پایین، اما نه خارج: علی بابا چین مشتاقانه منتظر سال 2022 چالش برانگیز است. فن آوری

[ad_1] علی بابا بهترین 14 ماه را نداشت. از زمانی که رگولاتورهای چینی به طور ناگهانی عرضه عمومی اولیه شرکت زی

توسط ETELARESANKHABAR در 28 دی 1400
[ad_1]

علی بابا بهترین 14 ماه را نداشت. از زمانی که رگولاتورهای چینی به طور ناگهانی عرضه عمومی اولیه شرکت زیرمجموعه فناوری مالی خود، Ant Group را رد کردند، غول فناوری چینی با مشکل مواجه شده است.

در پس زمینه این مشکلات نظارتی، کندی اقتصاد چین و رقابت فزاینده، ارزش بازار آن از 846 میلیارد دلار در آستانه عرضه اولیه عمومی شرکت Ant در اکتبر 2020 به 358 میلیارد دلار کاهش یافت.

با چنین شرایط سخت سال نو، علی بابا، که به عنوان پاسخ چین به آمازون توصیف می شود، با سال 2022 بالقوه چالش برانگیز روبرو است - اگرچه تحلیلگران به جیب های عمیق و توانایی این شرکت برای انطباق با مزیت بزرگ چینی خود اشاره می کنند.

قرارداد با مورچه که برای ثبت دو بار در شانگهای و هنگ کنگ برنامه ریزی شده بود، 34 میلیارد دلار جمع آوری کرد. این باعث می‌شود که آن را به بزرگ‌ترین IPO در تمام دوران تبدیل کند.

در عوض، معامله برای مدت نامعلومی روی یخ باقی مانده است، زیرا مورچه برای برآورده کردن تعدادی از الزامات نظارتی جدید در سرکوب بیگ فناوری توسط پکن، با هدف محدود کردن قدرت بازار غول‌های فناوری، تقویت حمایت از مصرف‌کننده و تقویت دوباره نقش کمونیست حاکم تلاش می‌کند. مهمانی در بخش خصوصی چین اقتصاد

در دوران حکومت شی جین پینگ، قدرتمندترین رهبر چین از زمان رئیس جمهور مائو تسه تونگ، پکن غول های فناوری را که زمانی غیرقابل انکار به نظر می رسید را تحت کنترل درآورد.

در واقع، جک ما، بنیانگذار علی بابا، آنقدر به موقعیت شرکت خود اطمینان داشت که در سخنرانی معروف اکنون در شانگهای در اکتبر 2020، از رگولاتورهای مالی چینی انتقاد کرد و به آنها گفت که «بازی آینده در مورد نوآوری است، نه برای مقررات نظارتی. فقط مهارت ها.

جک ماجک ما در پوستری درباره سرکوب بیگ تک توسط پکن به عنوان یک پسر دیده می شود [File: Philippe Lopez/AFP]

دانیل تو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره ای اکتیو کریشن سرمایه Wealth Management مستقر در هنگ کنگ، گفت: «علی بابا به دلیل بزرگی و ثروتش، از سخنرانی ما در شانگهای که بگذریم، به پوستری برای سرکوب دولت تبدیل شده است.» الجزیره. «این شرکت و دیگر پلتفرم‌های فناوری بزرگ چین اساساً به تهدیدی برای قدرت دولت تبدیل شده‌اند.

در حالی که علی بابا در ماه سپتامبر پس از اینکه رگولاتورها دریافتند از موقعیت خود در بازار سوء استفاده کرده است، رکورد 2.8 میلیارد دلار جریمه ضد انحصار را پرداخت کرد، این مبلغ برای شرکتی که بیش از 100 میلیارد دلار در سال درآمد دارد، ناچیز است. تغییرات لازم در مدل کسب و کار آن پیامدهای گسترده تری خواهد داشت. تجدید ساختار سودآوری کسب و کار وام دهی زمانی سودآور Ant Group را کاهش می دهد و توانایی های گسترده جمع آوری داده ها را محدود می کند.

وینستون ما، شریک مدیر و یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر CloudTree Ventures، به الجزیره گفت: «افزایش مقررات در چین نشان دهنده پایان دوران به اصطلاح «رشد وحشی» توسط شرکت های فناوری چینی است. "چارچوب نظارتی جدید به معنای کنترل بیشتر و تغییرات بالقوه در مدل های تجاری غول های اینترنتی چینی است.

در ماه دسامبر، علی بابا از یک طرح تجدید ساختار پرده برداری کرد که تجارت الکترونیک اصلی خود را به واحدهای جهانی و داخلی جداگانه تقسیم می کند.

یانی لیائو، صنعت، گفت: «از طریق سازمان‌دهی مجدد، علی‌بابا قادر خواهد بود تقاضای داخلی را برای افزایش مؤثر فروش در چین از طریق واحد تجاری دیجیتال چینی خود به وضوح شناسایی کند، در حالی که تجارت الکترونیک و تجارت لجستیک را در خارج از کشور از طریق واحد تجارت دیجیتال خارج از کشور گسترش دهد.» تحلیلگر موسسه نیمه دولتی بازاریابی و مشاوره (MIC) در تایپه به الجزیره گفت.

علی بابا به لطف موفقیت پلتفرم های تجارت الکترونیک پیشرو خود، Taobao و TMall، مدت هاست که بزرگترین بازار تجارت آنلاین در چین بوده است.

با این حال، طبق گفته شرکت تحقیقاتی eMarketer، سهم آن از بازار تجارت الکترونیک در چین به طور پیوسته از 78 درصد در سال 2015 به تقریباً 51 درصد در سال 2021 کاهش یافته است. بیشتر این کاهش قبل از سرکوب Big Tech در چین رخ داده است که منعکس کننده افزایش رقابت و تغییر عادات مصرف کننده است. کسب و کار تجارت الکترونیک علی بابا به شدت به تقاضا متکی است، که در بین خریداران جوان چینی نسبت به پخش زنده یا سایر روش های خرید تعاملی محبوبیت کمتری دارد.

در عین حال، اقتصاد چین در حال کند شدن است و عادات مصرف کننده منعکس کننده این تغییر است. هزینه های بیهوده ای که سال های چین در اواخر دهه 2000 و اوایل دهه 2010 را رقم زد، در حال کاهش است. دویچه بانک تخمین می زند که اقتصاد چین در سال جاری تنها 5 درصد رشد خواهد کرد در حالی که این رقم در سال 2021 به 8.1 درصد رسیده است.

چشم انداز آسیای جنوب شرقی

در مواجهه با ابهامات فراوان ناشی از تاثیر همه گیری، چشم انداز مصرف مصرف کنندگان جوان [those born since 1990] چنگ شی، اقتصاددان ارشد در ICBC International Securities، در تفسیری که توسط Yicai چین در ماه سپتامبر منتشر شد، نوشت: عقلانی تر می شود. ما معتقدیم که این حتی پس از پایان همه گیری ادامه خواهد داشت.

چشم انداز توسعه آسیای جنوب شرقی بهتر است. اقتصاد اینترنتی کشورهایی مانند اندونزی، فیلیپین و ویتنام، مانند چین در حدود سال 2010، نسبتاً نوپا هستند و علی بابا را ترغیب می کند تا از طریق پلتفرم تجارت الکترونیک لازادا مستقر در سنگاپور، به طور تهاجمی در منطقه گسترش یابد. علی بابا در اواخر سال گذشته طی ارائه ای به سرمایه گذاران گفت که کاربران فعال سالانه لازادا در 18 ماه منتهی به سپتامبر 2021 با 80 درصد رشد به 130 میلیون نفر رسیده است.

علی بابا در حال حاضر بزرگترین خرده فروش تجارت الکترونیک چین و دومین شرکت بزرگ بازار اینترنتی چین پس از غول بازی Tencent است. تحلیلگران می گویند که جیب عمیق علی بابا برای چشم انداز آینده آن بسیار مهم است.

هربرت هیوم، رئیس تحقیقات Euromonitor در هنگ کنگ، به الجزیره گفت: در رابطه با سرکوب بیگ تک در چین، "دولت به بازسازی ساختار شرکت های خصوصی برای انطباق با آخرین خواسته ها نیاز دارد." تا زمانی که آنها از نظر مالی سالم باشند، می توانند با موفقیت تجارت خود را تطبیق دهند.

یام خاطرنشان کرد که جریان نقدی علی‌بابا، علی‌رغم بادهای مخالف بسیاری که این شرکت با آن مواجه است، ثابت مانده است. رشد درآمد خالص در سال مالی 2021 به شدت کاهش یافت، اما همچنان توانست 4 درصد افزایش یابد و به 20.9 میلیارد دلار برسد. در سال مالی قبل از سرکوب، درآمد خالص علی بابا نزدیک به 68 درصد افزایش یافت و به 20.2 میلیارد دلار رسید.

بعید است که چنین رشد سرسام آوری برای علی بابا بازگردد، اما این تنها رشد نیست. همه شرکت های اینترنتی چینی با محیط تجاری دشوارتری مواجه هستند.

پیش بینی خوب برای علی بابا توانایی پایدار برای برآوردن نیازهای چین، بزرگترین بازار تجارت الکترونیک جهان است. علیرغم تلاش های این شرکت برای گسترش بین المللی، چین همچنان در اولویت است.

علی بابا همچنان روی چین متمرکز است زیرا اینطور است [company’s] یام از Euromonitor گفت که بزرگترین منبع درآمد است و هنوز هم پتانسیل زیادی در بازار ارائه می دهد.

علی بابا بخش رایانش ابری علی بابا درآمدی معادل 9.18 میلیارد دلار در سال 2021 گزارش کرده است. [File: Tingshu Wang/Reutrers]

شرکت داده و تجزیه و تحلیل GlobalData پیش بینی می کند که بازار تجارت الکترونیک چین با نرخ سالانه 11.6 درصد بین سال های 2021 تا 2025 رشد خواهد کرد و به 3.3 تریلیون دلار خواهد رسید.

در همین حال، رایانش ابری فرصت های رشد بیشتری را به علی بابا ارائه می دهد. در سال مالی 2021، Alibaba Cloud درآمد 9.18 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. Liao از MIC اشاره کرد که درآمد علی بابا از رایانش ابری از سه ماهه اول سال 2020 به صورت فصلی افزایش یافته است.

با این حال، موانع نظارتی برای محاسبات ابری وجود دارد. تو از Active Creation Capital اشاره کرد که قبل از اجرای قانون امنیت ملی داده ها، پکن در ماه اوت به شرکت های دولتی دستور داد تا انتقال داده های خود را از اپراتورهای خصوصی مانند علی بابا و تنسنت به زیرساخت ابری ایالت سرعت بخشند.

ضرر کسب و کار قابل توجه خواهد بود، اگرچه علی بابا همچنان می تواند با بخش خصوصی کار کند. به گفته شرکت تحقیقاتی International Data Corporation، ارزش بازار خدمات ابر عمومی چین در سال 2020، 19.4 میلیارد دلار است.

تو گفت: «در زمینه سرکوب و اصلاحات در حال انجام، علی بابا باید بر حوزه‌هایی تمرکز کند که با ابتکارات ملی همسو هستند - فناوری‌های سخت مانند نیمه‌رساناها، هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی.»


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب