آنچه شما نیاز به دانستن در مورد بحران انسانی در یمن (و چگونه شما می توانید کمک)


Humanitarian-Crisis-Yemen-1
ESSA احمد/گتی

اعتراف من زندگی کرده اید و در همه گیر حباب برای چند ماه گذشته ، من شده است با تمرکز بر حفاظت از خودم خانواده ام و دیگران از این ویروس در حالی که تلاش برای مقابله با کنترل از راه دور آموزش و خواسته های کار, در ادامه عدالت اجتماعی تلاش و مدیریت به سرعت در حال بالا رفتن سرسام آور اضطراب. آن شده است یک مقدار زیادی. نه به ذکر است این خیره کننده خشم ناشی از فقط در مورد هر کلمه ای که می آید از مغلوب ساختن پیشی جستن دهان و دیوانه کننده اخبار در مورد مردمی نادیده گرفتن چیزهایی مثل علم و حقایق زیرا آنها می خواهند برای رفتن به باشگاه با دوستان خود و یا دریافت یک پدیکور.

در تلاش برای مدیریت همه این طوری که من نمی حلقه را به یک توپ در موقعیت جنین گریه کردم مسلما محدود اخبار مصرف می بینم. به طوری که من شنیده ام در مورد یمن بحران انسانی در ابتدا من کاملا مطمئن شوید که در مورد جزئیات. اما سیگار مقدس میشم این است که ویرانگر است. کاملا ویرانگر است.

من خجالت می کشم که من نمی دانم در مورد آن را قبل از در حال حاضر به خصوص با توجه به این که با توجه به یونیسف در یمن مواجه است که بزرگترین بحران انسانی در جهان است. در حال حاضر بیش از 24 میلیون نفر – حدود 80 درصد از جمعیت آن – در نیاز به کمک های انسان دوستانه و یمن بوده است به نام “زندگی در جهنم” برای 12 میلیون کودک زندگی می کنند وجود دارد. حدود 2 میلیون کودک زیر 5 سال مبتلا به سوء تغذیه حاد.

در صورتی که مثل من و شما نیست به طور کامل آگاه از وضعیت بحران آغاز شد در سال 2014 زمانی که حوثی ها در یمن شبه نظامیان شورشی جنبش است که پشتیبانی شده توسط ایران در زمان کنترل چندین شهر در شمال یمن. در پاسخ عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی از کشورها برای مبارزه با شورشیان به طوری که ایران نمی خواهد دست آوردن کنترل بیشتر منطقه است. آنچه به دنبال آن بوده است که شش سال جنگ داخلی که در حال حاضر به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر از جمله هزاران نفر از غیر نظامیان است.

A Yemeni doctor in full hazmat suit treats a COVID-19 patient at a quarantine center in Yemen's third city of Taez, on June 21, 2020.
AHMAD AL-BASHA/گتی

یمن است که به معنای واقعی کلمه در وسط یک خونین دشمنی بین ایران و عربستان سعودی و مردم آن رنج می برند به دلیل آن است. خشونت جنگ واقعا می داند که هیچ حد و مرزی با حملات هوایی هدف قرار دادن مراسم عروسی و مجالس ترحیم و اتوبوس حامل بچه های مدرسه.

“بیش از پنج سال جنگ را ویران یمن سلامت زیرساخت قرار یمنی به تکرار و شیوع بیماری و سوء تغذیه و قابل ملاحظه ای افزایش آسیب پذیری” یونیسف گفته است. “غیرنظامیان در ادامه به تحمل فشار از جنگ است.”

قبل از اینکه شما این اظهارات با یک “که وحشتناک, اما آن اتفاق می افتد راه بیش وجود دارد و ما در اینجا پس چه می تواند ما را” نگرش شما باید بدانید که آمریکا در حمایت از جنگ با ارائه میلیاردها دلار سلاح و همچنین هوش و تدارکات و پشتیبانی به ائتلاف به رهبری عربستان سعودی.

در سال 2019 رئیس جمهور تهمت وتو قطعنامه تصویب شده توسط کنگره برای پایان دادن به آمریکا کمک نظامی به عربستان سعودی در جنگ تحت پوشش است که پشتیبانی ایالات متحده از عربستان سعودی لازم است برای جلوگیری از اضافی غیر نظامی و میر. دروغ, دروغ, دروغ. در واقع یک گزارش سازمان ملل متحد نشان می دهد که سعودی ها انجام نداده اند هر معتبر تحقیقات خود را به حمله به غیرنظامیان و یا ساخته شده کافی تلاش برای به حداقل رساندن مرگ و میر حتی با آمریکا آموزش.

واقعیت تلخ این است که ایالات متحده (حداقل تا حدودی) مسئول مرگ و ویرانی در یمن. به عنوان نگهبان گزارش داده در پاییز سال 2019 یک تیم از سازمان ملل متحد محققان ارائه ویرانگر گزارش جزئیات چگونه ایالات متحده به همراه انگلستان و فرانسه هستند “احتمال همدستی در جنایات جنگی در یمن به دلیل ادامه فروش سلاح و هوش حمایت از عربستان سعودی و متحدان خود به ویژه امارات متحده عربی است.”

که دوباره خواندن: ما همدستی در جنایات جنگی.

من در مورد شما نمی دانم, اما من احساس بیمار به معده من که دانستن. و من احساس می کنم بیش از یک کمی شرمنده که من فقط متوجه خیلی از این شرکت.

در علاوه بر این به اثرات جنگ یمن نیز در مواجهه با بزرگترین شیوع وبا در تاریخ است. وبا جدی اسهال ناشی از آب آلوده. با توجه به این که از دسامبر سال 2019 بیش از 2.1 میلیون یمنی شده اند آلوده به وبا و هزاران نفر فوت کرده اند.

و در حال حاضر…coronavirus. به گفته معاونWHO تخمین میزند که حداقل نیمی از این کشور می تواند آلوده به ويروس جديد. حداقل نیمی از کشور را در بیمارستان ها به طور کامل و کاربردی دارد و کمتر از 1000 هواکش و تعداد تخت در کل کشور است.

در یک گزارش سازمان ملل متحد از ماه ژوئن سال 2020 از آغاز سال 2020 حدود 80,000 اضافی و مردم مجبور بودند از خانه های خود آوردن مجموع آواره به تقریبا چهار میلیون نفر است. 110,000 یمنی قرارداد بسته اند وبا در نیمه اول سال 2020 و سیل اخیر که با افزایش خطر ابتلا به دیگر بیماری های جدی مانند مالاریا و تب دانگ.

Smoke billows following an airstrike by Saudi-led coalition in the Yemeni capital Sanaa, on June 16, 2020.
ایوانکوویچ/گتی

قبل از COVID حدود 2 میلیون کودک از مدرسه به علت جنگ راه انداختن اما در حال حاضر 5 میلیون کودک خارج از مدرسه.

“با COVID-19 در حال حاضر به سرعت در حال گسترش یمن است که در مواجهه با شرایط اضطراری در شرایط اضطراری” توضیح می دهد که یونیسف. “بهداشت و آب پاک در تامین کوتاه مدت هستند. تنها نیمی از امکانات بهداشتی هستند و عملکرد و بسیاری که باقی می ماند عملیاتی فاقد تجهیزات اولیه مانند ماسک و دستکش و اجازه دهید به تنهایی اکسیژن و دیگر لوازم ضروری برای درمان coronavirus. بسیاری از کارگران بهداشت در حال دریافت هیچ حقوق و یا انگیزه.”

چگونه برای کمک به

1. اهدا. راه های مختلفی وجود دارد به ارائه بسیار مورد نیاز کمک مالی به مردم یمن و از جمله موارد زیر است: سازمان ملل متحد برنامه جهانی غذا, Médecins Sans Frontieres یونیسف و مونا (یک گروه در یمن است که اقدام به خرید مواد غذایی و لوازم به صورت محلی و توزیع آن را به خانواده های آواره).

2. نوشتن قانون گذاران خود را. تقاضا است که آنها نگه داشتن فشار دادن رئیس جمهور به خارج برای حمایت از ائتلاف به رهبری عربستان سعودی.

3. امضای طومار برای جلوگیری از جریان سلاح به یمن. این سازمان عفو بین الملل خواستار کشورها در حال حاضر فروش سلاح و بمب به جنگ ائتلاف از جمله آمریکا و انگلستان و کانادا – برای جلوگیری از جریان سلاح به یمن. به گفته سازمان عفو بین الملل آلمان و هلند و نروژ در حال حاضر تصویب محدودیت در فروش سلاح به گروه های استفاده از آنها در یمن است.

4. گسترش این کلمه در. هنگامی که شما می دانید در مورد وحشت در یمن آن را سخت به نوبه خود به دور. بیشتر مردم در حال حاضر بیشتر فشار ما می توانیم در ما مقامات دولتی برای کمک به پایان دادن به این رنج می برند.

5. درگیر باقی بماند. بله وجود دارد تن از مسائل مصرف ما و روانی و عاطفی و مالی پهنای باند اما ما قادر به مراقبت در مورد بیش از یک چیز در یک زمان. ما می توانیم مبارزه برای عدالت نژادی در اینجا در ایالات متحده در حالی که همچنین با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی برای حفظ خانواده ما و دیگران امن از COVID-19, و اقدام برای کمک به پایان دادن به بزرگترین بحران انسانی در جهان است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>