آزمایش خون امید جدیدی را برای افراد مبتلا به افسردگی ارائه می دهد، اخبار سلامت روان دوقطبی

[ad_1] آزمایش خون با استفاده از نشانگرهای RNA امید جدیدی را به افراد مبتلا به اختلالات خلقی مانند افسردگی ارا

توسط ETELARESANKHABAR در 8 آذر 1400
[ad_1]

آزمایش خون با استفاده از نشانگرهای RNA امید جدیدی را به افراد مبتلا به اختلالات خلقی مانند افسردگی ارائه می دهد که می تواند یک پیشرفت مهم در تشخیص شرایط سلامت روان باشد.

تیمی از دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا در ماه آوریل آزمایش خون را راه اندازی کردند و ادعا کردند که این اولین پاسخ بیولوژیکی روانپزشکی برای تشخیص اختلال خلقی است.

دکتر الکساندر نیکولسکو، روانپزشک و ژنتیک، که رهبری تحقیقات را بر عهده دارد، می گوید: «مطالعه ما نشان می دهد که انجام آزمایش خون برای افسردگی و اختلال دوقطبی، که دارای مزایای بالینی است، می تواند بین این دو تفاوت قائل شود و افراد را با داروهای مناسب مقایسه کند، امکان پذیر است. .

از سالها آزمون و خطا، بستری شدن در بیمارستان و عوارض جانبی جلوگیری می کند. از آنجایی که این اختلالات بسیار رایج هستند، ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم با این آزمایش و سایر آزمایش‌ها و برنامه‌هایی که توسعه داده‌ایم، خیلی خوب عمل کنیم.

این مطالعه به بررسی اساس بیولوژیکی اختلالات خلقی می پردازد و ابزاری را برای تشخیص نوع اختلال خلقی - افسردگی یا اختلال دوقطبی - ایجاد می کند.

برای توسعه این آزمایش، تیم دکتر نیکولسکو از 15 سال تحقیقات قبلی خود در مورد چگونگی پیوند روانپزشکی با نشانگرهای زیستی بیان ژن خون - شاخص های قابل اندازه گیری وضعیت بیولوژیکی به شکل RNA، DNA، پروتئین ها یا سایر مولکول ها استفاده کردند.

دکتر نیکولسکو می گوید هر سیستمی در بدن - مغز، سیستم عصبی، سیستم ایمنی - مسیر رشد مشترکی دارد.

او به الجزیره گفت: «به عنوان مثال، زمانی که استرس دارید یا افسرده هستید، مکانیسم‌های روانی-عصبی، هورمون‌ها و چیزهای دیگری آزاد می‌شوند که بر خون و سیستم ایمنی شما تأثیر می‌گذارند».

برعکس، فعال شدن یا التهاب سیستم ایمنی بر مغز تأثیر می گذارد.

دکتر الکساندر نیکولسکو و تیمش از 15 سال تحقیق قبلی برای توسعه این تست استفاده کردند [Supplied]

در مرحله اول مطالعه، این تیم فهرستی از نشانگرهای زیستی RNA را شناسایی کردند که می‌توانند حالت‌های خلقی را در یک دوره زمانی ردیابی کنند. پس از تأیید اعتبار آنها در یک گروه مستقل از افراد مبتلا به افسردگی شدید بالینی و شیدایی شدید بالینی، آنها 26 نشانگر زیستی را نهایی کردند که با آزمایش های اضافی به 12 کاهش یافت.

دکتر نیکولسکو گفت که با این یافته ها، پزشکان می توانند بیماران را به آزمایشگاه آزمایش خون بفرستند تا علل علائم آنها را دقیقاً مشخص کنند، همانطور که در یک بیماری جسمی انجام می دهند.

نشانگرهای زیستی همچنین می‌توانند به درمان کمک کنند، زیرا مشخص شده است که برخی از آنها تحت تأثیر مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، دسته‌ای از داروهای ضد افسردگی هستند. سه نفر دیگر در کار قبلی شناسایی شده اند که تحت تأثیر کربنات لیتیوم، تثبیت کننده خلق و خوی مورد استفاده در درمان دوقطبی هستند.

بسته به اینکه کدام یک از این نشانگرهای زیستی در حال تغییر است [a patient]، ما لیستی از داروها را داریم ... مرتب شده بر اساس میزان تطابق آنها [the patient’s] دکتر نیکولسکو گفت مشخصات بیولوژیکی.

آزمایش‌های خونی که توسط دکتر نیکولسکو و تیمش ایجاد شده‌اند، اکنون به‌عنوان آزمایش‌های CLIA برای پزشکان سفارشی، از طریق شرکتی که توسط نیکولسکو و دیگر متخصصان در این زمینه راه‌اندازی شده، در دسترس هستند. CLIA مجموعه‌ای از استانداردهای دولت ایالات متحده برای آزمایشگاه‌هایی است که نمونه‌های انسانی را برای ارزیابی سلامت یا تشخیص، پیشگیری یا درمان بیماری آزمایش می‌کنند.

اما به گفته الکساندر تالکوفسکی، برنامه نویس در بخش تحقیقات ترجمه در موسسه ملی سلامت روان (NIMH) در ایالات متحده، هنوز تحقیقاتی برای انجام وجود دارد. وی افزود: سوال اصلی این است که آیا این یافته ها توسط محققان مستقل بازتولید شده است یا خیر.

دکتر نیکولسکو می‌گوید که این فرآیند تا حدی در خود مطالعه از طریق چندین مرحله آزمایش و اعتبارسنجی در گروه‌های مستقل انجام شد. طبق این مطالعه، یافته‌های امیدوارکننده‌ای نیز توسط مطالعات ژنتیکی در مقیاس بزرگ مستقل که پس از تکمیل مطالعه منتشر شد، به دست آمد.

اما اگر فرضیه خود مطالعه نادرست باشد چه؟

پروفسور یان هیکی، یکی از مدیران سلامت و سیاست در مرکز مغز و ذهن در دانشگاه سیدنی و کمیسر ملی سابق سلامت روان در استرالیا، می‌گوید یافتن الگوریتمی که برای همه بیماران مبتلا به اختلالات خلقی کاربرد داشته باشد، کمیاب است. این اختلالات بسیار فردی هستند و بر اساس تصویر بالینی در مراحل مختلف زندگی هستند.

در عوض، تیم او فیزیولوژی و زیست شناسی را به علائم افراد مرتبط می کند، نه به دسته بیماری آنها.

"چه سیستم هایی واقعا خراب هستند؟" چگونه ارائه می شوند؟ نشانه‌هایی برای این چیست که می‌توانید پیدا کنید؟ «او گفت.» و [then] ترکیبی از درمان‌های بیولوژیکی، رفتاری و سایر درمان‌هایی که وضعیت را اصلاح می‌کنند و سپس به خوبی حفظ می‌شوند، چیست؟»

او گفت که در اصل، همه این یافته‌ها می‌توانند همراه با ارزیابی بالینی برای تشخیص و درمان دقیق‌تر و قطعی‌تر مورد استفاده قرار گیرند.

آزمایش های عینی می توانند تشخیص زودهنگام را تغییر دهند

آزمایش عینی می تواند برای بیمارانی که در حال حاضر فرآیند تشخیصی بسیار کندی را پشت سر می گذارند، اهمیت زیادی داشته باشد.

به خصوص برای دوقطبی، ممکن است سال ها طول بکشد تا مجموعه کامل علائم ایجاد شود.

دکتر سونیا کومار، روان‌پزشک سیدنی می‌گوید که اغلب اختلال دوقطبی ابتدا به صورت افسردگی ظاهر می‌شود و علائم شیدایی بعداً ظاهر می‌شود.

در موارد دیگر، علائم ممکن است وجود داشته باشد اما طیف آن به قدری کم باشد که تشخیص آن تا زمانی که ایجاد نشود نامشخص است.

کومار می‌گوید اگر یک آزمایش بیولوژیکی وجود داشته باشد که بتواند این متغیرها را همراه با ارزیابی بالینی روشن کند، پزشکان می‌توانند درمان دقیق را زودتر شروع کنند، که می‌تواند درد و رنج زیادی را حتی قبل از اینکه اتفاق بیفتد کاهش دهد.

کاترین اینچی، محقق، معتقد است که تشخیص زودهنگام اختلال دوقطبی او نه تنها می‌تواند سال‌ها رنج حل‌نشده را نجات دهد، بلکه همچنین می‌تواند شدت دوره‌های او پس از تشخیص را افزایش دهد.

او در 13 سالگی به افسردگی مبتلا شد و برای او زولوفت تجویز شد، نوعی داروی ضد افسردگی که به دلیل ایجاد شیدایی در بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی شناخته شده است.

"[It] این من را به یک دوره شیدایی تبدیل کرد که تا 19 سالگی که برای اولین بار در بیمارستان بستری شدم ادامه داشت.

پس از بستری شدن در بیمارستان، زمانی که اینچی سرانجام تشخیص درست را دریافت کرد، 10 سال آزمایش داروهای جدید، مقابله با دوره های دوقطبی و جستجوی سلامتی را آغاز کرد.

دکتر نیکولسکو می گوید آزمایش های عینی برای اختلالاتی مانند افسردگی می تواند به کاهش انگ مرتبط با شرایط سلامت روان کمک کند [Supplied]

او معتقد است که اگر در 13 سالگی به درستی تشخیص داده می شد، بیماری او تا این حد شدید نمی شد.

مطالعات نشان می دهد که افسردگی دوقطبی و تک قطبی هر دو بیماری دژنراتیو هستند.

اینچی به الجزیره گفت: «اگر زودتر تحت درمان قرار می گرفتم... قسمت های کمتری داشتم. "من آن را اینطور می بینم [fewer] بستری شدن در بیمارستان که باعث صرفه جویی در هزینه ها و زمان و تن ها درد می شود.»

دکتر نیکولسکو می گوید که یک آزمایش عینی برای اختلالات خلقی مانند این آزمایش خون نیز می تواند کلید کاهش انگ مرتبط با شرایط سلامت روان باشد.

او می گوید: «مردم متوجه خواهند شد که این فقط یک اختلال بیولوژیکی است، این یک ضعف اخلاقی نیست، شما تنبل نیستید و غیره.

ویولت، یک مدل روسی که ترجیح می دهد فقط نام کوچک خود را به اشتراک بگذارد، سال ها در افسردگی زندگی و کار کرده است.

او می گوید که این ننگ را درونی کرده است و اغلب احساس می کند "دروغگو" است.

او گفت: "گاهی اوقات احساس می کنم به دنبال توجه او یا چیزی هستم." "اینها چیزهایی هستند که بسیاری شما را به آنها متهم می کنند، حتی از طرف افراد نزدیک به شما... و بعد شروع به تعجب می کنید که اگر من واقعاً یک فرد خودخواه باشم که می خواهد توجه زیادی داشته باشد چه؟"

کاسیا، کارمند یک سازمان غیردولتی مستقر در سیدنی که از او خواسته بود فقط از نام او استفاده کند، توضیح می دهد که داده ها راه طولانی برای رفع این سوء ظن است.

او تشخیص افسردگی خود را در بزرگسالی با زمانی که در کودکی به اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) تشخیص داده شد، مقایسه کرد.

از آنجایی که آزمایش‌هایی برای تشخیص ADHD ایجاد شده است، او توانسته است نتایج عینی را برای ارزیابی روانپزشکی خود ببیند.

آنها در واقع تمام اسکن های مغزم را به من نشان دادند و به من نشان دادند که مغز من چقدر متفاوت است. این روز برای من بسیار خوب بود، همه چیز را تغییر داد.

دکتر پاوان شارما روانپزشک مستقر در کاتماندو می گوید که چنین آزمایشی می تواند حتی موانع بیشتری را برای مراقبت در میان بیمارانش، به ویژه آنهایی که از جوامع روستایی تر و منزوی هستند، که در آن آگاهی فرهنگی پایینی از بیماری روانی وجود دارد، از بین ببرد.

استادیار دپارتمان روانپزشکی آکادمی علوم بهداشت پاتان گفت که بسیاری از این بیماران در ابتدا از این که غم و اندوه می تواند یک بیماری باشد بی اطلاع بودند.

"آنها می آیند [to physicians] با علائم فیزیکی - با سردرد، بی خوابی، از دست دادن انرژی، تپش قلب - و آنها [are then referred] دکتر شارما گفت که این آزمایش عینی چیزی ملموس به بیماران می دهد تا به آنها کمک کند تا احساس خود را توضیح دهند.

تالکوفسکی از NIMH می‌گوید همانطور که در حال حاضر است، تحقیقات دکتر نیکولسکو راهی طولانی برای پیشبرد تحقیقات روانپزشکی است.

"کاری که آنها انجام می دهند گام بسیار مهمی در توانایی ما برای ایجاد نشانگرهای عینی است [for] بیماری روانی، "او گفت.

اگرچه هنوز در مراحل اولیه است، اما با تحقیقات بیشتر، آزمایش خون هنوز می‌تواند به بخش مهمی از جعبه ابزار تشخیص روانپزشکی تبدیل شود و تشخیص را شفاف کند و به طور بالقوه زندگی میلیون‌ها نفر را برای بهتر شدن تغییر دهد.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب