براساس جلساتی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برگزار شد خرید کتاب اورجینال پزشکی، 9 کتاب تألیف شده توسط این مرکز شامل کتابی درباره کودکان با موضوع بمب گذاری ، داستانی درباره کودک با موضوع شهید حمید احدی ، داستانی درباره کودک با موضوع شهید رضا سلیمانی است. ، داستانی برای کودک با مضمونی در مورد شهید میرزا علی رستمانی. با موضوع خرید کتاب اورجینال پزشکی شهید ابراهیم عسگری مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان ، خاطرات همسر شهید ورگایی و مجموعه داستانهایی با موضوع شهدا از زنجان ارائه خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان گفت: کار تألیف کتاب های کانون با همکاری نویسندگان و شاعران برجسته استانی و کشوری و اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون پرورش فکری انجام می شود.

وی با بیان اینکه حفظ یاد و خاطره شهدای استان زنجان از اهداف اصلی این کنگره کتابراه است خرید کتاب اورجینال پزشکی، ادامه داد: انجام چنین برنامه هایی باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و شهدای ارزنده استان را برای نسل های جوان و آینده جامعه فراهم می کند.

نوری معتقد است که انتشارات کانون به سمت نوشتن کتاب های بیشتر برای جامعه هدف (کودکان و نوجوانان) پیش می رود و می افزاید: البته این کتاب ها در موضوعات متنوعی منتشر می شوند.

وی همچنین از تهیه چندین مجموعه شعر در حوزه کتاب پزشکی کودک و بزرگسال با محوریت حفاظت مقدس خرید کتاب اورجینال پزشکی خبر داد و گفت: همچنین برای افزایش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زنجان ، اخیراً نویسندگان حوزه جوانان رمان ، رمان مذهبی و رمان طنز. ” .

دومین دوره نمایشگاه کتاب هرات طی 30 روز با 30 ناشر ایرانی و 10 ناشر افغانستان آغاز به کار می کند.
آغاز نمایشگاه کتاب هرات / مشارکت 30 ناشر ایرانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ، دومین دوره نمایشگاه کتاب هرات روز دوشنبه (22 دسامبر) با حضور خرید کتاب اورجینال پزشکی سید عبدالواحد زاهد قتالی ، والی هرات و مجتبی نوروزی ، رئیس امور فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات آغاز به کار کرد.

در این دوره از نمایشگاه در این دوره از نمایشگاه 3 ناشر ایرانی با 3 و 2 ناشر از افغانستان با 32 هزار عنوان کتاب حضور دارند.

این نمایشگاه به همت دو نهاد فرهنگی “شانه سارک” و انتشارات “قدس” با شعار “زندگی خرید کتاب اورجینال پزشکی خود را با کتاب تغییر دهید” در کتابخانه عمومی کتابخانه سلجوقی برگزار می شود. موسسه کتاب و ادبیات ایران نیز در این نمایشگاه شرکت می کند.

دومین دوره نمایشگاه کتاب هرات کتاب زبان اصلی تا چهارشنبه (10 دسامبر) ادامه دارد.
معاون هماهنگی اقتصادی استاندار یزد در همایش بزرگداشت برگزیدگان صنعت چاپ خرید کتاب اورجینال پزشکی یزد از اختصاص زمین برای ایجاد شهری برای صنعت چاپ در استان یزد خبر داد.
تخصیص زمین برای ایجاد شهری در صنعت چاپ در استان یزد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب یزد ایران ، ششمین همایش تجلیل از صنعت چاپ منتخب استان یزد با حضور سید مسعود عظیمی معاون استاندار یزد و مجید جوادیان زاده مدیرکل فیدیبو فرهنگ اسلامی و رهنمودهای استان یزد برگزار شد. .

جوادیان زاده در این مراسم گفت: چاپ یک صنعت تأثیرگذار است و از نظر بسیاری خرید کتاب اورجینال پزشکی از اندیشمندان یکی از بزرگترین اختراعات بشری است که تمدن بشری را متحول کرد.

وی افزود: مطبوعات را باید یک صنعت فرهنگی نامید زیرا هم جنبه صنعتی دارد و هم یک فرهنگ خرید کتاب اورجینال پزشکی است و نمی توان آن را از فرهنگ جدا کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: امروز 114 چاپخانه در استان یزد وجود دارد که 34 چاپخانه در شهرها و 100 سال قدمت در استان وجود دارد.

جوادیان زاده ادامه داد: این صنعت یکی از قدیمی ترین صنایع استان است و هم اکنون خرید کتاب اورجینال پزشکی توسعه چشمگیری داشته است.

وی افزود: ما معتقدیم که صنعت چاپ به عنوان یک صنعت سبز می تواند جایگزین بسیاری از صنایع آلاینده شود.

مدیرکل فرهنگ و جهت گیری اسلامی استان یزد گفت: خوشبختانه اکنون با توجه به سرمایه گذاری خرید کتاب اورجینال پزشکی انجام شده ، ما محصولات چاپی استان را به بسیاری از استانهای دیگر و حتی کشورهای خارجی صادر می کنیم که این نشان از باز شدن مرزهای جدید در این منطقه دارد.