از آنجایی که چینی ها از والدین شدن اجتناب می کنند، شرکت ها با پاداش، وام و مرخصی پاتوق می کنند | تجارت و اقتصاد

[ad_1] چین برای خنثی کردن بمب ساعتی جمعیتی که تهدیدی برای خنثی کردن جاه طلبی های رئیس جمهور چین برای دو برابر

توسط ETELARESANKHABAR در 6 بهمن 1400
[ad_1]

چین برای خنثی کردن بمب ساعتی جمعیتی که تهدیدی برای خنثی کردن جاه طلبی های رئیس جمهور چین برای دو برابر کردن اقتصاد چین تا سال 2035 است، به کودکان بیشتری نیاز دارد.

برای دستیابی به این هدف، پکن ادارات و مشاغل محلی را گرد هم می آورد تا زنان بی میل را به زایمان تشویق کند - با ارائه همه چیز از پاداش نوزاد گرفته تا کاهش وام مسکن و مرخصی استحقاقی، که با توجه به تعداد فرزندان افزایش می یابد.

از ماه مه، زمانی که چین پس از دهه‌ها سیاست‌های سخت‌گیرانه تنظیم خانواده، به خانواده‌ها اجازه می‌دهد تا سه فرزند داشته باشند، مقامات محلی و شرکت‌ها مشوق‌های زیادی را بر والدین باردار تحمیل کرده‌اند.

Dabeinong Group، یک شرکت فناوری کشاورزی در پکن، به دلیل مزایایی که شامل حداکثر 90,000 یوان (14,100 دلار نقدی) و مرخصی اضافی تا 12 ماه برای مادران جدید و 9 روز برای والدین باردار می شود، به عنوان سخاوتمندترین کارفرمای چین برای والدین باردار انتخاب شده است. پدران قانون چین 98 روز مرخصی زایمان، اما بدون مرخصی پدری را پیش بینی کرده است.

معاون رئیس جمهور Dabeinong، چن ژونگ هنگ، اوایل این ماه گفت که این شرکت این اقدامات را اتخاذ کرده است "زیرا دولت تولدها را تشویق می کند."

هدایای نقدی از 30000 یوان (4740 دلار) برای زوج هایی که اولین نوزاد خود را دارند شروع می شود که برای فرزند دوم و سوم به ترتیب دو و سه برابر می شود. این شرکت همچنین در نظر دارد علاوه بر آنچه دولت تضمین می کند، مرخصی زایمان را به ترتیب یک ماه، سه ماه و 12 ماه افزایش دهد.

به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، چنگ گفت: "ما معتقدیم که روسای بخش ها باید در تولید نوزادان بیشتر پیش قدم شوند." آنها باید تا زمانی که سن و شرایطشان اجازه می دهد نقش اصلی را ایفا کنند.»

رئیس جمهور چین شی جین پینگشی جین پینگ گفت: «کاملاً ممکن است» که چین تا سال 2035 اقتصاد خود را دو برابر کند [File: Andy Wong/AP]

در ماه دسامبر، استان جیلین شمالی اعلام کرد که به زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند وام هایی تا سقف 200000 یوان (31500 دلار) به اضافه معافیت های مالیاتی و پول نقد ارائه می دهد. در همین حال، شهر شرقی نانتونگ یارانه مسکن 400 یوان (63 دلار) در هر متر مربع را به خانواده های دارای سه فرزند ارائه می دهد، در حالی که در استان ژجیانگ، زوج های دارای بیش از یک فرزند می توانند سقف بالاتری برای وام ارزان مسکن دریافت کنند.

پکن در یکی از دراماتیک ترین اقدامات خود تا به امروز، سال گذشته برای کاهش فشار مالی و اجتماعی والدین، که اغلب به عنوان دلیل اصلی عدم تمایل به فرزندان ذکر می شوند، کلاس های خصوصی را ممنوع کرد.

تقاضا برای نوزادان بیشتر نشان دهنده معکوس شدن سیاست بدنام تک فرزندی در چین است که به مدت چهار دهه تا سال 2015 برقرار بوده است.

اگرچه هدف این سیاست جلوگیری از افزایش جمعیت بود، اما پیامدهای ناخواسته آن اکنون پایه های دومین اقتصاد بزرگ جهان را تهدید می کند، زیرا به نظر می رسد عدم تعادل بین سن کار و افراد مسن باعث کاهش رشد اقتصادی، بار بیش از حد خدمات اجتماعی و اختلال در ثبات اجتماعی می شود.

مشکل پکن این است که بسیاری از زنان از داشتن فرزند بیشتر - یا حتی - خودداری می کنند. پس از پایان سیاست تک فرزندی، کشور تنها در ابتدا شاهد افزایش تعداد تولد بود و به دنبال آن پنج سال متوالی کاهش یافت.

سال گذشته، نرخ زاد و ولد در چین به پایین ترین رقم یعنی 7.52 در هر 1000 نفر کاهش یافت و تنها 10.6 میلیون تولد داشت که کمتر از سال 1961 بود، زمانی که جهش بزرگ مائو تسه تونگ باعث گرسنگی و مرگ گسترده شد.

فوسیان، متخصص زنان و زایمان در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، به الجزیره گفت: «مشکل جمعیت چین فراتر از تصور همه است.

نقطه عطف

انتظار می رود جمعیت چین در سال 2022 کاهش یابد، اگرچه بسیاری از کارشناسان می گویند که نقطه عطف لرزه ای در حال حاضر رخ داده است.

تلاش های کلی دولت برای معکوس کردن این روند به دلیل این واقعیت است که برنامه های اقتصادی کلان کشور به حفظ تعادل جمعیتی بستگی دارد.

اظهارات رئیس جمهور شی جین پینگ در ماه نوامبر مبنی بر اینکه «کاملاً ممکن است» تولید ناخالص داخلی چین تا سال 2035 دو برابر شود، بر اساس پیش بینی های بسیار خوش بینانه است که کاهش جمعیت تا سال 2031 آغاز نخواهد شد.

او گفت: «رشد جمعیت منفی زودهنگام چین به این معنی است که کاهش نشاط اقتصادی نیز فراتر از انتظارات خواهد بود».

"آینده طوفانی خواهد بود. همه باید کمربند ایمنی خود را ببندند.»

برای بسیاری از زنان ثروتمند و با تحصیلات عالی در چین، تلاش ها برای جذاب تر کردن فرزندان بسیار کم و دیر است.

کاویتا یانگ، استاد دانشگاه 40 ساله در پکن، به الجزیره گفت: «داشتن فرزند وقت، پول یا آزادی نخواهد داشت.»

سال گذشته، یانگ تصمیم گرفت پس از سال ها حضور در حصار، فرزندی نداشته باشد. یک کودک به سرمایه گذاری زمان، انرژی و پول نیاز دارد که متوجه می شود نمی خواهد انجام دهد.

تصمیم او تحت تأثیر انتظارات اجتماعی بود که زنان کارهای خانه انجام می دهند و از کودکان مراقبت می کنند - حتی زمانی که ساعت های طولانی را در محل کار می گذرانند. مسئولیت‌های بزرگ با امتیازات همپوشانی همراه نیست: زنان در چین نمی‌توانند به خانواده خود ادامه دهند، در حالی که بسیاری از آنها شکایت دارند که از حمایت خانواده‌های خود که به مردان داده می‌شود، محروم شده‌اند.

زنی در خیابان شانگهای بسیاری از زنان چینی از ازدواج اجتناب می کنند [File: Aly Song/Reuters]

به‌ویژه زنان جوان‌تر حتی از ازدواج اجتناب می‌کنند: مطالعه‌ای که توسط اتحادیه جوانان کمونیست در اکتبر منتشر شد، نشان داد که 2905 ساکن شهری مجرد بین 18 تا 26 سال، تقریباً 44 درصد از زنان گفته‌اند که قصد ازدواج ندارند یا نه. مطمئن هستند که آیا این اتفاق خواهد افتاد - تقریبا 20 درصد بیشتر از مردان در همان دسته.

ربکا خان، 28 ساله، کارمند سابق یک شرکت آموزشی در پکن، به الجزیره گفت: "اگر شما در حال حاضر در چین ازدواج کنید، در چنین محیط و محیط اجتماعی وحشتناکی، فقط خودکشی است." شما این ریسک بزرگ را انجام می دهید و وارد یک بازی قمار می شوید که بعید است برنده شوید.

خان معتقد است که امتیازاتی مانند پاداش نوزاد و مرخصی طولانی مدت والدین بر زنان تأثیر می‌گذارد، زیرا آنها در محل کار پست‌تر از مردان دیده می‌شوند، در محل کار مورد تبعیض قرار می‌گیرند و بار مسئولیت‌ها را بر دوش دارند.

مو ژنگ، استادیار جامعه شناسی در دانشگاه ملی سنگاپور، به الجزیره گفت: «در قلب این موضوع، نابرابری جنسیتی در خانواده و افزایش هزینه های تحصیل و رشد کودکان است.

به گفته مو، اگرچه زنان بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه های چین را تشکیل می دهند، اما پیشرفت در آموزش و محل کار هنوز در پویایی خانواده و گفتمان عمومی منعکس نشده است.

او گفت: «مردان باید تشویق شوند که مرخصی بگیرند و در امر تربیت مشارکت کنند. در غیر این صورت، با هنجارهای جنسیتی تثبیت شده، زنان، به ویژه آنهایی که تحصیلات و آینده شغلی بهتری دارند، به طور فزاینده ای نسبت به بچه دار شدن بی میل خواهند شد.»

برخی از شرکت ها در حال تلاش برای حمایت از زنان هستند. جین سان، مدیر اجرایی این شرکت در مقابل الجزیره گفت، گروه Trip.com، بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین چین، برنامه کاری منعطف و هزینه های رایگان را برای زنان باردار ارائه می دهد، به هزینه های تحصیل یارانه می دهد و حتی به کارمندان برای فریز کردن تخمک هایشان پول می دهد.

به گفته سان در نتیجه، زنان بیش از نیمی از نیروی کار شرکت، بیش از 40 درصد از مدیران میانی و بیش از یک سوم مدیران را تشکیل می دهند.

یانگ، استاد دانشگاه پکن، گفت که جامعه چین برای کنار آمدن با بارهای روحی و جسمی ناشی از تربیت فرزندان که بر دوش زنان است بسیار دیر شده است - بارهایی که به مردان مربوط می شود اغلب نابجا هستند.

تا آن زمان، او نمی تواند بچه دار شدن را تصور کند.

او گفت: "در ابتدا مراقبت از خودم مسئولیت اصلی من در قبال کشورم است."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب