روش های مختلف تخریب ساختمان های فرسوده شرکت پس‌کرانه

باید ترتیبی اتخاذ شود تا ضایعاتی که ریزش می نمایند برای افراد خطر نداشته باشند و به دیگر اعضاء سازه نیز اصابت

توسط ETELARESANKHABAR در 28 آبان 1401
باید ترتیبی اتخاذ شود تا ضایعاتی که ریزش می نمایند برای افراد خطر نداشته باشند و به دیگر اعضاء سازه نیز اصابت نکنند. نصیب هایی از سازه که در پایداری سازه ایفای نقش می کنند، باید به طور حساب شده تخریب شوند در غیر این رخ به طور پیش رونده عمل می نماید و فساد اسفناکی به دنبال خواهد داشت. برنامه ریزی برای دفع موادی مثل گازهای سمی که ممکن هست تن درستی اشخاص را دچار مخاطره سازند. تخریب به طرز ی فروپاشی عمدی شامل برداشتن سیستماتیک یا تضعیف عنصرها اصلی سازه به جهت اعمال تخریب به سازه است. دسته‌بندی نشده از در میان سه نحوه تخریب ساختمان, تخریب تدریجی مناسب ترین روش تخریب محسوب می شود. در این طرز ساز و کار تخریب ساختمان همان ساز و عمل تخریب به روش دستی می باشد حساس این تفاوت که از اتومبیل آلات ساختمانی استفاده می شود، با دقت به این که شتاب عملیات تخریب توسط خودرو آلات بخش اعظم میباشد بایستی به چند نکات اعتنا کرد. مواردی خرید جک سقفی مانند بالا بردن خودرو آلات و نحوه حمل آنها به بالاترین طبقه ساختمان، دیگری وزن بالای اتومبیل آلات ساختمانی که خود به صورت یک توشه به ساختمان طولانی تر می شود که باید قبل از مبادرت گزینه باز‌نگری قرار گیرد. دیگر مسئله مورد دعوا در این بخش مدت زمان طولانی تر همین طرز نسبت به روش به کارگیری از اتومبیل آلات مکانیکی است. پس از اخذ مجوزها حیاتی حضور در شرکت‌های آب و برق و گاز التماس انقطاع انشعابات را می دهید و آنان اساسی اعزام کارشناس نسبت به همین عمل اقدام می‌نمایند. جزئیات خواهش خویش را وارد نمایید تا از مناسب‌ترین متخصصان پیشنهاد قیمت اخذ کنید. همگی حقوق و دستمزد همین سایت متعلق به شرکت ایده گزین خدمت افزار مانا (خدمت از ما) می‌باشد.

کاربران آنلاین

به تیتر مثال روش‌های تخریب برای انواع متفاوت بنا مثل بنا باربر، سازه کادر RCC ، بنا فولادی و غیره مختلف است. به طور کلی چنانچه میزان سازه کوچک باشد، طرز خاصی به جهت تخریب لازم نمی باشد و می‌توان از تخریب دستی استعمال کرد. اگر ساختار بنا بزرگ باشد، گزینش تکنیک مطلوب تخریب گزینه نیاز است. در ده سال های 1950 و 60 بسیاری از انجمن ها، تاور بلاکس را کلیدی به کارگیری از صفحه ها تبارک بتونی ساخته شده بوسیله جرثقیل ها در جای خود قرار دیتا اند. در اوایل دهه شصت، رانون پوینت به ادله انفجار گاز که سبب به تغییر و تحول ساختار ساختمان ها شد، فرو ریخت. حیاتی اینحال، ساختمان به جهت دوری از فروریختن آن در حالی که فعالیت انجام می شود، می بایست ذیل حمایت قرار گیرد.
  • پیمانکار ممکن هست حیاتی توجه به وضعیت پروژه از انوع خودرو آلات متمایز استفاده کند، که این اتومبیل ها می توانند لودر، بیل مکانیکی، گوی تخریب، کامیون و … باشند.
  • اگر به همین نکته با دقت نکنیم، ممکن است منجر به حوادثی مانند اتفاق تخریب ساختمان ۷ طبقه واقع در بهروزی آباد تهران اساسی ۱۷ کشته در تیرماه سال ۱۳۸۷ شود.
  • یکی دیگر از خدمات ارائه شده در شرکت ساختمانی ایمن ساز تهران و تیم تخریب ساختمان تهران ارائه سرویس ها تخریب دیوارهای داخلی ساختمان میباشد که به وسیله کارمندان تخریب حساس دارا بودن امکانات و تخصص کافطی انجام می گیرد .
  • در مواردی که مواد خطرناک نظیر مواد حاوی آزبست یا این که نفت وجود دارد می بایست مطابق اهمیت الزامات قانونی ارائه شده نوسط سازمان حفاظت محفظه زیست و سازمان سرویس ها آتشنشانی و بقیه نهاد های مربوط نسبت به دفع آن اقدام کنند.
  • از دستگاه فرز به جهت تخریب کمتر به کارگیری می‌شود، البته به جهت میلگردهایی که آویزان می‌گردند، گاهی به فعالیت برده می‌شود.
در صورتی که کف‌ها ظرفیت باربری واجب را نداشته باشند، از سازه‌های موقت نظیر شمع‌گذاری در زیر طبقه در دست تخریب استفاده می‌کنیم تا استحکام موردنیاز تامین گردد و ابزار های تخریب بتوانند به آنجا رفت و آمد کنند. پس از تایید مهندس محاسب می‌توان ماشین‌آلات را به طبقه موردنظر منتقل کرد. و دقت کنید که این طرز اکثر در سازه ها و ساختمان های سابق پاسخ گیر میباشد و در ساختمان های تازه و یک سری طبقه تخریب به این روش در برخی موقعیت ممکن نمی باشد که در پائین خیس بخش اعظم به آن خوا هیم پرداخت. احداث سازه‌های مدرن‌تر و یا احتمالا بلندتر نیاز به تخریب سازه‌های قدیمی‌تر دارند.

موارد حتمی در تخریب ساختمان

پیاده‌روها و معابر عمومی مجاور ساختمان، مسدود شود و یا زیاد ایمن شوند که به کسی صدمه وارد نشود. در رخ به کار گیری از نرده از استحکام آن مطمئن شوید و اعتنا کنید که ارتفاع نرده نباید کاهش از دو متر باشد. اگر بخواهیم برج یا این که ساختمان بلند بسازیم بعد از آن در باطن چاه و انباری به رخ لایه لایه، جنازه چینی می کنیم و بتن می ریزیم. دارای اطلاع و همکاری موسسات مربوطه جریان برق، آب و گاز و … در ساختمان مورد تخریب قطع گردد. اعتنا داشته باشید که به هیچ عنوان از نخاله‌های ساختمانی برای انجام همین فعالیت نباید استعمال گردد. زیرا همین عمل موجب تجمع جانوران موذی و ساخت آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود.

ج) مواد خطرناک:

بعد از اجرای این مراحل مواد منفجره در نصیب های مناسب قرار می گیرند و عملیات تخریب شروع می شود. هزینه تخریب ساختمان به طرز دستی کاهش از روش مکانیکی میباشد و چندان به تجهیزات و خودرو آلات پیشرفته تهی دست نیست. البته در عین اکنون منجر کمتر شتاب اجرای عملیات نسبت به طرز مکانیکی و یا انفجاری می‌شود.

چک لیست عملیات تخریب ساختمان

در همین طریق ترک هایی بر روی بتن تولید شده و باطن آن مواد شیمیایی ریخته می شود تا منجر خرد شدن بتن شود. در نتیجه انبساط شکل می دهد و تنش های ایجادشده بتن را تخریب می کند. در تمام انبساط و انقباض مواد تشکیل دهنده بتن عاملی برای تخریب آن به شمار می آیند. هنگامی بتن در معرض حرارت قرار می گیرد عده می شود و منقبض می گردد.

خدمات تخریبساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

با به پایان وصال عمر اثر گذار ساختمان, بازدهی آن پایین آمده و مستمند تخریب و تجدید میباشد. از گذشته تا به امروز به جهت تخریب یک سازه اساسا از ماشین آلات و مواد منفجره استعمال میشده که این دستور موجب تولید سر و صدای بسیار و آلودگی حاصل از گرد و غبار در حین عملیات تخریب میشد. همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره شد، لازمه عملیات تخریب ساختمان، داشتن دستورالعمل و طرح مناسب جهت تخریب ساختمان موجود می‌باشد. همان‌طور که در قسمت‌های قبل مشاهده کردید، جهت تخریب بنا روش‌های متفاوتی وجود داشته که کلیدی اعتنا به نوع طریق مورداستفاده جهت تخریب سازه، دستورالعمل‌های تخریب متعدد خواهد بود. تخریب مکانیکی حساس به کارگیری از گوی یکی از از دیرین ترین اشکال نحوه های تخریب ساختمان بتنی می باشد. در همین طریق کلیدی به کارگیری از یک گوی فلزی سنگین متصل به جرثقیل از بیرون ساختمان به شکل آونگی و یا این که قائم به ساختمان ضربه زده می شود. به کار گیری از این طریق مستمند فضای متعددی بوده و علاوه بر همین موجب ایجاد آلودگی صوتی و هم به نقل از سایت خبرگذاری انتشار گرد و غبار در فضا می گردد. چگونگی تخریب ساختمان به روش دستی شامل مهیا سازی سایت، برداشتن اجزای غیر ساختاری، تخریب دیوارهای پیرامونی و بالکن ها، دیوارهای داخلی و سقف می باشد. مهیا سازی تارنما به معنای انقطاع کلیه انشعابات همچون برق، آب، گاز و جمع آوری الحاقات همچون کابل ها، شلنگ گاز و … می باشد.

حفظ آبروی مهندسان اصلی صادر شدن پروانه ایجاد دومرحله ای

مواردی مثل شکاف خوردگی، فضاهای خالی، آب انداختگی، فرایند لانه زنبوری و … از جمله عواملی میباشند که می توانند مقاومت بتن را در برابر آسیب های متعدد کاهش دهند و سبب به فرسودگی بافت آن شوند. فقط هر روزه عابران دارای ساختمانی که در درحال حاضر کوتاه شدن است مواجه هستند، و در نهایت دیگر اثری از ساختمان وجود نخواهد داشت. هر ساختمان و بنایی که 20 سال از قدمت ان می گذرد فرسوده به حساب می آید ، منزل کلنگی محسوب می شود و بایستی تخریب شود و منزل یا این که بنای تازه در آن محل اجرا شود. گاهی تایم ها ساختمان‌های کلنگی و فرسوده که خودشان رو به فرسایش شدید و تخریب هستند. چاه فاضلاب های موجود در ساختمان های فرسوده را چاه های فرسوده میگوییم. زیر داخل شدن بیل مکانیکی از طبقات می بایست به وسیله رمپ‌های استاندار حساس شیب یک جايگاه تا نهایتاً یک ۱/۷ درجه انجام گیرد. همینطور مسافت آن از بازشوهای کف و لبه‌های پیش آمده مثل کنسول‌ها نیز نباید کمتر از یک متر باشد.

اقدامات ایمنی سپس از تخریب ساختمان

تیرک بالایی ثابت بوده ولی تیرک پایینی به وسیله یک جک هیدرولیکی که در درون ستون قرار دیتا شده در راستای طول ستون تغییر و تحول طول می دهد. در ادامه این مطلب به معرفی نحوه هایی که به این مراد گزینه به کار گیری قرار می گیرد، می پردازیم. تخریب ساختمان بتنی از پوشش سقف آن از بالاترین طبقه به سمت زیر حساس چکش هیدرولیکی انجام می‌شود. سازه و وضعیت آن در همین روش تخریب بایستی آیتم مطالعه ظریف قرار گیرد و حساس استفاده از نرم افزارها پیش‌بینی پروسه انفجار و جاگذاری مواد منفجره انجام شود.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن