مجسمه کریستف کلمب در حال مخدوش & حذف شده در سراسر ایالات متحده

یوسف PREZIOSO/گتی در مینه سوتا مردم بومی رقصید و آواز می خواند به عنوان یک کلمبوس مجسمه در نهایت سقوط کرد پ

توسط ETELARESANKHABAR در 22 خرداد 1399
columbus-statues-defaced
یوسف PREZIOSO/گتی

در مینه سوتا مردم بومی رقصید و آواز می خواند به عنوان یک کلمبوس مجسمه در نهایت سقوط کرد

پس از مرگ جورج فلوید کل کشور آغاز کرده است در یک جنبش حقوق مدنی نژادی حساب و جاده به عدالت برای مردم و مردم از رنگ ها در سراسر کشور همچنین شامل از بین بردن نمادهای نژادپرستانه از تاریخ آمریکا است. مجسمه مؤتلفه ژنرال و دیگر نژادپرستانه چهره های تاریخی گرفته شده در سال های اخیر و حتی بیشتر از این هفته — از جمله چند تن از کریستف کلمب.

این هیچ راز است که کلمبوس یک بحث برانگیز رقم در تاریخ ایالات متحده عمدتا به دلیل استعمار است که وی را به آمریکا پر بود از خشونت و قتل علیه مردم بومی. در سال های اخیر بسیاری از شهرها و ایالات متحده را جایگزین روز کلمبوس در ماه اکتبر با "مردم بومی "روز" به رسمیت شناختن و اعتبار قرن از درد کلمب و دیگر استعمارگران اروپایی تحمیل سرخپوستان آمریکایی.

استفان Maturen/گتی ایماژ

در حال حاضر برخی از تظاهرکنندگان هدف قرار داده اند کلمبوس مجسمه برای نشان دادن همبستگی خود را به مردم بومی با از بین بردن آنها. در مینه سوتا امور خارجه کنگره دیروز یکی از این مجسمه به پایین آورده شد.

"این شده است یک مکالمه در حال انجام است که ما شده ایم پس برای سال با افرادی که اشغال این ساختمان (کاپیتول)" مایک Forcia با هدف از شهرهای دوقلو یک بومی آمریکایی حمایت گروه که سازماندهی این تجمع برگزار می شود برای حذف مجسمه گفت KMSP. "همیشه" شما رو به صبر وجود دارد یک فرایند شما را از طریق رفتن."

روز سه شنبه حدود 1000 نفر جمع آوری شده در ریچموند, ویرجینیا در اعتراض به کلمبوس بنای تاریخی است.

در حالی که تظاهرات صلح آمیز معترضان را تا پایان خرابکاری مجسمه قبل از پاره شدن آن و ریختن آن به دریاچه.

در بوستون در این هفته یک بنای یادبود کلمب در واقع سر بریده قبل از حذف شدن در دسترس نباشد.

تیم بردبری/گتی ایماژ

شهردار بوستون مارتی والش گفت: خروجی اخبار مجسمه خواهد بود موضوع را به بحث در مورد خود را "تاریخی معنی است." مقامات خواهد شد بحث در مورد اینکه آیا این مجسمه باید به قرار داده تا.

گتی/اسپنسر پلات

بسیاری از آنها خواستار حذف 14 ft. مجسمه کلمبوس است که فقط در خارج از پارک مرکزی. ملیسا Iakowi:او'ne' Oakes مدیر اجرایی غیر انتفاعی آمریکایی, هندی, جامعه, خانه, می گوید, ABC News که در حال حاضر زمان حذف 128-سال-مجسمه قدیمی چون نیویورک شهر نیست و نیاز به یک بنای تاریخی به یک شکل بود که یک تاریخچه از بین بردن و بردگی مردم بومی.

"من فکر می کنم با همه چیز که در جریان است در حال حاضر ... من نمی بینم که چرا (شهرستان ها) را به یک استدلال در برابر نگه داشتن کریستوفر کلمبوس, مجسمه," او می گوید.

ژاک گیبسون/گتی ایماژ

Saul کرنل یک صندلی در آمریکا گروه تاریخ در دانشگاه فوردهام می گوید ABC که مجسمه از چهره های تاریخی مشکل ساز هستند برای بسیاری از دلایل. عمدتا به دلیل کلاسیک مجسمه به طور معمول طراحی شده به "جلال" یک شکل صرف نظر از تاریخ پیچیده.

"ما اصلا خوب رکورد های عمومی از برخورد با تاریخ ما ملاحظه و فرامیخواند," Cornell گفت. "یک مجسمه بسیار خاص شکل گذشته است."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن