مراحل اجرای سازه های فلزی و بتنی قسمت دوم

حجم بتن مصرفی در سقف تیرچه بلوک دارای احتساب 5 سانت بتن رویه و بتن تیرها نسبتاً حدود 0.18 مترمکعب در هر مترمرب

توسط ETELARESANKHABAR در 28 آبان 1401
حجم بتن مصرفی در سقف تیرچه بلوک دارای احتساب 5 سانت بتن رویه و بتن تیرها نسبتاً حدود 0.18 مترمکعب در هر مترمربع زیربنا است. به این معنی که برای یک سقف اهمیت مساحت 100 مترمربع حدودا 180 مترمکعب بتن در سقف تیرچه بلوک استعمال می شود. دارای توجه به شکل گزینه نظری کهفونداسیون یا پی ساختماندارد، به جهت چک نیاز هست تا آن را به دو بخش تقسیم کرد. به روشی که در بالا اشاره شد، مساحت هر بخش را در عمق آن ضرب می کنند.
  • در واقع بتن علی رغم اینکه از استحکام فشاری بالایی برخوردار است البته نمی تواند نیروهای کششی را به لطف تحمل کند.
  • سوالات، پیشنهادات و نقد ها خود را از طرز راه های ارتباطی ذیل اساسی خانواده بزرگ بسط بتن در در بین بگذارید.
  • این عدد ۳۰۰ می بایست نشان دهنده میزان سیمان استعمال شده در حجم بتن باشد.
  • با تغییر و تحول کوچکی در مواد نخستین ممکن میباشد ویژگی‌های آن به صورت کلی تغییر و تحول کند.
  • لذا شاهد هستیم که بتن های توانمند با وجود ارزش بتن بالا بیش از پیش در صنعت ایجاد و ساز گزینه توجه و استعمال قرار می گیرند .
در همین مقاله قصد داریم به بتن مگر و ویژگی های آن بپردازیم. مقدار حجم بتن مصرفی در فونداسیون، یکی از مهمترین برآورد هایی هست که می بایست در ساختمان سازی انجام شود. از آنجایی که همه ی ساختمان ها اهمیت نقشه های اجرایی هستند، از این طرز به راحتی می قدرت حجم بتن مصرفی را به دست آورد.

عوامل اثر گذار در مقاومت بتن

در هم اکنون حاضر کلیدی دقت به تورم و تغییر تحول قیمت مصالح اولیه (همچون سیمان) ، ارزش روز بتن فراهم هم تغییر و تحول می یابد. واجب به ذکر می باشد که نرخ بتن آماده در شهرهای مختلف هم مهم یکدیگر گوناگون است. بتن آماده استاندارد (Standard شرکت سپنتا Ready-Mix Concrete) به بتنی گفته می شود که مطابق مهم استانداردهای مشخصات بتن آماده ، مخلوط و تنظیم می شود. امروزه به برهان ارتقا جمعیت و درنتیجه افزایش نیاز به تولید و ساز، سرعت اجرا دارای بالایی یافته است. اهمیت مقاومت کششی عموما در بنا های بتنی مهم بعد ها بالا نظیر سدها هست و در دیگر بنا ها تنها در محاسبات مربوطه بکار گرفته می شود. لازم بذکر است بنا ها عموما در زیر تنش های کششی قرار نمی گیرند. بخش اعظم ساختمان های ساخته شده در مرحله مملکت به شکل مکعب مستطیل بوده و نظارت حجم بتن ریزی معمولی است. اما ممکن می باشد در بعضی ساختمان ها طرح های یگانه و بتن ریزی در رخ های منحنی مدنظر باشد. اعتنا شود که توصیه بیش از میزان آیتم نیاز بتون اماده منجر زور هزینه اضافه به پروژه خواهد شد. الف) مقاومت که در اصل می بایست از مقاومت میانگین مثال استوانه ای استفاده شود. اگر ضخامت عمل زیاد باشد به طور کلی از میلگردهایی عمودی به میلگردهای بالایی و پایینی فونداسیون مهار می‌کنند. رابیتس را متعلق به عمل در یکسری لایه به میلگردها به شرایط عمودی می‌بندند. دقت داشته باشید که برای سهولت در قطع کردن قالب، بایستی از مواد رهاساز در بدنه قالب استفاده کرد. همین مش‌ها نیاز به همپوشانی نداشته و فقط ارتفاع گیرایی آرماتورها رعایت می‌شود. مسافت دربین آرماتورهای طولی فونداسیون دربین ۱۰ تا ۳۵ سانتی‌متر است. دسته‌بندی نشده در یک ساختمان قسمت‌های دیوار، سقف و فونداسیون نیاز به بتن توانمند و مستحکم دارند؛ یعنی مقاومت بتن بایستی استانداردهای واجب را داشته باشد. به طور معمول بتن سازه‌ای اصلی مقاومت ۲۵ مگاپاسکال، کمترین حد قابل قبول آن است. در روابط موجود اگر مقاومت مشخصه، مستقیم ارائه نشده باشد، می بایست در آغاز مقاومت نمونه مکعبی یا این که استوانه‌ای را مهم به کارگیری از ضرایب مناسب تبدیل کرد و آن گاه برای تعیین ظریف عیار به کار برد. براین اساس ضروری میباشد مجریان و ناظران به همین قسمت اجرا، چک و توجه ویژه‌ای داشته باشند. برای در دست گرفتن اجرای بتن ریزی فونداسیون، رعایت نکات با زیر پیشنهاد می‌شود. بهترین شیوه جهت قطع بتن ریزی استعمال از رابیتس است چرا که‌ آن به صورت عمودی سفت می‌گردد و در صورتی که لایه جدیدی رو آن اعمال شود، سر نمی‌خورد. در زمانه بتن ریزی شالوده ابتدا از محکم بودن قالب مطمئن شده و بعد از دورترین قسمت آغاز به ریختن‌ کنید تا مشکلی پیش نیاید. بتنهای آماده خوبتر می باشد چرا که به شکل بنیادی در کارخانه ساخته شده است و اکثر وقت ها از میزان مرغوب بودن بالایی برخوردار است.

بتن مهیا عیار 250 مقاومتC16

این موردها سبب میگردد مصرف بتن در سقف وافل بیشتر از تیرچه بلوک باشد. به جهت تقریب حدودی مصرف بتن در سقف وافل را مترمربعی حدود 0.25 مترمکعب در حیث بگیرید. آجرکاری اصلی آجر مجوف و ملات ماسه سیمان مشابه محاسبه سنگ پیشانی است. ارتفاع آن از صفر تا ۱۵ سانتی متر تغییر و تحول می کند و عرض آن ۳۰ سانتی متر است.

دانلود مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان

این عیار به جهت بتن 350 کیلوگرم در هر متر مکعب در حیث گرفته می شود. جور سازه اجرایی و بار پذیری آن در عیار و مقاومت بتن تاثیرگذار است. تحقیقات دانشمندان طی دو دهه اخیر باعث به پیدایش نوع جدیدی بتن مهم خاصیت فوق العاده گردیده است که بسیاریاز محدودیت های بتن بی آلایش را پشت سر گذاشت.

کاربرد بتن عیار ۱۵۰

پس از مقاومت فشاری، مقاومت خمشی از متدوال ترین موارد در محاسبات بنا محسوب می شوند. سازه هایی مانند دال ها، لارده ها و تیرهای از گزاره مواقعی هستند که وفور پایین اثر گذاری تنش های خمشی قرار می گیرند. یک مثال ی بی آلایش از اعمال نیروی خمشی مربوط به یک تیرساده دو سرگیردار هست که مرکز آن زیر بارگذاری قرار می گیرد. در چنین شرایطی الیاف تحتانی زیر تحت کشش و الیاف بالایی تحت فشار قرار می گیرند. قبل از اجرای بتن مگر خاک بستر می بایست مرطوب شود تا آب بتن جذب خاک نگردد و بتن پوک نشود . 2- سيمان فله را بايد در سيلوهاي فلزي استاندارد انبار كرد. ضروری می باشد از انبار كردن سيمان فله‌اي در انبارهاي غير استاندارد و ساخته شده اهمیت مصالح بنايي خودداري نمود. كيفيت بتن بخصوص در كشور ما از اهميت بيشتري برخوردار میباشد زيرا متأسفانه كشور ما داراي اقليمهاي گوناگون و همچنين زلزله‌خيز مي‌باشد. هر یکسری كنترل كيفيت بتن و اهميت دادن به ایجاد مناسب بتن، هزينه تولید را افزايش مي‌دهد، امامسلماً از خسارتهاي هنگفت احتمالي و كاهش عمر مفيد سازه‌ها جلوگيري مي‌شود. پس از آن‌که نیازهای عمرانی ساختمان را پیدا کردید و ابزار مناسب را برای برآورده ساختن همین نیازها پیدا کردید، نوبت به یک خرید کردن هوشمندانه می‌رسد. به جهت مثال، رده بتن C35 نشان دهنده بتنی دارای مقاومت ۲۸ روزه زیر آزمون‌های استوانه‌ای برابر۳۵ نیوتون متر مربع است. به جهت رسیدن به این مقدار از مقاومت، عیار سیمان بایستی ۴۵۰ کیلوگرم بر متر مربع باشد. عیار بتن بر مبنا الزامات طراحی سازه گزینه حیث انتخاب می‌شود. زمانی عیار بتنی 150 باشد، به این معنی که در هر متر مکعب آن 150 کیلوگرم سیمان استفاده شده است. براساس جدول عیار های بتن، می‌توانیم عیار گونه های رده‌های بتنی را مشاهده کنیم.

نکات مهمی که باید به آن ها اعتنا شود :

طبق مبحث نهم ویرایش 98 و همینطور استاندارد ملی شماره 6044 ویرایش تازه چون هر یک از آزمونه ها فراتر از 90 % مقاومت مشخصه را کسب نموده میباشد بنابر همین تماما گزینه پذیرش است. سلام به لحاظ بنده منطقی وجود ندارد که بتن در 28 روز رویش نداشته باشد بلکه افت هم بکند . احتمالا وضعیت حفظ مثال ها ایراد داشته یا جک آزمایشگاه کالیبره نبوده باشد یا اشتباهی در محاسبات مقاومت شکل دیتا . سلام بایستی ببینیم که جواب چقدر اهمیت مقاومت مشخصه مسافت داراست و تشخیص آن هم کلیدی نظر طراح سازه می باشد . همچنین درصد تقریبی هوای غیرعمدی که در بتن فارغ از حباب هوا ایجاد می‌شود، در این جدول پیش‌بینی‌شده است. افزودنی‌های کاهنده آب هم در وضعیت مایع اندازه‌گیری و مصرف میگردند و چنان چه همین افزودنی‌ها به رخ جامد (پودر) تحویل شوند، حتمی میباشد در آغاز بر مطابق توصیه تولیدکننده محلولی اهمیت درصد جامد مطلوب از آن تهیه و تنظیم و سپس مصرف شوند. افزودنی‌های کاهنده آب با کاهش مصرف آب باعث ارتقا مقاومت می شوند و همینطور به جهت پرکردن آسان به نقل از خبرگذاری بخش‌هایی که دسترسی مشقت بار است، کاربرد دارند. این ماده افزودنی فارغ از تغییر روانی، میزان آب ترکیب بتن را کاهش می دهد یا این که بدون تغییر تحول مقدار آب، اسلامپ و کم عقل را ارتقا می دهد یا هر دو اثر را به طور هم‌زمان ایجاد مینماید (شکل 10). فوق روان‌کننده‌ها روانی بیشتری را در یک نسبت آب به سیمان ثابت در مقایسه اصلی بتن شاهد ایجاد مینمایند و همینطور یک روانی اثبات را در مقایسه اصلی یک بتن شاهد اهمیت کاهش آب ترکیب مهیا می‌کنند.

طرح اختلاط بتن سبک مناسب کفسازی داخلی

ممکن هست یک آب اشامیدنی اصلی توجه به درصد بالایی از یون سدیم و پتاسیم که خطر واکنش قلیایی مواد دانه‌ سنگی را به همپا دارد. به طور معمول در بتن ملیملات سیمان از انواع متعدد از مواد تشکیل دهنده بتن می باشد. درمیانه های آن معمولا، صنعت ساختمان سازی ،به عنوان يكي از صنايع پهناور و انرژي بر در كشور محسوب و از طرفي که اين صنعت بزرگ، بعنوان يكي از اصلي ترين و کلیدی ترین اصول صنعتي شدن هر كشور در فرمان توسعه و گسترش و رشد مطرح می باشد. خودرو سازی منعکس شدن ساخت کننده محصولات حرارتی از گزاره پکیج استخری ، پکیج برقی و هیتر گلخانه و جت هیتر، وارد کننده خودرو آلات کشاورزی و گلخانه ای، تجهیزات محوطه سازی نظیر سنگ رودخانه ای، سقف شینگل و…. در اجرای بتن مگر، نباید مصالح را اسراف کرد و بیهوده حد بالای عیار سیمان را در حیث گرفت. ‌معمولاً یه خرده از بتن در شروع تخلیه از میکسر کلیدی دانه بندی نا‌مناسبی است. بایستی دقت شود‌ بتن‌ حساس میزان مرغوب بودن نا‌مناسب جهت بتن ریزی‌، مورد مصرف کارهای ساختمانی قرار نگیرد. به مقدار سیمان بر حسب کیلو گرم که در یک متر مکعب از بتن به فعالیت رفته باشد عیار بتن می گوییم. طراحیساخت ساختمان‌های فراوان بلند، پل‌های طویل، روکش‌های فوق رشته رشته و غیره (بتن مسلح)توجه داشته باشید که بخش عددی عیار بتن همان دستکم مقاومت فشاری 28 روزه آیتم نیاز بر حسب مگاپاسکال است. به جهت ایجاد این بتن، یک طرح اختلاط کلی اهمیت نسبت ماسه ۱۰ قسمت و شن ۵ نصیب و سیمان یک قسمت وجود دارد. ، به این معنی است که در همین محصول، در هر متر مکعب از بتن، 350 کیلوگرم سیمان به کارگیری شده است. در هر بنا حساس دقت به نوع مواد اولیه، محل به کار گیری از بتن (سقف، کف و فونداسیون)، بتن هایی حیاتی عیارهای متفاوت گزینه داربست مثلثی به کار گیری قرار می گیرند. بتن هایی دارای عیار ذیل به جهت بنا های کوچک، کف ریزی، ساخت جاده و بتن های عیار بالا به جهت بنا های پهناور استعمال می شوند. علاه بر همین مرسوم می باشد که بعضاً بتن را با عیار سیمان مصرفی در آن نامگذاری می‌کنند. این نامگذاری در مراجع رسمی، اکثر وقت ها برای بتن کم مقاومت و مگر به کار می‌رود. درمحل بازخورد تيرهاي عرضي وطولي،به خصوص وقتي كه اين برخورددرمحل ستون رخداد ميافتد،نحوه عبور ميلگردها درجهات متفاوت كاملا بررسي شده،از نظر عملي واجرايي بودن آن اطمينان حاصل گرديده وجزييات اجرايي مشخص و معلوم شده باشد. مراد بايدحداقل در يك جهت عرض تير را با سپس ستون مساوي يا اندكي بزرگتر از آن در حیث بگيريم. معمولا به مراد صرفه جو يي در قالب،ابعاد ستونها را درهر طبقه تغيير نداده و چند طبقه درميان(به طور متعارف 3 طبقه)ابعاد دوران عرضي ستون راكوچك مينمايند. و حاصل را اصلی 50 جمع کرد.هر نیوتن بر میلی متر مربع 10 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. درزهای اجرایی نباید سوای صورت باشند بلکه بایستی امتدادی عمود بر امتداد تنشهای عمود بر تراز داشته باشند ، از تولید درزهای بزرگ اجرایی می بایست خود داری کرد و درزهای حتمی را بصورت پله‌پله یا سطح ها شکسته در لحاظ گرفت . قالب بندی شناز ها و تیر های سقف تحت زمین در این سازه m² 22.15 می باشد. در همین سا زه حجم بتن فنداسیونm³200و قالب ندی فنداسیون ²m 250 می باشد. بستر پی می بایست حساس دست کم ۱۰۰ میلی‌متر ادغام بتنی مگر مهیا و رگلاژ شود. در شکل سست بودن محل فونداسیون، باید عملیات پی کنی تا مرحله زمین دشوار (با مقدار مقاومت مدنظر) ادامه داده و حفاری مازاد کلیدی به کارگیری از ابزارهای گزینه تایید دستگاه نظارت تا سطح تحت مبنا مالامال شده و محکم شود.
آخرین مطالب