Stirling Moss خشمگین بود. در زمستان شب در تپه های ایتالیا, راننده افسانه ای که گذشت در سن 90 در روز یکشنبه—یورش برده و به متخلف رقیب گذاشته و آن را بر روی خط در بلانت ملکه انگلیسی. “زمانی که من در آینده پشت سر شما و من و چراغ من شما حرکت بیش از,” او گفت:. سپس او چرخ روی پاشنه خود از میان رفت و به همان سرعتی که او می خواهم وارد شده است.

صحنه برگزار نشد و در سال 1955 این سال هنگامی که ماس با هجوم به یک رکورد تنظیم Mille Miglia پیروزی در رعدآسای Mercedes-Benz 300 SLR. آن سال 1999 زمانی که benighted آقا استرلینگ و سپس 69 و همسرش سوزی یا خانم, خزه, شد مهمانان از مرسدس بنز, کارخانه تیم در آن سال در حال اجرا از Mille Miglia هتل محل اقامت. خزه بود یک بار دیگر پشت چرخ که همان 300 SLR در وام از مرسدس بنز, موزه ایجاد و آن همان سر و صدا به عنوان آن را در سال 1955 به معنای واقعی کلمه فراق دریاها از طرفداران و رقبای به طور یکسان به عنوان آن شتافت سراسر 1000 مایل از روستا.

Stirling Moss winning the first British Grand Prix in 1955.

Stirling Moss برنده اولین جایزه بزرگ بریتانیا در سال 1955. عکس مربوط به روزنامه ها /شاتر.

من شاهد است که در سرزنش توسط خزه که اتفاق افتاده پس از یک روز طولانی در چرخ و فقط به عنوان تاریخی نژاد کسانی که جمع شده بودند در اطراف چادر پر از شراب و پنیر. من تا به حال فوق العاده ای بخت خوب داشتن دعوت شده است که در سال توسط مرسدس بنز به رانندگی یکی دیگر از اتومبیل های مارکی بود فیلدینگ در مورد من یک جت سیاه و سفید 1955 300 SL Gullwing.

ظاهرا آنچه تا به حال برخوردی پیش از آن در روز من بعدها متوجه شد که آقا Stirling به حال سعی در بیهوده به تصویب کندتر راننده—و اجازه دهید صادقانه این است Stirling Moss ما در حال صحبت کردن در مورد یک مسابقه افسانه ای و آن را امن فرض کنیم ما تمام شد آهسته تر درایور—و به جای آن ملاقات مقاومت به عنوان وسیله نقلیه متخلف مسدود پیشرفت خود را. آنچه در آن به من گفت: در آن لحظه بود شفاف: خزه ممکن است تحت فشار بوده اند 70 اما شدید رقیب او تا به حال هرگز درگذشت. در واقع وجود دارد کمی شک و تردید در آن باقی می ماند ثابت از خود شخصیت نیرومند تا آخرین نفس خود را.

Sir Stirling Moss at the 2015 Goodwood Revival.

سر استرلینگ ماس در 2015 Goodwood احیای.

در نظر بگیرید نه خیلی خزه بسیاری از پیروزی های بیشتر رای ماست که شاید بزرگترین راننده به برنده مسابقات قهرمانی جهان. اما قاضی به جای هر دو فوق العاده با استعداد و رقابت شدید او نمایش داده می شود در طول زندگی اش.

افسانه است آن است که انزو فراری بود مشتاق به امن خدمات خود را هنگامی که ماس در roaring 20s. اما چیزی در مورد آنچه Il Commedatore گفت: قرار خزه و پس از آن معامله است. انزو را از دست دادن به عنوان خزه خواهد برنده 212 از 529 نژادها از جمله 16 جایزه بزرگ اهدا شد.

1954 Jaguar D-Type Le Mans Stirling Moss

لومان فرانسه. 12 – 13th ژوئن 1954. استرلینگ ماس در پشت چرخ از جگوار D-نوع XKD. عکس: حسن نیت ارائه میدهد لات تصاویر

همچنین فکر می کنم در مورد چگونه خزه شجاعانه بريدن خودش را از نزدیک مرده پس از یک تصادف وحشتناک در Goodwood در سال 1962. خزه در کما 38 روز اما در نهایت دوباره به مسابقه. سپس حدود 10 سال پیش یکی دیگر از بازیابی است که به مبارزه طلبیده باور این یکی در سن 80. او کاهش یافته است می خواهم یک شفت آسانسور در خانه اش و شکسته بود هر دو مچ پا و رنده شده یک مهره. مرد به سادگی تراوش انگلیسی, حل و فصل است که رفت و فراتر از کلیشه لب بالا سفت. او به نظر می رسید به بلعیدن زندگی مانند یک مسابقه پیگیری و می دانستم که تنها یک سرعت از تخت.

Stirling Moss trapped in his car after accident at Goodwood in 1962.

Stirling Moss به دام افتاده در ماشین خود را پس از حادثه در Goodwood در سال 1962. عکس از پیتر Elinskas/Daily Mail/شاتر.

پنج روز من صرف در شرکت خود را در آن Mille Miglia هتل محل اقامت باقی می ماند در ذهن من تازه به عنوان باران بهار. راه او لطف توضیح داد: به نوچه قوانین تاریخی رالی. شیوه ای که در او استقبال طرفداران با ترکیب شگفت انگیز از فروتنی و قطعی حس خود و جای خود را در مسابقه lore. راه او می خواهم پرتاب است که جانور از 300 SLR به نوبت به پایان کشویی فقط تا موقعیت خود را برای آینده ، درس های زندگی همه.

وجود دارد یک لحظه نسبت به پایان این تجمع که من co-راننده و من خال خال SLR سر راه ما در پایان یک مرحله است. به زودی ما هر دو با غلبه بر حس شرم آور است. وجود دارد هیچ کلمه ای برای آن است.

Sir Stirling Moss participating in the 2010 Silverstone Classic Racing Festival.

خزه شرکت در سال 2010 Silverstone کلاسیک مسابقه جشنواره است. عکس از آلن دیویدسون/شاتر.

آسمانها باز کرده بود تا دقیقه قبل از, و ما می خواهم شکایت به خودمان چقدر دشوار بود به رانندگی ما 300 SL کوپه با آن ناچیز برف پاک کن در چنین downpour. و پس از آن آمد آقا استرلینگ و خزه. همه طرفداران از اتومبیل های مسابقه ای می دانند که 300 SLR است, باز صدر, ماشین. نه تنها تا به حال این دو محور به عنوان ما تا به حال در باران و طوفان اما آنها می خواهم انجام می شود بنابراین با حفاظت از نجات دو پلاستیک ارزان ponchos. علاوه بر ضرب و شتم آنها تقریبا تمام comers در روند آن روز.

Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss and Mario Andretti at the Inaugural Motorsport Hall of Fame in 2010.

آقا جکی استوارت آقا Stirling Moss و Mario Andretti در افتتاحیه سی Hall of Fame در سال 2010. عکس از آلن دیویدسون/شاتر.

به عنوان 300 SLR بیدارم به توقف ما در نگاه به عنوان خزه به کمک همسر خود را از ماشین. با یک لبخند او به ما نادیده گرفته ما زبانم بند آمده به نظر می رسد و خندان به سادگی گفت: “خدا حافظ.” خدا حافظ راستی آقا Stirling Moss, شما به دست آورده اند موقعیت قطب در قلب اکثر motorsport طرفداران در سراسر جهان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de