اگر حافظه خود را است Sh*t در حال حاضر همه گیر ممکن است به سرزنش

مامان ترسناک و لمبرت/گتی گاهی اوقات آن را آشکار به عنوان یک کلمه است که درست در نوک زبان من, اذیت کردن در ل

توسط ETELARESANKHABAR در 9 خرداد 1399
memory-is-crap-pandemic
مامان ترسناک و لمبرت/گتی

گاهی اوقات آن را آشکار به عنوان یک کلمه است که درست در نوک زبان من, اذیت کردن در لبه حافظه من. من می توانم بگویم چه قافیه با کلمه و من فکر می کنم مترادف اما کلمه خود را باقی می ماند فقط فراتر از آن برسد. و آن را معمولا رایج و روزمره کلمه مانند حیاط خلوت و یا پتو و یا ایبوپروفن یا یک کلمه من باید می دانم چرا که من یک نویسنده هستم, مانند دور زدن شواهد و یا تحریک. اما من فقط نمی تواند فکر می کنم از آن.

بار دیگر خودم را قادر به انجام ساده وظایف شناختی استفاده می شود که به راحتی به من. هفته گذشته من انجام شده بود من مالیات انتقال تاریخ و مقدار پولی از بیانیه بانک مرکزی به یک ورق هزینه. در گذشته من را حفظ دو عدد از بیانیه بانک مرکزی — تاریخ و مبلغ — و سپس کلید آنها را به من هزینه کاربرگ. اما من می توانم نگه داشتن بر روی دو عدد دیگر. مغز من نمی خواهد نگه دارید آنها را هر دو در یک بار. (و لطفا @ من در مورد چقدر کارآمد تر از آن است که به سادگی به صادرات داده ها — من می دانم. این است که چگونه من آن را انجام دهد.)

نکته این است که حافظه من است گه. من از دست دادن عملکرد بسیار واضح و ضخیم که آن را احساس ملموس و یا شاید مخالف ملموس به دلیل آن را مانند وجود دارد فقط فضای خالی که در آن وجود دارد هنگامی که چیزی است که من می تواند درک بر روی.

اگر شما می تواند مربوط به این و اگر خسته کننده حافظه ورقه هستند چیزی است که شما فقط شروع به تجربه از زمان شروع این بیماری همه گیر, شما تنها نیستید. از من خواسته در Facebook صفحه اگر هر کس دیگری بود مبتلا به مشکلات حافظه که آغاز شده بود پس از COVID-19 همه گیر و مجازی سونامی بله آب گرفتگی بخش نظرات.

"من نمی تواند آمد تا با 'چنگال' دیروز. من فقط می خواستم به گریه به جای صحبت کردن است."

"من کمی مشکل به خاطر سپردن روز به روز چیزهایی مثل من فراموش روزانه اگر بچه ها ناهار بود."

"من در زمان دو دوش یک روز چون من را فراموش کرده من در حال حاضر باران."

"آن را مانند شیمی مغز در طول درمان برای سرطان است."

"این تقریبا مانند بارداری مغز برای من است."

"به طور مداوم در برداشتن گوشی من به دنبال چیزی و هرگز نمی تواند به یاد داشته باشید آنچه در آن بود و من می خواستم به دانم."

"من وحشتناک حافظه با توجه به كمبود و چیزهای دیگر اما در حال حاضر آن را به سختی عملکرد."

"من 59 من فکر کردم آن را مرتبط با سن! من نمی تواند به یاد آوردن کلمات در زمان ... شما می دانید که کلمات دشوار مانند 'درب.'"

هر یک از این صدا آشنا است ؟ اگر چنین یک احتمال قوی وجود دارد را مه آلود مغز می تواند ناشی از استرس مربوط به COVID-19 بیماری همه گیر. ما تحت جمعی تروما — جهان ما شده است کاملا تبدیل به یک هیولا ما حتی نمی توانید ببینید. برای بسیاری از آنچه کمی کنترل آنها تا به حال بیش از زندگی خود شده است پاره پاره از زیر آنها است. حتی کسانی که سالم هستند که هنوز شغل و مواد غذایی در یخچال و در یک مکان امن به اغلب احساس حاد از دست دادن کنترل. چرا که سلامت ما را تضمین شده نیست. نه شغل ما و یا مواد غذایی در یخچال و یا خانه های ما. بسیاری از فروشگاه ها هنوز هم لازم نیست که کاغذ توالت — اگر چه ما اجرا از دیگر کالاهای ما همیشه برای اعطا گرفته? تئوری های توطئه اجرا amok ما در رسانه های اجتماعی خوردها و ماسک-کمتر از مردم جمع آوری و در جمعیت مانند COVID-19 فقط ناپدید شد. وحشتناک بی عدالتی علیه مردم سیاه و سفید به درستی تغییر تمرکز از یک بیماری ما نمی توانیم به یک بیماری بیش از حد بسیاری از ما حاضر به دیدن. انگار همه چیز خارج از کنترل ما است.

چگونه استرس بر حافظه

هنگامی که ما هستیم تاکید بدن ما انتشار آدرنالین انرژی ما را برای مبارزه یا فرار. در دوزهای کوچک مناسب به وضعیت این مضر نیست — در واقع می توان آن را مفید به تمرکز توجه ما و پاسخ به سرعت و کارآمد به شرایط شدید. استرس یک بخش طبیعی از زندگی ما بدن و مغز تکامل یافته اند به انطباق و پاسخ به برخی از درجه ای از استرس روزانه است. اما هراس و عدم اطمینان است که می آید با یک بیماری همه گیر است که استرس بر روی یک سطح کاملا متفاوت. آن ناآشنا بی امان و هیچ پایانی در چشم.

هنگامی که یک زای همچنان ادامه دارد — که به عنوان "پدال گاز" باقی می ماند فشرده پاسخ بدن با انتشار کورتیزول. کورتیزول است که بخشی از ما روزانه هورمونی الگوی افزایش و کاهش طول روز در پاسخ به ما ریتم شبانه روزی کاهش در شب قبل از خواب و افزایش دوباره در صبح خیلی زود (با افزايش سطح کورتيزول گاهی اوقات باعث اخلال و یا رویاهای رنگی).

در بزرگ ثابت دوز کورتیزول می تواند ماشه قابل توجهی از مشکلات بهداشتی از جمله آسیب عروق خونی و عروق افزایش فشار خون و افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی. مداوم سطوح بالای کورتیزول می تواند همچنین افزایش اشتها و باعث افزایش وزن. و پس از آن, البته, وجود دارد, از دست دادن حافظه.

کورتیزول اثرات عملکرد هیپوکامپ — بخشی از مغز ما مسئول حافظه است. مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مداوم به استرس و افزايش سطح کورتيزول است که با آن ظروف سرباز یا مسافر با حافظه ما. این اثر را می توان برجسته تر در افرادی که تشخیص داده ایم, با PTSD یا افسردگی. بنابراین اگر شما یک ضربه بازمانده و یا شما و افسردگی شما شده است تعجب کنید که چه خبره در جریان است خود را با حافظه ممکن است با توجه به همه گیر مربوط به استرس است.

من مشکلات حافظه در واقع شروع قبل از COVID-19 همه گیر آمار — من به عنوان گی کردم و طلاق در سال گذشته پس از همه گیر شده است یک سورپرایز ویژه علاوه بر این به یک در حال حاضر در دوره طولانی سطح بالای کورتیزول ha ha, هیجان انگیز! من فوق العاده آماده برای جهان به آن پا کردن من "آدرنال پدال گاز" بنابراین من می تواند به توقف در صورت کورتیزول.

اگر مثل من و شما تمام مجموعه با به طور مداوم تاکید کرد و قادر به یاد داشته باشید واژگان اساسی و یا چرا شما فقط باز که کابینه در اینجا چند چیز ما می توانید انجام دهید برای کمک به خودمان:

تفکر. نشستن برای مدت پنج تا ده دقیقه و تمرکز بر روی نفس خود را و یا دانلود یک مدیتیشن برنامه. من پیدا کرده اند این با وجود مفید بودن بسیار تفکر-y فرد است.

نگه داشتن به طور منظم در برنامه روزانه. ریتم شبانه روزی فوق العاده مهم برای مدیریت استرس است. که به معنی سازگار غذا و زمان خواب. من باور نکردنی دشوار زمان اقامت در شب و من تمایل, وعده عجیب و غریب و با فواصل کمتر خوردن منظم وعده های غذایی, بنابراین من قطعا نیاز به انجام بهتر در اینجا.

خوب غذا بخورید. استرس باعث می شود ما در طلب آسایش و بزرگ و خوب و شما نباید شرم خود را برای خوردن آنچه شما طلب اما سعی کنید به هم خوردن غنی از مواد مغذی, مواد غذایی که شما پشتیبانی می کند طبیعی بدن سیستم ایمنی و استرس پاسخ.

خود را ببخش نه برای اینکه قرنطینه ملکه. من در مورد شما نمی دانم, اما اکثریت از استرس ناشی از احساس من نمی واکنش راه من "قرار" را به واکنش به هر گونه داده زای. چرا نمی توانم فقط تمرکز و پخت نان از خمیر ترش و یا پایان کتاب من? اما به عنوان جن از مرده به من بگویید شما واکنش شما این است که فقط واکنش خود را. ما مجاز به دشوار و پیچیده ای از احساسات در حال حاضر. ما اجازه داده نمی شود عملکرد در بهترین ما. ما در وسط یک بیماری همه گیر.

اما در اینجا به این امید که برخی از این مکانیسم های مقابله ای می تواند پمپ ترمز ما آدرنال و شاید فقط شاید یکی از این روزها ما به شما راه رفتن را به یک اتاق و به یاد داشته باشید که چرا ما به آن است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب