همانطور که Omicron غرب را برای بازگشایی فشار می آورد، آسیا در حال فروپاشی است | اخبار همه گیر ویروس کرونا

[ad_1] هواسونگ، کره جنوبی - همانطور که Omicron کشورهای غربی را به سمت بازگشایی سوق می دهد، آسیا در حال کاهش ا

توسط ETELARESANKHABAR در 8 بهمن 1400
[ad_1]

هواسونگ، کره جنوبی - همانطور که Omicron کشورهای غربی را به سمت بازگشایی سوق می دهد، آسیا در حال کاهش است و شکاف شرق و غرب در تعادل بین سلامت عمومی، اقتصاد و حقوق و آزادی های اساسی را تشدید می کند.

در حالی که نوع بسیار قابل انتقال کروناویروس در حال تسریع حرکت به سمت زندگی با COVID-19 در اروپا و آمریکای شمالی است، زندگی در بسیاری از مناطق آسیا و اقیانوسیه نسبت به شروع همه‌گیری کمی کمتر - و در برخی موارد حتی محدودتر - محدود است.

این شکاف در حال افزایش حتی زمانی رخ می دهد که بسیاری از کشورهای آسیا و اقیانوسیه به نرخ واکسیناسیون بالاتر از کشورهای غربی خود می بالند.

موضع فوق محتاطانه منطقه دو سال پس از همه‌گیری، سؤالاتی را در مورد پایان بازی آن به عنوان کنترل مرزی و قوانین سخت‌گیرانه فاصله‌گذاری اجتماعی ایجاد می‌کند، اگرچه به دستیابی به برخی از کمترین تلفات در جهان اعتبار دارد، اما هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی فزاینده‌ای را تحمیل می‌کند.

چو سونگ ایل، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، به الجزیره گفت: «سطح مشخصی از مرگ و میر ناشی از کووید وجود دارد که جامعه مایل به پذیرش آن است».

«به‌طور فردی، سطح مشخصی از خطرات مرتبط با کووید وجود دارد که فرد مایل به پذیرش آن است تا در برابر آنچه باید برای آن بپردازد، از نظر فاصله‌گذاری اجتماعی به اضافه واکسیناسیون، تعادل برقرار کند. آسیایی‌ها ممکن است زندگی را بر آزادی ارزش قائل باشند، اگر اصلاً فرهنگ مهم باشد. شاید به این دلیل که ما حافظه قوی از انقلاب‌های مدنی که زندگی را برای آزادی به خطر می‌اندازند، نداریم.»

مسافرانی که برای محافظت از ویروس کرونا ماسک به تن دارند در ایستگاه قطار جنوبی در پکن، چین منتظر قطار خود هستند.سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ علیرغم افزایش هزینه های اجتماعی و اقتصادی، رویکردی بدون تحمل نسبت به COVID-19 دارند. [File: Ng Han Guan/AP]

در سرزمین اصلی چین، مقامات رویکرد عدم تحمل را دو برابر کرده اند که منجر به تعطیلی تقریباً کامل سفرهای بین المللی و تحمیل قرنطینه های شدیدتر و مکرر شده است.

هنگ کنگ، که با بزرگترین شیوع بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کند، مدارس، بارها و سالن های ورزشی را تعطیل کرده و غذا خوردن در رستوران ها را بعد از ساعت 6 بعد از ظهر ممنوع کرده است. قلمرو تحت کنترل چین که مدت‌ها نام آن را «شهر جهانی آسیا» می‌نامیدند، به دلیل سخت‌ترین قوانین قرنطینه و مرزی روی زمین، در زمره منزوی‌ترین کلان‌شهرها قرار می‌گیرد. در یک مهلت اندک، مقامات روز پنجشنبه اعلام کردند که دوره قرنطینه اجباری هتل های شهر را برای مسافران از 21 به 14 روز کاهش می دهند.

در ژاپن که روزانه نزدیک به 80000 مورد ابتلا را گزارش می‌کند، مرزها برای همه افراد غیرمقیم بسته می‌مانند، در حالی که اقدامات «شبه اضطراری» که ساعات کاری بارها و رستوران‌ها را محدود می‌کند، در 34 استان از 47 استان اعمال شده است.

کره جنوبی که مانند ژاپن از قرنطینه های تمام عیار در سراسر همه گیری اجتناب کرده است، ورود مسافران را ملزم به 10 روز قرنطینه کرده، تجمعات خصوصی را به 6 نفر محدود می کند و فعالیت رستوران ها، بارها و سالن های ورزشی را بعد از ساعت 9 شب ممنوع کرده است. مقامات که روز جمعه بیش از 16000 مورد را گزارش کردند، قرار است در 6 فوریه این اقدامات را بررسی کنند.

نیوزیلند، یکی از منزوی‌ترین کشورها در طول همه‌گیری، در اوایل ماه جاری انتشار مکان‌های جدید برای سیستم قرعه‌کشی قرنطینه بحث‌برانگیز خود را به تعویق انداخت - هزاران شهروندی را که در خارج از کشور سرگردان شده‌اند و در حال حاضر با مشکلات شدیدی برای بازگشت به خانه روبرو هستند، وحشت زده کرد.

در اروپا، دانمارک روز چهارشنبه آخرین کشوری بود که با وجود نزدیک به 50000 مورد روزانه، پایان تقریباً همه محدودیت‌های همه‌گیری را اعلام کرد که در پی اقدامات مشابه بریتانیا و ایرلند در اوایل ماه جاری، یک رکورد بالا بود. مقامات دانمارکی گفتند عفونت ها و بیماری های جدی از هم جدا شده اند، در حالی که 30 تا 40 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها به دلایل دیگر در آنجا بودند. فرانسه همچنین اعلام کرد که از هفته آینده ظرفیت اماکن پذیرایی را افزایش خواهد داد.

برخلاف اکثر کشورهای آسیایی، اروپا و آمریکای شمالی تا حد زیادی برای کسانی که واکسینه شده اند، برای سفرهای بدون قرنطینه باز هستند.
بر اساس گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، در سال 2021، سفرهای هوایی در آسیا-اقیانوسیه 93.2 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است که با اختلاف شدیدترین کاهش در بین هر منطقه است.

"هزینه هنگفت بر مردم"

کاهش تدابیر در بسیاری از اقتصادهای غربی در بحبوحه این باور فزاینده صورت می‌گیرد که کنترل شدید گسترش نوع آن یا عملاً غیرممکن است یا دیگر ارزش هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی را ندارد.

در هلند، جایی که برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های اروپا پس از ناکامی در جلوگیری از رسیدن موارد ابتلا به بالاترین رکورد کاهش می‌یابد، ارنست کویپرس، وزیر بهداشت گفت که حفظ محدودیت‌های سخت‌گیرانه برای مدت طولانی‌تر به «سلامت ما و جامعه ما» آسیب می‌زند.

در حالی که Omicron به دلیل انتشار رعد و برق خود بر سیستم های بهداشتی فشار وارد کرده است، این نوع باعث مرگ و میر بسیار کمتری نسبت به امواج قبلی ویروس شده است. اگرچه تصور می شود که Omicron دو تا سه برابر بیشتر از نوع دلتا قابل انتقال است، اما Omicron با بیماری خفیف تری نسبت به نسخه قبلی خود همراه است، برخی از کارشناسان بهداشت عمومی تأثیر آن را بر روی افراد واکسینه شده با آنفولانزا مقایسه می کنند.

هانس کلوگه، مدیر اروپای سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری AFP در اوایل این هفته گفت که "قابل قبول" است که Omicron منطقه را به سمت پایان همه‌گیری سوق می‌دهد، اگرچه او تاکید کرد که هنوز خیلی زود است. برای اعلام آندمیک COVID-19.

جفری کینگستون، مدیر مطالعات آسیایی در دانشگاه تمپل توکیو، به الجزیره گفت که ملاحظات سیاسی در کشورهای مختلف نقش مهمی را ایفا کرده است، زیرا سیاست‌های مرزی سخت‌گیرانه فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، تحت تأثیر سقوط دو سلف وی بر سر مدیریت این بیماری همه‌گیر بوده است.

کینگستون گفت: «این هزینه هنگفتی را بر مردم تحمیل می کند - به ویژه دانشجویانی که می خواهند در اینجا تحصیل کنند و خانواده هایی که می خواهند دوباره متحد شوند. همچنین برای اقتصاد مضر است، صنعت مهمان‌نوازی را مورد انتقاد قرار می‌دهد، طاعون ورشکستگی را در رستوران‌ها و بارهای کوچکی که مالک آن اداره می‌شوند دامن می‌زند و کسب‌وکارهای توریست‌محور را به لبه پرتگاه سوق داده است. انتقال از بیماری همه گیر به آندمیک اتفاق خواهد افتاد اما هیچ کس نمی داند چه زمانی.

اما کینگستون گفت پس از اینکه منطقه از مرگ و میرهای گسترده ای که در اروپا و آمریکای شمالی دیده می شود، جلوگیری کرد، دلایل خوبی نیز برای درجه ای از خودخواهی در شرق آسیا وجود دارد، به طوری که تعداد کمی از مردم «مدل های غربی را به عنوان یک ستاره بزرگ» می بینند.

فرودگاه هنگ کنگسفرهای هوایی در آسیا و اقیانوسیه در طول این همه گیری متوقف شده است [File: Lam Yik/Reuters]

اگر چه هزینه های زیادی را تحمیل می کند، اما مدیریت سختگیرانه آسیا پاسیفیک با این بیماری همه گیر از تلفات قابل توجهی حتی در دوران پس از واکسن Omicron جلوگیری می کند. تعداد مرگ و میرهای هفتگی گزارش شده توسط چین، هنگ کنگ، ژاپن و کره جنوبی در مجموع کمتر از یک بیستم مرگ و میر در بریتانیا باقی مانده است - اگرچه احتمالاً با افزایش Omicron در منطقه، این شکاف به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

تضاد در کنترل های همه گیر نیز به طور کامل در امتداد خطوط شرق-غرب تقسیم نمی شود. در آسیا، برخی از اقتصادهای وابسته به گردشگری مانند تایلند رویکرد جسورانه تری برای بازگشایی مرزها اتخاذ کرده اند. و برخی از کشورهای اروپایی مانند سوئد و لهستان در روزهای اخیر در بحبوحه افزایش عفونت ها، محدودیت ها را حفظ کرده اند.

بن کاولینگ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در دانشگاه هنگ کنگ، به الجزیره گفت: «من فکر می کنم که کشورهای آسیایی به طور کلی انتظار دارند که به حالت عادی بازگردند، اما شاید محتاط تر از برخی دیگر از نقاط جهان باشند.

«محدودیت ها تنها بخشی از این احتیاط است. در طول چند ماه آینده من انتظار دارم که شاهد افزایش تعداد مبتلایان به اوج و سپس کاهش محتاطانه اقدامات بهداشت عمومی پس از اوج باشم.

چو سونگ ایل، استاد دانشگاه ملی سئول، گفت که او همچنین انتظار دارد که با گسترش نوع Omicron، شکاف بین جوامع کم و بیش باز کاهش یابد.

او گفت: "من فکر می کنم فقط Omicron هنوز در اینجا تصاحب نشده است، زیرا به دلیل محدودیت ها گسترش کمتری دارد." هنگامی که Omicron به طور کامل همه موارد را جایگزین کرد، سطح سیاست به گونه ای تنظیم می شود که تعداد موارد شدید ثابت بماند."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن