نمایید در صورتیکه از صدق موتور مطمئن شدید به سراغ حفاظت آن بروید و آنها را آنالیز نمایید که البته آن قدری پیچیده خیس است. تا جاییکه متوجه شدم ورود مایع باعث شده سیم پیچی سه فاز اهمیت هم دیگر اتصال کوتاه شده باشند.

آگهی‌های ویژه: برق صنعتی

جریانهای سیگما به عنوان یک عاقبت از فرکانس سیگنال، مرحله ولتاژ، ظرفیت خازنی و اندوکتانس در هادی ها ساخت می شوند. همین جریانهای گردان می توانند مسیر عبور خویش را از طریق سیستمهای حفاظت زمین ببندند که منجر تریپ شدن سیستم بر اثر نویز یا در بعضی مواقع سبب ساز ارتقا دما در سیم پیچها گردند. جریان سیگما را می توان در کابل کشی موتور یافت و کلمه است از مجموع جریانهای سه فاز در هر نقطه در زمان است. در یک وضعیت درست، مجموع جریانهای سه فاز متساوی با صفر خواهد بود.

کلید حرارتی 105 مرتبه عمودی

نیاز به حفاظت های خاصی دارند که تنها سوییچ های حرارتی قادر به تامین این نیاز ها می باشد. در عین حالا امکان تجمیع کلید های حرارتی دارای دیگر حفاظت ها نظیرحفاظت در برابر کاهش ولتاژ (راه آندر ولتاژ )، تایمر ها و سافت استارتر ها، هم دارد. ۲ -مانند بیمتال‌ها دارای رتبه تهیه جریان می‌باشد (درجه آن را به طور معمول ۱۰ درصد عمده از جریان نامی موتور تهیه و تنظیم می‌کنند). ۱ -دارای شستی انقطاع و وصل یا دکمه ۰ و ۱ می‌باشند (برای کنترل دستی). کلید های حرارتی یا این که به کلمه دیگر دکمه های حافظ موتور که در اصطلاح تخصصی به سوییچ های MPCB هم مشهور هستند. دکمه حرارتی زیمنس به طور مستقیم سه فاز مدار را قطع قیمت کلید حرارتی هیوندای می کند البته بیمتال مدار دستور را انقطاع می نماید. رله مغناطیسی ها همچون فیوز ها کار می کنند با این تفاوت که رله ها در مقایل جریان اضافه توشه مدار را جدا می شوند.

آلترناتور یا این که دینام خودرو چیست؟ چگونه برق ساخت می کند؟

کنتاکت کمکی به شکل تکی و دوتایی از رو یا این که از پهلو به کلیدها متصل می شوند. وقتی که کلیدهای حرارتی قطع یا این که وصل می شوند، کنتاکت آن ها هم دچار قیمت دکمه حرارتی اشنایدر تسلا کالا تغییر‌و تحول می شود. از همین قابلیت می توانید در بخش فرمان مدار نیز استفاده کنید. یکی دیگر از تجهیزات جانبی کلیدهای حرارتی، رله افت ولتاژ است.

رله بیشتر توشه حرارتی

اصولا موتور به خصوص در شرایط بی بار جریانی کاهش از جریان نامی از مدار می کشد. ولی باید کلید حرارتی را طوری تعیین نماییم که حداکثر جریان ممکن به راحتی از آن عبور کند. سوییچ حافظ موتور برای شیوه اندازی های سنگین در صورتی که جریان شیوه اندازی از ۱۰ برابر جریان نامی تجاوز نکند، به مدت ۴ ثانیه تحمل می کند. در عاقبت این سوییچ در شرایط مشقت بار تری از دکمه اتوماتیک بی آلایش مهم رلۀ جریان بالا عمل می کند. در جریان معمولی جریان مدار از نحوه دو کنتاکت به نیز وصل شده وارد بوبین می شود و از آن عبور می کند و میدان مغناطیسی ضعیفی به وجود می آید که کاری انجام نمی دهد.

کلید اتوماتیک اشنایدر

وقتی که جریان به سیم ‌پیج وارد می‌ گردد، این آهن‌ربای داخلی شرایط کنتاکت را نگه می‌دارد. لذا حتی آنگاه از راه‌اندازی، باقی ‌مانده جریان محرکه به سم‌پیچ نمی ‌تواند حالت کنتاکت را تغییر تحول دهد و شرایط اخیر خویش را حفظ می‌ کند. این ساز و مجله علمی جوان ایرانی عمل موجب میگردد که مقدار قابل توجهی از انرژی محافظت شود. جدا مداد مدار اساسی عبور بیش از حد جریان، اتصال ترمینال دوگانه برای اتصال به بار و باس بار، محافظت در برابر جریان‌های نشتی و نوسان ولتاژ از ویژگی‌های کلید محافظ جریان الکتریسیته است. برخلاف کلید‌های غیراتوماتیک از این تجهیزات صرفاً به خواسته قطع و وصل نمودن به کارگیری می‌شود. همین کلید‌ها از حیث نوع تنظیمات در دو موقعیت قابل تنظیم و غیر قابل تهیه و تنظیم وجود دارند. برخی از تجهیزات جانبی به مراد ارتقا عملکرد بر روی کلید‌ها قابل کارگزاری هستند. درمدارات کنتاکتوری، اغلب برای حفاظت مدار و مصرف کننده‌ها در برابر اتصال کوتاه، از فیوز و یا این که دکمه مینیاتوری و به جهت حفاظت در برابر بیشتر توشه یا این که قطع شدگی یک فاز، از بی متال که دست‌کم در مسیر دو فاز قرار می گیرد استفاده می‌شود. به این ترتیب به کار گیری از کلیدهای حرارتی مغناطیسی می‌تواند جایگزین قابل قبولی برای سوییچ مینیاتوری و بی متال باشد. در مدل‌های ریز صرفا بخش حرارتی یا اضافه بار همین بریکر قابل تنظیم بوده و بخش مغناطیسی به صورت فیکس یا این که اثبات در نظر گرفته می‌شود. این بزرگ‌ترین عیب در موتور است و می‌‌تواند سبب ساز به ارتقاء دما در سیم‌پیچ آن شود. از همین رو جلوگیری از ادامه آن و رجوع و برگشت سرعت بالا به حالت معمولی مهم است. در این ویدئو که برگرفته از زمان ی جامع حفاظت و شیوه اندازی موتورهای سه فاز میباشد بریکرهای محافظ موتور یا این که سوییچ حرارتی فوجی را تحلیل می کنیم. از گزاره اشکال کلیدهای حرارتی اشنایدر می قدرت سه دسته های GV2 و GV3 و GV7 را نام برد. برای سوییچ های حرارتی GV3 رنج جریان از 9 آمپر تا 65 آمپر می باشد. کلید مینیاتوری می بایست از گونه منش اندازی موتور یعنی تیپ C باشد و مقدار نامی آن می بایست بزرگتر از جریان نامی موتور در حالت مثلث باشد. خیلی با هست که به یاد داشته باشیم مشکلات مرتبط با موتور و درایو به یک استدلال مختص محدود نمی شود – مشکلات الکتریکی و مکانیکی هر دو می توانند منجر فساد موتور گردند. مجهز شدن به علم صحیح در همین زمینه به معنای تفاوت میان از عمل افتادگی های مالامال هزینه و بهبود دوران بهره برداری از سرمایه ها است. سپاسگزار هستم لطف بفرمایید سوالتون رو در فروم نماتک در بخش تدریس حفاظت موتورهای الکتریکی مطرح بفرمایید. کلیدی بیمتال در تابلو الکتریسیته اینگونه هست که در برعلیه خطاهای اجباری از تابلو الکتریسیته حفظ می کنند. در ویدیوی تحت اهمیت روش کارایی بی متال به جهت حفاظت موتورهای الکتریکی آشنا می شوید.

کلید حرارتی NS2-X جریان 20 تا 25 آمپر

کلید حرارتی زیمنس یکی از از بریکرهای حافظ موتور میباشد که بارهای الکتریکی را نسبت به خطاهای جریان اتصال کوتاه، جریان بیشتر بار، قطع فاز و یا این که عدم تعادل فاز حفظ می کند. دکمه های حرارتی یا سوییچ شیوه انداز موتور که به آن سوییچ حفاظت موتور نیز می گویند. در این کلید ها از حفاظت بیمتال برای بیش تر بار و حفاظت مغناطیسی به جهت اتصال کوتاه به کار گیری می شود. به این علت به همین سوییچ ها سوییچ حرارتی مغناطیسی هم گفته می شود. سوییچ حرارتی مهم دو دسته اثبات و قابل تهیه در بازار وجود دارد که با اعتنا به مقادیر جریان نامی و شرایط رویه اندازی موتور می توان آن‌ها را تهیه و تنظیم نمود. به کار گیری از فیوز و سوییچ اقتدار در مدار در اختیار گرفتن موتور ایجاد خلل خواهد کرد. وسیله حفاظتی باید حاذق باشد جریانی بیشتر خیس از میزان نامی را به جهت مدتی از خود عبور دهد. چون در غیر این شکل موتور هربار که رویه اندازی می شود از مدار بیرون می شود. در چنین وضعیتی موتور می بایست قوی باشد تا دارای موقعیت طولانی تر باری که جریان به اندازه برای کارایی فیوزها و کلیدها نمی کشد روبرو شود. در این مقاله قصد داریم اهمیت وسیله کاربردی و موثر به نام کلید حرارتی زیمنس که از دسته محصولات فشار ضعیف زیمنس هست آشنا گردیم. احتمال دارد اهمیت خودتا بگویید که دستگاه VT35 گران بها هست و به جهت یکبار تست نمودن سوییچ حفظ کننده جان قیمت خریداری ندارد! نگران نباشید، ما به شما نحوه خانگی و ناچیز هزینه‌ای را هم آموزش میدهیم که بدون نیاز به صرف هزینه فراوان و متخصص قابل اجرا است. به خواسته حفاظت از افراد در علیه خطر برق‌گرفتگی و خودداری از خطرات جریان نشت الکتریسیته از انواع کلیدهای اتوماتیک در برابر خطر برق‌گرفتگی به کار گیری میگردد که یکی از از انواع آنها کلمه می باشد از؛ دکمه حافظ جان. همینطور کلیدهای حرارتی زیمنس قابل تنظیم هستند و می توانید جریان قطع آنان را اساسی به کار گیری از رله های بیش تر توشه در محدوده مشخصی تهیه و تنظیم کنید. شینه بندی تابلو الکتریسیته می بایست به جهت تابلوهایی که جریان آنها بالاتر از ۱۲۵ آمپر می باشد استفاده شود. محافظت در برابر عدم تعادل فاز و از دست رفتن فاز (پدیده دو فاز شدن). هر دو شرایط می‌توانند به موتور سه‌فاز زخم جدی وارد کنند، بنابراین MPCB به محض تشخیص نادرست در هر دو مورد، موتور را انقطاع می‌کند. مراقبت در برابر اضافه‌بار موتور، وقتی که یک موتور به جهت مدت طولانی جریانی بیش از میزان نامی تصویب شده بر روی پلاک خود را می‌کشد. کلیدهای حرارتی به ادله داشتن رنج زیاد گسترده، در موقعبت های متمایز قابل به کار گیری می باشد. استعمال از دکمه حرارتی اساسی مزایای بسیاری می باشد که در ادامه به بررسی آنها خوا‌هیم پرداخت.