آشنایی با سیلیکون

تولید کنندگان و متخصصان ، برای سهولت کار در دمای اتاق ، سیلیکون RTV را به دو جزء تقسیم می کنند که در دمای اتاق مخلوط و مخلوط می شوند ، پس از چند ساعت برای تغییر شکل و شکل الاستومر (لاستیک قابل انعطاف) ظاهر می شوند. به دلیل فرآیند دو جزء ، این ماده سیلیکون RTV-2 نامیده می شود. مؤلفه دوم ، که باید در هر نوع سیلیکون طبق دستورالعمل سازنده مورد استفاده قرار گیرد ، سخت کننده یا کاتالیزور نامیده می شود.

رنگ ، شکل ، فرم ، نسبت اختلاط این دو مؤلفه و خصوصیات دقیق تر مانند زمان کار ، زمان نهایی شدن ، غلظت و مقاومت به نوع سیلیکون RTV-2 و سازنده آن بستگی دارد. دادن. نحوه قالب گیری با سیلیکون RTV-2 بستگی به ابتکار قالب ساز دارد. روش های مختلفی برای شکل دادن به یک شی وجود دارد.

آشنایی با رزین

رزین یک ترکیب طبیعی یا مصنوعی است که به طور گسترده در صنعت ، طراحی داخلی و هنرهای تجسمی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل مواد سفت کننده ، رزین سخت و سفت می شود. از آنجا که رزین در آب حل نمی شود ، به عنوان یک ماده ضد آب در زمینه های مختلف استفاده می شود. حلال رزین ، الکل و استون است. رزین های مصنوعی بسیار متنوع هستند. از جمله رزین های مصنوعی می توان به رزین پلی استر ، رزین اپوکسی ، رزین وینیل استر ، رزین فنولیک و غیره اشاره کرد که از بین این تغییرات ، از رزین های پلی استر و آپوکسی در آثار هنری استفاده می شود.

رزین های پلی استر
رزین پلی استر در ابتدا به صورت مایع در غلظت مربا است ، اما هنگامی که با سفت کننده مخلوط می شود ، پس از مدتی دمای آن بالا می رود و مانند ژله می شود و سپس سخت و سفت می شود. با سخت شدن پلی استر ، مولکول ها به هم نزدیک می شوند و مقداری از محلول تبخیر می شود. در نتیجه ، حجم پلی استر پس از بستن کمی کاهش می یابد.
برخی از ویژگی های رزین های پلی استر به شرح زیر است:
پلی استر سخت شده دیگر نمی تواند به شکل مایع برگردد.
پلی استر مایع از بوی ناخوشایند برخوردار است و در صورت مصرف 5 کیلوگرم در روز بی ضرر است ، اما بیشتر از این باید در یک اتاق تهویه انجام شود.
رزین پلی استر به بعضی از اشیاء مانند چوب می چسبد. بنابراین باید داخل قالب را صاف کنیم و از جداکننده های داخل استفاده کنیم.
رزین پلی استر باید در مکانی خنک و تاریک نگهداری شود. اگر عمر رزین خوب باشد ، به دوازده ماه می رسد.
مناسب ترین دما برای کار با پلی استر 20 درجه است.
پس از بستن ، پلی استر سفت و غیر سمی و غیر متخلخل می شود. با یک مته می توان آنرا خراش داد یا حفر کرد.
نگهدارنده های مورد استفاده در پلی استر به دو صورت مایع و رب در دسترس هستند. کار با نوع خمیر راحت تر است. سفت کننده مایع از آب تشکیل شده و بوی تند دارد.

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی در جهان به عنوان رزین مناسب برای کارهای هنری و صنایع دستی طبقه بندی می شود. زیرا اثرات سمی بسیار کمتری دارد و به راحتی در یک دفتر تهویه مطبوع قابل استفاده است. از رزین اپوکسی برای ساخت جواهرات مصنوعی نیز استفاده می شود.

منبع : https://haadish.com/shop/material/silicone-mold/

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>