این جدید برقی هواپیما با استفاده از ’60s-عصر تکنولوژی به مانند یک هلی کوپتر و پرواز مانند یک هواپیما

برق برخاست و فرود عمودی (eVTOL) هواپیما هستند داغترین اجزای حمل و نقل هوایی این روزها اما یک شرکت است که با استفاده از یک شیب بال مفهوم از دهه 1960 به قدرت مدل جدید خود. ASX فن آوری تصمیم به حرکت در یک جهت متفاوت از eVTOLs از Joby هیوندای و آرچر که با استفاده از تیلت-روتور—روتور حرکت می کند در موقعیت های مختلف در حالی که بال ثابت ماندن. در آن MOBi-یک بال شیب برای برخاست/فرود و نقطه به جلو برای پرواز.

شیب بال مفهوم تا به حال سابقه ای طولانی در, به گفته مدیر عامل جان Rimenalli با اشاره به این که اولین بار نشان داد در XC-142 در ’60s و در حال حاضر در حال استفاده توسط ارتش ایالات متحده در V-22 Osprey. این طراحی اجازه می دهد تا MOBi-یکی برای گرفتن و زمین مانند یک هلیکوپتر و پرواز مانند یک هواپیما.

“شیب-طراحی بال تر است ایرودینامیک کارآمد از آسانسور-plus-کروز تنظیمات و از آن کمتر است حرکت قطعات در مقایسه با تیلت-روتور ساخت آن را بیشتر قابل اعتماد” Rimenalli گفت: Robb Report. “سیستم کنترل ساده تر است از هر دو تنظیمات نیز هست. این فقط حس به انتخاب این مسیر است.”

ASX

شیب بال تکنولوژی متفاوت از دیگر رقبا در eVTOL بخش استفاده شده توسط ارتش برای چند دهه. ASX

ASX ساخته شده دیگر قابل انتخاب در راه خود را به طراحی MOBi-یکی که می تواند پرواز در سرعت 150 مایل در ساعت زمین در vertipads در یک مالک یا حیاط خلوت اتاق پشت بام و اساسا قطع رفت و آمد بار توسط یک عامل از پنج نسبت به رانندگی یک ماشین.

راه اندازی در سال 2017, شرکت تاسیس شد توسط مدیران از صنعت هوافضا از جمله Rimanelli و ژان پل Yorro و همچنین دکتر آنیتا Sengupta واقعی دانشمند موشکی که مشغول به کار در مریخ پروژه برگزار شد و ارشد در شرکت بوئینگ و ناسا قبل از پیوستن به ASX.

این شرکت همچنین استخدام اشاره کرد خودرو طراح Camilo پردو طراح از سال 2005 و 2006 Ford GT. پاردو داد MOBi-یک ظرفیت حمل پنج مسافر و یا در حمل و نقل-تخلیه نسخه از 1100 پوند است. از محموله. این پروژه همچنین جلب حمایت از باب لوتز بزرگتر-از-زندگی رئیس سابق جنرال موتورز کرایسلر و فورد که عاشق هواپیما. او نشسته در ASX هیئت مدیره.

ASX

این MOBi-یکی بود ایجاد شده توسط یک خودرو, طراح داخلی برای پنج. اولین نسخه از این هواپیما خواهد بود سرنشین در حالی که نسخه های بعدی خواهد بود و مستقل. ASX

ASX که پرده برداری MOBi-یکی در سال 2018 بین المللی خودرو آمریکای شمالی در دیترویت تصمیم گرفت به شهر موتور خانه خود. Rimanelli می گوید که این شرکت می خواست به اهرم صنعت خودرو را ظرفیت تولید و استفاده از این منطقه را مهندسی منابع است. او در مقایسه با زمان تب نژاد در شهری ساکت و تحرک و eVTOL طراحی با برق خودرو جهان 15 سال پیش.

“ما در حال دیدن یک تجدید تحرک با مقدار زیادی از خارج از جعبه فکر,” او می گوید:, و اضافه کرد که ASX دارای یک لبه. “با اعمال نفوذ عمیق ما دانش خودرو EV تکنولوژی تولید انبوه حمل و نقل هوایی و فضایی عمیق قابلیت اطمینان ما را به شخصی سفر هوایی بیشتر مقرون به صرفه برای همه” او می گوید.

Rimanelli می گوید: MOBi-یک مایل برای مایل هزینه های رفت و آمد با یک خودرو لوکس خواهد بود قابل مقایسه هر چند این هواپیما خواهد بود پنج بار سریع تر. آن را نیز به 60 مایل محدوده فعلی فن آوری باتری. ASX طراحان در حال کار بر روی یک راه حل ترکیبی که گسترش آن محدوده 300-به علاوه مایل است. ASX در نظر دارد برای ارائه به 2500 هواپیماهای سال 2025. آن شروع خواهد شد با محموله نسخه در سال 2023 و شروع خدمات مسافر یک سال بعد.

ASX

چرخش بال پیکربندی اجازه می دهد تا این هواپیما را به زمین و مانند یک هلیکوپتر اما پرواز رو به جلو مانند یک هواپیما. ASX

“وقتی که می آید به آینده UAM یک تجربه جدید است که ضربه زدن بر روی درب ما برای درون و بين شهرستان تحرک می گوید:” Rimanelli.

Sengupta موشک دانشمند و مدیر محصول افسر در ASX است به همان اندازه صعودی در مورد آینده شهری هوایی تحرک است. “مطالعات تخمین می زنند که تا سال 2035 جهانی مسافرت هوایی مبتنی بر بازرسی کالا و مسافر خدمات بالقوه به یک $74 میلیارد دلار در بازار,” او می گوید. “حمل و نقل مسافر خواهد بود بیش از 40 درصد از این بازار فرصت است.”

اتمام یک ویدیو از یک نمونه تست از یک سال پیش زیر:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im