اگر شما یک متحد, شما نیاز به درک تجاوز+ تاریخچه--این پادکست می تواند کمک به

Wondery و نیویورک پست Archives/گتی این فیلم اوایل تابستان شب در شهر نیویورک است. تاریخ: ژوئن 28th, 1969. هو

توسط ETELARESANKHABAR در 4 تیر 1399
podcast-stonewall-1
Wondery و نیویورک پست Archives/گتی

این فیلم اوایل تابستان شب در شهر نیویورک است. تاریخ: ژوئن 28th, 1969. هوا خارج ضخیم است در راه است که تنها در نیویورک رطوبت می توانید آن را. داخل Stonewall مسافرخانه آن را به یک نوع مشابه از رطوبت این بار نه آمدن از آب و هوا ، از بدن. وجود ندارد بسیاری از مکان ها در شهر نیویورک برای مردم یک نوع خاصی به جمع آوری و اما استون وال یکی است. کسانی که نوع خاصی از مردم است ؟ گی مردان, لزبین ها, زن نما مردم و دیگر به حاشیه رانده شده مردمی است.

همانطور که می دانیم حوادث آن شب در ماه ژوئن در Stonewall مسافرخانه تغییر تاریخ است. و وجود یک سری جدید پادکست است که توضیح می دهد که تاریخ در پشت آن شب.

چرا که ما چگونه داستان برخی از مردم بر این باورند که شورش در Stonewall که شب شد و شروع به مبارزه برای تجاوز برابری. اما به این قسمت از Wondery را در تاریخ آمریکا پیشگویان ما نشان می دهد, Stonewall بود فقط نی که پشت شتر را شکست. برای درک آنچه اتفاق افتاده است که شما باید به عقب برگردید. وجود دارد به راحتی از 20 سال با ارزش از تاریخ قبل از آن شب در سال 1969 است که شما نیاز به درک.

در اولین قسمت از Stonewall سری تحت عنوان "تکاملی و نه انقلابی" ما اطلاعات بیشتر در مورد قبل از دهه 1960 زندگی جامعه تجاوز. میزبان نشان می دهد لیندسی گراهام (نه که یک) باز می شود در این قسمت با تنظیم صحنه با شخص دوم, خود فیلمبردار, داستان. آن شب اولین شورش استون وال. و بعد از پلیس در می آیند برای حمله به نوار گراهام پس از آن flips یک اسکریپت ما را بیشتر به عقب در زمان برای نشان دادن چگونه ما به آن شب.

This New Podcast Shines A Light On Stonewall And All That Came Before
Wondery

به عنوان پادکست توضیح می دهد که زندگی برای اعضای جامعه تجاوز before Stonewall اتفاق افتاده در پشت درهای بسته. پشت آن وجود ندارد بسیاری از میله های زندان که در آن مردم می تواند خود را دارند. معنی مردم نمی تواند زندگی خود را در فضای باز به دلیل آنها می تواند از دست دادن همه چیز. اما در داخل آن ساختمان کوچک در خیابان کریستوفر بودن که شما بیشتر از خوب است. شما می تواند با مردم درست مثل شما بدون ترس از قضاوت. هنگامی که جهان خارج به طور فعال از شما نفرت داشتن یک فضای نسبتا امن به وجود است صرفه جویی در زندگی.

اما چرا آنها مجبور به زندگی در راز ؟ در پس از جنگ جهانی دوم امریکا, گی, افراد به ویژه مردان زندگی در حاشیه جامعه است. همجنسگرا بودن خطرناک تر از آن است که در حال حاضر اگر شما می توانید آن را باور. همجنسگرا بودن جرم بود به طور غیر مستقیم از طریق چیزهایی مانند لواط ، در نیویورک اگر شما پوشیده نیست سه قطعه از لباس است که همسان قانونی خود را جنسیتی می تواند شما را دستگیر کردند. حتی با رضایت طرفین رابطه جنسی بین دو مرد می تواند منجر به دستگیری و حبس.

دستگیری میله مانند استون وال منجر به مقالات چاپ نام. چاپ نام می تواند منجر به از دست دادن شغل و یا حتی بدتر است. زیرا آنها می تواند از دست دادن همه چیز ترس از بودن با خواست مجبور گی مردان زیر زمین است. در سال 1950 مردی به نام هری هی تشکیل Mattachine جامعه است. این بود که فقط برای مردان همجنسگرا هر چند بسیاری از این گروه بودند, سفید, همجنس باز, در 30s خود را و جوان. برای جلوگیری از تفرج, اعضای گروه آنها را در انتخاب نام Mattachine پس از Société Mattachine های قرون وسطی فرانسه ، نقاب گروه یک گروه بود که آشکارا صحبت می کرد در برابر مسائل اجتماعی به عنوان اصلی Mattachine جامعه است. به نام مبهم به اندازه کافی است که این گروه می تواند وجود داشته باشد با حداقل پرچم قرمز.

Mattachine بود که فقط در یک فعالیت گروهی. آن را نیز یک گروه اجتماعی که در آن مردان و زنان همجنسگرا می تواند در اطراف افراد دیگر مانند آنها را در یک فضای امن. حتی در ایمنی گروه گمنامی برترین بود. "چون یونجه و اعضای دیگر هنوز هم می ترسید که علنا 'خواست' به عنوان, گی, آنها باقی می ماند ناشناس و در Mattachine گردهمایی" گراهام توضیح می دهد. "هیچ کس نمی دانست که خانه آنها شد و در, و به جز چند انتخاب هیچ عضوی حتی می دانستند که در اتهام."

This New Podcast Shines A Light On Stonewall And All That Came Before: Traffic device worker Darryl Beckles changes the street sign on Christopher Street in Greenwich Village in Manhattan to Christopher Street/Stonewall Place on June 6, 1989. The sign commemorated the 20th anniversary of the Stonewall riots.
ترافیک دستگاه کارگر داریل Beckles تغییر علامت خیابانی در خیابان کریستوفر در روستای گرینویچ در منهتن به کریستوفر خیابان/Stonewall محل در 6 ژوئن 1989. نشانه بزرگداشت سالگرد 20th باشد از شورشهای استون وال. Newsday/گتی

"جلسات جامعه بودند متقابل بین برادرانه سفارش و یک گروه پشتیبانی. بحث متمرکز اعضای آمدن به شرایط با تمایلات جنسی خود را, و در مورد چگونه به بهترین وجه به گسترش آگاهی از طریق راست جامعه است. اوایل اهداف شامل کاریابی و کمک های حقوقی بازنشستگی خانه برای افراد مسن گی مردم و مراکز گی, کودکان خیابانی."

چند سال پس از شکل گیری Mattachine دو لزبین در سان فرانسیسکو تشکیل یک گروه مشابه برای زنان و دختران Bilitis. بسیار شبیه Mattachine نام خود شد و به عمد مبهم است. نشات گرفته از یک کتاب شعر "آواز Bilitis," نوشته شده توسط یک عاشق از سافو این DOB تاسیس شد دلم مارتین و شریک زندگی خود را فیلیس لیون.

"زنان و حریم خصوصی مورد نیاز نه تنها از چشم ناظر پلیس, اما از خمیازه گردشگران در کافه ها و از کنجکاو پدر و مادر و خانواده" مارتین و لیون تأکید کرد. آنها دریافتند که زنان نیاز خود را در فضایی به دور از مردان به جمع با زنان دیگر. مکان هایی مانند استون وال در ارائه یک محل برای رقص; اما ایمنی همیشه این مسئله است. یکی از دلایل اصلی برای جلسه بود به سادگی به رقص به عنوان هم جنس, رقص, عمومی غیر قانونی بود. اما البته آن را در نهایت بیشتر از آن.

در طول قسمت گراهام کنکاش بیشتر به چه کشور بزرگ–اما به طور عمده در زمینه روانشناسی از دیدگاه های همجنس گرایی–واقعا شکل برداشت. "پزشکان با استفاده از شوک الکتریکی, عاطفی, دستکاری, و در بسیاری از موارد lobotomies بر روی هزاران نفر از بیماران مبتلا به" گراهام می گوید. او در ادامه توضیح می دهد که ادموند Bergler که یکی از معروف ترین و با نفوذ روانکاوان از 1950s یکی از firmest مؤمنان که همجنسگرایی انحرافی. حتی اگر آلفرد کینزی را "کینزی گزارش" نشان داد که افراد همجنسگرا نبودند بیمار, Bergler قادر به استفاده از قدرت خود را به راه آهن در برابر کینزی یافته است.

گراهام امتیاز با این قسمت اول, Stonewall اتفاق نمی افتد در خلاء است. تمایل به تحت فشار قرار دادند که مراجعان نشان داد که شب بود و شعله سوسو زدن. ما در حال دیدن یک گروه از مردم که در حال حاضر شده است برای مبارزه با 20 سال در نهایت شکستن. و آنچه در تاریخ آمریکا پیشگویان در حال انجام است به طوری استادانه نشان تجمع. هیچ چیز از جایی بیرون می آید. و با دقت لایه برداری پشت لایه هایی از تاریخ ما کمک می کند تا چگونه ما به جایی که ما هستیم ، اما همچنین به ما نشان می دهد چگونه تاریخچه قطعا تکرار می کنند.

تاریخ آمریکا پیشگویان's Stonewall سری خواهد بود چهار قسمت است. Wondery تولید سری و شما می توانید آن را بر روی وب سایت خود را, اپل, پادکست, Spotify و مکان های دیگر که در آن شما پیدا کردن پادکست ها. قسمت جدید هوایی هر چهارشنبه.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im