لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر

لوله های پلی اتیلن یکی از انواع لوله های پرمصرف در سیستم های آبرسانی و پروژه های صنعتی مختلف هستند. لوله های پ

توسط مدیر سایت در 21 خرداد 1402

لوله های پلی اتیلن یکی از انواع لوله های پرمصرف در سیستم های آبرسانی و پروژه های صنعتی مختلف هستند. لوله های پلی اتیلن توسط کارخانجات داخلی و خارجی و با استفاده از صنعت پتروشیمی در سایز و ضخامت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر یکی از انواع لوله های پلی اتیلن است که ضخامت جدار داخلی آن ۱۴۰ میلیمتر بوده و دارای ویژگی های مثبت بسیار زیادی مانند مقاومت در برابر آسیب ها، تغییرات محیطی و قدرت انعطاف پذیری بالا می باشد. در این مقاله به بررسی ویژگی های لوله پلی اتیلن ۴۰ میلیمتر خواهیم پرداخت.

لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر چیست؟

لوله  پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر، یکی از انواع پرکاربرد و شناخته شده ترین لوله های پلی اتیلنی تولید شده است که توسط شرکت های مختلف وابسته به صنایع پتروشیمی داخلی طراحی و تولید می شود.  این نوع از لوله ها در آبیاری و انتقال آب در سیستم های زراعی و گلخانه ای مورد استفاده قرار گرفته و قدرت اتصال بالایی با سیستم های دیگر دارد.

خصوصیات لوله پلی اتیلن با سایز ۱۴۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر در کارخانجات داخلی و خارجی در سه سایز کلاف های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متری تولید شده و دارای رنج قیمتی متفاوتی می باشد. لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر به وسیله بهترین مواد PE100 تولید گردیده و با استفاده از الگوهای مدرن تکنولوژی آلمان طراحی و تولید می شوند.

 

ویژگی های مثبت لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر

  •  وزن پایین

لوله های پلی اتیلن از جمله لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر دارای وزن بسیار کمی بوده و از این رو دارای قابلیت جابجایی و حمل و نقل آسان در بارگیری ها و استفاده در پروژه های ساختمانی و تاسیساتی می باشد.

  • مقاومت و استحکام در برابر ضربات

لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر تغییرات محیطی و صدمات مختلف بوده و از قابلیت ضد ضربگی بسیار زیادی برخوردار می باشند.

  • قابلیت انعطاف پذیری بالا

لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر از قدرت انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و از این رو دارای قابلیت نصب آسان در تمامی پروژه های ساختمانی و تاسیساتی هستند. ساختار نرم و قابل انعطاف این نوع از لوله های پلی اتیلن کمک بسیار زیادی به سهولت حمل و نقل و نصب لوله ها در مکان های مورد نظر نموده و از ویژگی های بسیار مهم لوله های ۱۴۰ میلیمتر به شمار می آید.

  • قابلیت نصب آسان در سطح و عمق خاک

با توجه به اینکه یکی از مهمترین کاربردهای لوله های ۱۴۰ میلیمتری، مصارف کشاورزی و آبیاری زمین های زراعی است، قابلیت نصب آسان این لوله ها در سطح و عمق خاک یک مزیت و ویژگی قابل توجه برای این مدل از لوله ها محسوب می گردد.

  • مقاوم در برابر ترکیبات شیمیایی و کودهای کشاورزی

لوله های پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر در برابر آثار مخرب ناشی از کودها و سموم شیمیایی مقاوم بوده و دچار خوردگی، ساییدگی و تغییر ماهیت نخواهند شد. این مقاومت منجر به افزایش طول عمر و عملکرد بهتر این لوله ها شده و یک امتیاز اقتصادی نیز برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.

کاربردهای مختلف لوله های پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر

  • انتقال آب در زمین های کشاورزی و زراعتی
  • سیستم های آبرسانی قطره ای
  • سیستم های آبیاری تحت فشار
  • سیستم آبیاری بارانی
  • سایر سیستم های آبیاری مورد استفاده در کشاورزی، زراعت و باغبانی

قیمت لوله های پلی اتیلن در انواع مختلف

قیمت لوله های پلی اتیلنی در انواع مختلف و ضخامت های متفاوت آن، در رنج متفاوتی قرار داشته و تحت تاثیر عواملی مانند کارخانه تولید کننده، ضخامت جدار لوله (اینچ یا میلیمتر) لوله، طول لوله پلی اتیلنی و بسیاری از فاکتورهای دیگر است. جهت اطلاع از قیمت دقیق انواع لوله های پلی اتیلنی از جمله لوله پلی اتیلن ۱۴۰ میلیمتر توصیه می شود به سایت رسمی کارخانجات تولید کننده مراجعه نموده و لیست قیمت ها را مشاهده نمایید. جهت سفارش و تهیه لوله های پلی اتیلنی در سایزهای مختلف به خدمات پس از فروش این محصول توجه نمایید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن