چرا آفریقای جنوبی باید دفتر مرکزی جدید آمازون را لغو کند؟ نظرات

[ad_1] در 19 ژانویه، آمازون با یک شکایت بزرگ در مورد ساخت دفتر مرکزی جدید خود در کیپ تاون، آفریقای جنوبی مواج

توسط ETELARESANKHABAR در 28 دی 1400
[ad_1]

در 19 ژانویه، آمازون با یک شکایت بزرگ در مورد ساخت دفتر مرکزی جدید خود در کیپ تاون، آفریقای جنوبی مواجه شد. مردم بومی خوی و سان، فعالان محیط زیست و دیگر فعالان از دادگاه عالی آفریقای جنوبی خواستار ممنوعیت این پروژه هستند که در سرزمین اجداد بومی است و تأثیر مخربی بر محیط زیست محلی خواهد داشت.

اگر برنامه‌ها برای کارخانه جدید ادامه یابد، این شرکت همچنین سلطه استعمار نو و مدل اقتصادی استثمارگر خود را در قاره آفریقا تقویت خواهد کرد. علیرغم وعده‌های شغلی پرسود و درآمد دولت، توسعه آمازون برای مردم عادی آفریقای جنوبی سودی نخواهد داشت و استثمار نیروی کار بیشتری را به همراه خواهد داشت و احتمالاً امکان نظارت بیشتر بر جوامع فقیر و حاشیه‌نشین را فراهم می‌کند.

به همین دلیل است که بسیار مهم است که آفریقای جنوبی با این پروژه مخالفت کنند.

حقوق بومی و نگرانی های زیست محیطی

مقر برنامه ریزی شده آمازون بخشی از یک پروژه املاک و مستغلات 350 میلیون دلاری در سایتی به نام River Club است که در یک دشت سیلابی در محل تلاقی رودخانه های بلک و لیزبک در نزدیکی کیپ تاون قرار دارد.

این منطقه موضوع تاریخی مبارزه مردم بومی با نیروهای استعماری است. در آغاز قرن شانزدهم، نیروهای مهاجم پرتغالی توسط جوامع کی و کرامت عقب رانده شدند. حدود 150 سال بعد، جمعیت بومی با مهاجران هلندی که کارزار خود را برای گرفتن زمین از همان مکان آغاز کردند، مخالفت کردند. جوامع محلی آن را سرزمین مقدس نیاکان می دانند و ساخت و ساز در آن نقض جدی حقوق آنها خواهد بود.

در حال حاضر، این محوطه برای اعلام میراث فرهنگی ملی در حال ارزیابی است و بخشی از آن در محدوده منطقه ای قرار دارد که قرار است در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شود.

فعالان محیط زیست نیز با این پروژه مخالف هستند و هشدار می دهند که به محیط زیست محلی آسیب جدی می زند. در صورت اجازه ادامه، توسعه دهندگان بیشتر سایت را بالاتر از سطح طبیعی قرار می دهند و رودخانه Liesbeek را پر می کنند، که پتانسیل شارژ مجدد آب های زیرزمینی در هنگام بارندگی را به خطر می اندازد. این می تواند ظرفیت منطقه را برای جذب آب از طوفان ها و سیل ها - به ویژه با تشدید تغییرات آب و هوایی - تضعیف کند و مردم محلی را در معرض خطر قرار دهد.

پر شدن رودخانه تنوع زیستی را نیز تهدید می کند. این سایت به عنوان "ریه سبز" شهر، یکی از مناطق بسیار حساس شهر را تشکیل می دهد که پر از گیاهان و جانوران در خطر انقراض است که نیاز به حفاظت دارند. این پروژه همچنین به دلیل ردپای کربن قابل توجهی که در تضاد با سیاست های تغییرات آب و هوایی آفریقای جنوبی است مورد انتقاد قرار گرفته است.

تعجب آور نیست که آمازون درگیر پروژه ای است که برای محیط زیست مضر است. این شرکت متعهد است تا سال 2040 کربن خنثی شود، اما ردپای کربن آن از سال 2018 هر سال در حال افزایش است. همچنین قراردادهایی با شرکت های سوخت فسیلی دارد و به لطف حمل و نقل خارج از کشور در بین 10 آلاینده برتر دریایی قرار دارد.

اداره مدیریت محیط زیست خود کیپ تاون (EMD) با این مجوز مخالفت کرد و گفت که این پروژه اصول پایداری تغییرات آب و هوایی و استراتژی تنوع زیستی را نقض می کند. مقامات محلی با دیدن دلار و رند، پروژه را ادامه دادند و ادعا کردند که آمازون هزاران شغل ایجاد می کند و "ارتباط جهانی" را بهبود می بخشد. اما آیا این پروژه واقعاً برای آفریقای جنوبی سود اقتصادی خواهد داشت؟

آمازون برای اقتصاد خوب نیست

در وب‌سایت River Club، آمازون قصد دارد یک مرکز خدمات وب آمازون جدید (AWS) ایجاد کند و فضای ابری غالب خود را در سطح جهانی در قاره آفریقا گسترش دهد.

AWS در حال حاضر 32 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد. ورود به یک بازار نسبتاً توسعه نیافته که با سرمایه گذاری انبوه پشتیبانی می شود، احتمالاً AWS را به ارائه دهنده خدمات غالب در آفریقای جنوبی و احتمالاً بقیه قاره تبدیل می کند. این امر از ظهور یک صنعت رایانش ابری محلی، به ویژه صنعتی که به حریم خصوصی و حقوق دیجیتالی کاربران خود اهمیت می دهد و مبتنی بر نرم افزار منبع باز است، جلوگیری می کند.

اگر آمازون همچنین یک مرکز تجارت الکترونیک در River Club افتتاح کند، می‌تواند از جیب‌های عمیق خود برای پیشی گرفتن از بازیگران تجارت الکترونیک محلی مانند Takealot و Superbalist استفاده کند. مشخص است که این شرکت به فروشندگانی که از خدمات بازار آن استفاده می کنند فشار می آورد و بخش قابل توجهی از سود آن را می گیرد و محصولات خود را در پلت فرم خود ترجیح می دهد و رقابت منصفانه را تضعیف می کند.

گسترش خدمات ابری و تجاری آمازون در آفریقای جنوبی یک عمل استعمار دیجیتال است. اگر این شرکت رقبای محلی را تضعیف کند، قدرت انحصاری آن افزایش می یابد و ثروت از کشور تخلیه می شود.

اگر آمازون انبارهای تجارت الکترونیکی را در آفریقای جنوبی راه اندازی کند، این خبر بدی برای حقوق کار در این کشور خواهد بود. این که چگونه کارمندان و پیمانکارانی که در انبارهای آمازون و به عنوان پیک کار می کنند، در مقابل دریافت دستمزد کم، در برابر کنترل بیش از حد انسان و نظارت خودکار مقاومت می کنند، به طور گسترده ای گسترش یافته است.

آنها توسط ماشین ها و دوربین های مجهز به هوش مصنوعی نظارت می شوند تا مطمئن شوند که سهمیه های خود را برآورده می کنند. در انبارها، آنها باید یک کالا را دانلود کنند و هر 9 ثانیه یک بار، برای نوبت دهی تا 10 ساعت و نیم، آن را برای پردازش اسکن کنند. کارگران آمازون شرایط زندان را تشبیه کردند.

بعید است که این شرکت تاکتیک های مشابهی را در تاسیسات آفریقای جنوبی خود اعمال نکند و از مشکلات اقتصادی محلی برای دستمزد کمتر از همتایان غربی خود به کارگران استفاده نکند. و همانطور که در جاهای دیگر انجام داده است، به دنبال پایان دادن به هرگونه تلاش اتحادیه با اعمال و نظارت وحشیانه کارگری خواهد بود.

در کشوری که سابقه طولانی در خشونت پلیس و اجرای قانون دارد که برای سرکوب کارگران و ناآرامی‌های مدنی استفاده می‌شود، آمازون دقیقاً در این زمینه جای می‌گیرد. این شرکت به ارائه فناوری نظارت و همکاری با پلیس در ایالات متحده مشهور است و دلیلی وجود ندارد که در آفریقای جنوبی این کار را انجام ندهد. در یک مصاحبه تحقیقاتی در جولای 2020، بری شولر، مدیر دوربین مداربسته پلیس مترو شهر کیپ تاون، به من گفت که آمازون با آنها تماس گرفته است تا در مورد خدماتی که می تواند ارائه دهد صحبت کند.

به همه این دلایل، آفریقای جنوبی و متحدان آنها باید با ساختمان مقر آمازون مخالفت کنند. اقدام قانونی گروه ها و فعالان بومی گام بزرگی در این راستا است.

انجمن مدنی رصدخانه و شورای بومی سنتی گورینگهایکوا خوی خوین به دادگاه عالی درخواست کرده اند تا روند تصمیم گیری در پس تصویب این توسعه را بررسی کند. به عنوان بخشی از محاکمه، آنها به دنبال ممنوعیت فوری برای توقف توسعه باشگاه رودخانه هستند که بین 19 و 21 ژانویه در دادگاه رسیدگی خواهد شد. طرفداران بر این باورند که اگر این ممنوعیت شکست بخورد، متوقف کردن آمازون دشوار خواهد بود، زیرا آنها به اندازه کافی برای دادگاه تصمیم خواهند گرفت که شایسته رد این پروژه نیست.

تصمیم به نفع کسانی که با این پروژه مخالفند کاملاً ممکن است، علیرغم همه لابیگرانی که توسط حامیان آن اتخاذ شده است. در ماه دسامبر، فعالان با موفقیت دادگاه عالی آفریقای جنوبی را تحت فشار قرار دادند تا غول نفتی هلندی شل را از انجام آزمایش‌های لرزه‌ای در سواحل وحشی آفریقای جنوبی منع کند. این کمپین با استعمار آفریقای جنوبی توسط کشورهای اروپایی مقایسه کرد.

پیروزی مقابل آمازون در آفریقای جنوبی در سراسر جهان طنین انداز خواهد شد. این درس بزرگی به شرکت و همکارانش در فناوری بزرگ می‌آموزد: اینکه مقاومت سازمان‌یافته می‌تواند آنها را تعطیل کند. اگر فعالان آمازون را از کیپ تاون بیرون کنند، این یک پیروزی بزرگ برای حقوق بومیان، پایداری محیط زیست و مبارزه با استعمار دیجیتال خواهد بود.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب