اولین شلبی GT350R فقط گران ترین موستانگ در تمام دوران

در حالی که سال 1968 Ford Mustang GT استیو مک کوئین سوار در Bullitt ممکن است همیشه جالبترین موستانگ از همه آن را دیگر نمی تواند ادعای گران قیمت ترین. که عنوان آن برگزار شد تا این آخر هفته گذشته در حال حاضر متعلق به اولین شلبی GT350R.

در نظر گرفته ترین تاریخی قابل توجهی موستانگ 1965 GT350R نمونه اولیه به فروش می رسد خیره کننده $3.85 میلیون دلار در حراجی Mecum را ایندی 2020 فروش در روز جمعه. این “پرواز موستانگ” آن را به عنوان محبت شناخته شده بود و اولین نمونه از این اتومبیل ساخته شده برای رقابت برای برنده شدن در یک مسابقه و نیز رانده گسترده توسط کن مایل افسانه ای راننده خودرو مسابقه ای بود که به تصویر کشیده شده توسط Christian Bale در سال گذشته فورد v فراریدر توسعه است.

1965 Shelby GT350R prototype

1965 Shelby GT350R نمونه Mecum مزایده

این خاص GT350R تولید کد R5002 بازی نقش حیاتی در موستانگ تکامل از ماشین های سرگرم کننده برای رانندگان جوان—برخی از ابتدا نوشت و آن را به عنوان “دبیر ماشین”—به یکی از نمادین ترین اتومبیل های عضلانی از همه آنها را. آن را طراحی شده توسط کارول شلبی به واجد شرایط برای رقابت در مسابقات SCCA تولید ماشین ورزشی سری است که آن را به موفقیت بزرگ است. اما آن را نیز مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک کارخانه مهندسی قاطر برای تست قطعات R-مدل ‘stang و به عنوان یک نسخه ی نمایشی ماشین برای مشتریان بالقوه است. در سال 1966 آن فروخته شد به یک فورد کارمند اما مسابقه برای چند سال قبل تقریبا همه اما ناپدید شدن از دید عموم برای چند دهه آینده است.

این خودرو قرار گرفتند به شدت تحقیق مرمت در سال 2014 برای موستانگ سالگرد 50th و خواهد خانه را بهترین در کلاس جایزه در آن سال Amelia Island Concours. به پایان رسید در ویمبلدون سفید آن را در صدر با دو مسابقه راه راه آبی و gumballs با شماره 98 بر روی کاپوت و درب و تنه است. در داخل شما یک barebones مسابقه سبک داخلی با صندلی های چرم چوب-rimmed فرمان و دوره-صحیح اندازه گیری و صفحة.

1965 Shelby GT350R prototype

داخل 1965 Shelby GT350R نمونه Mecum مزایده

چکش قیمت برای R5002 شد بنا به گزارش 3.5 میلیون دلار با هزینه های فشار فروش برای $3.85 میلیون. که به راحتی گرفتگی دلار 3.74 میلیون—$3.4 میلیون دلار به علاوه هزینه—که Bullitt موستانگ فروخته شده در ماه ژانویه و Mecum را Kissimmee, فروش رویداد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im