‘Top Chef’ روکش: در هنگام استفاده از چه خنک می شود به طبخ در حال حاضر به نام بی روح

در این فصل ما گذاشتن درپوش هر قسمت از بالا آشپز همه ستاره لس آنجلس. شما می توانید بررسی کنید که تا به حال به خود را بسته چاقو و به هفته گذشته است.

هیچ کس می گویند بازمانده یا ام تی وی را به چالش و یا بچه هالووین پخت قهرمانی هستند و به هیچ وجه فشار سنج از هر چیزی در فرهنگ است. چگونه می تواند از مردم انتظار داشت که از یک واقعیت تلویزیون رقابت نشان می دهد در وهله اول ؟ این فقط قسمت برای سرگرمی آسیاب. اما سرآشپز بالا در واقع می توان چنین ادعا می کنند. هر چند ناقص, آن را سخت به اذعان کرد که شما می توانید درک برخی از بزرگتر روند در رستوران پخت و پز با تماشای نشان می دهد.

بیش از یک دهه پیش زمانی که کوین گیلیسپی و برایان Voltaggio اولین رقابت در نشان دادن آنها در نهایت از دست داد به برایان برادر مایکل که wowed قضات با مدرن تکنیک است که او honed تحت فران آدریا دست پرورده خوزه آندرس. در آن زمان مایکل حال حفاری در کوین روستایی روح کرایه جنوبی گفت: آن را شبیه به آنچه که مایکل ساخته شده در خارج از روز را در خانه.

در حال حاضر در سال 2020 که غذا طلب مردم و مولکولی خوری (اگر چه هنوز هم کلی با نفوذ در مواد غذایی امروز) به مراتب کاهش یافته است از مد. و یک بار دیگر برایان به نظر می رسد گیر کمی در وسط. او هنوز هم با استفاده از برخی از این ویژگی های شکوفا ساخته شده است که قضات حنایی بیش برادر خود را, اما در حال حاضر Padma Lakshmi و خدمه آنها نگاه بیشتر askew. که اتفاق می افتد در این قسمت. برایان که تا کنون باقی مانده است یک مدل از ویژگی های مهارت اما او یک بیت از یک نمایش از هیچ جا. هویت خود را از مواد غذایی است که ریشه در سنت, ناهارخوری زیبا و تکنیک های آن و نه آنقدر جایی مثل جنوب یا ایتالیا یا چین. در حالی که Voltaggio سبک از مواد غذایی ارزش بود خیلی بیشتر توسط قضات از 10 سال پیش در حال حاضر آن را احساس می کند بیشتر شبیه به gimmickry.

Quickfire

این هفته به عنوان فینال بافندگی وجود دارد که بدون اتلاف وقت با quickfire. در عوض cheftestants را دو ظروف در رفع چالش است.

مهمان قاضی

Evan Funke

یکی از پادشاهان پاستا دست ساز. عکس: حسن نیت ارائه میدهد اریک Wolfinger

هر چند او نمی ایتالیایی, Evan Funke فلیکس در ونیز کالیفرنیا. یکی از بزرگ پاستا دست ساز سازان در جهان است. او آموزش دیده تحت Alessandra Spisni در بولونیا به رول کامل ورق از خمیر را که او در حال حاضر در داخل خود را با دمای کنترل شده ماکارونی آزمایشگاه در وسط رستوران خود را. او به رهبری آمریکا جنبش به ویژگی های دست ساز پاستا در رستوران. “آن را به طور کامل وحشتناک به پاستا برای او” Melissa King می گوید.

رفع چالش

این cheftestants در پرتگاه عظمت اما در ابتدا آنها باید رفتن به شمال از توسکانی به پارما ایتالیا به genuflect قبل از آشپزی خانواده سلطنتی: Parmigiano-Reggiano و prosciutto di Parma. پنیر و ژامبون که جاروب جهان باید برجسته در دو ظروف سرآشپزها خواهد شد. این یک primi دوره یا برنج یا ماکارونی و سپس یک secondiاست که غذای اصلی گوشت یا ماهی است.

قبل از آنها ترک در این هفته spon-con ما یاد بگیرند که یک بطری آب گازدار شرکت است که به دنبال برای کمک به مردم در ایتالیا دریافت خلاق; به جوشان با ایده های جدید, پس به صحبت می کنند. یک حباب بیش از اصطلاحات مخصوص یک صنف شرکت اگر شما خواهد شد. اما به جای گفتن “خار” آن را برای تلفن های موبایل مانند Padma می گوید: “حقیر” بنابراین این یک برنامه برای کمک به “رد با اهانت و تحقیر” ایده های جدید در جهان از مواد غذایی به عنوان سنت nod رسما در قرارداد.

لورنزو Cogo, ایتالیا, جوانترین Michelin آشپز استقبال خدمه به آنها نشان می دهد که اپیکوری لذت از شمال ایتالیا. دیده بان پنیر ساخته شده اما خوک ها که منجر به کشتارگاه. با این وجود! آنها در حال تدریس در مورد نکات ظریف پنیر و ژامبون و “آنها باید هرگز طبخ prosciutto.” پیدا کنیم و بعد در این قسمت است که برخی از قوانین ساخته شده بود—در حالی که برخی از آنها قطعا نه. Cogo آنها منجر به بازار برای خرید بقیه مواد تشکیل دهنده خود را و پس از آن به یک Michelin restaurant, Corte Antica Pallavicina با 700 ساله در انبار برای پیری گوشت. که در آن ’70s فیلم بزرگسالان, موسیقی, پخش بیش از فیلم Kevin در وجد مورد culatello آنها در حال غذا خوردن.

ظروف

  • استفانی Cmar: Primi – Fesh فتوچینی با prosciutto ragu و پارمسان; Secondi – Proscuitto سالاد کلم با پنیر پارمسان fonduta, شلغم و کلم پوره و شاه بلوط
  • ملیسا: Primi – مرغ anonlini با yuzu و پارمسان brodo; Secondi – حلزون اسکالوپ با prosciutto XO سس و radicchio
  • Voltaggio: Primi – Chitara با نرم زرده تخم مرغ و هوادهی Parmigiano fonduta; Secondi – باس viouna, کدو, کدو تنبل دانه پستو و prosciutto di parma
  • کوین: Primi – Raviolo پر از cannellini لوبیا و آب پنیر پارمسان تحت باقلا ragu borlotti باقلا brodo و پارمسان; Secondi بو داده با عسل coppa با ترکه سیب و 36 ماه prosciutto di Parma

تمام باند است که سخت در محل کار به صورت یک پانل از نامی خواران. Voltaggio می خواهد به ماندن ساده اما به روز رسانی های کلاسیک با لمس مولکولی; Melissa آوردن برخی از نفوذ چینی در حالی که استقرار برخی از کلاسیک فرانسوی در طول راه; Kevin رفتن هام جفت شدن گوشت خوک با گوشت خوک به عنوان خود را معتاد و استفانی پخت و پز است با وقار و وضوح که تنها رشد در طول فصل اجازه او زیگ که در آن هر کس دیگری است zagging با دو ظروف.

سوزاندن این هفته

در جهان واقعیت تلویزیون رقابتی پخت و پز, گاهی اوقات آن را می شود کمی بیش از حد داغ در اینجا سوزان را تحویل این قسمت:

“من پیدا کردن Bryan صفحه به طور کامل عاری از هر گونه عشق و یا شور و شوق گفت:” Michelin سه ستاره آشپز روبرتو کری. “ظرف مسطح است.” که lowkey یکی از ویرانگر تر انتقادات در بالا آشپز تاریخچه. آن لعنت نزدیکی یک مرد رشد کرده است گریه.

بالا آشپز در حال حاضر…

top chef melissa stephanie

ملیسا و استفانی بدرخشد. عکس: حسن نیت ارائه میدهد ارنستو Ruscio/براوو

سرآشپزها خود را به پایان برساند طبخ به خورش اتاق و پیدا کردن حتی بیشتر ژامبون در انتظار آنها است. زمانی که آنها قبل از ظهور قضات آنها پیدا کردن دو تا از آنها گل رز بالاتر از بقیه: ملیسا و استفانی.

استفانی در کنار خودش. او به سختی می تواند باور او ساخته شده آن را در این دور از او به عنوان کمپرس آب در تمجید. هر دو از غذاهای بودند در واقع بسیار جسورانه است. او پخته شده prosciutto زمانی که او قرار نیست به ظرف اول و دوم—زمانی که او وظیفه ایجاد یک گوشت, دوره—او با تمرکز بر کلم.

اما پیروزی در روز و برای سومین چالش در یک ردیف—به ملیسا. با وجود دشواری او در طول طبخ با روشن او را آش او خرد brodo. و سپس هنگامی که آن را به او آمد اصلی او کاملا هوشمندانه است. XO ساخته شده است با خشک پختن اما او با استفاده از گوش ماهی تازه قرار داده و سپس prosciutto در او سس داغ که رفت بالای صدف.

بسته چاقو های خود و رفتن

در پایان وعده غذایی آن را به نظر می رسد بسیار روشن است که دو مرد بودند در پایین و قضات تایید کرد که.

Voltaggio واقعا نگاه کردن از انواع آبکاری اول خود را ظرف تقلا و ضربه زدن بیش از مسائل را به عنوان او تلاش می کند برای به دست آوردن همه چیز را در صفحه قبل از زمان منقضی شده است. او ساخته شده ترین مهارت فنی پاستا اما خود را مدرن لمس گاز پارمسان—به ظاهر چیزی را برادر خود می شده اند مورد تحسین قرار گرفته در طول فصل او موفق به کسب یک دهه پیش—واقعا نمی پرواز با این گروه است. و دوباره با Voltaggio دوم ظرف وجود دارد مقدار زیادی از برتری در اعدام چه زیبا بود, اما آن را فاقد پیچیدگی در بافت است.

کوین لوبیا رفت بسیار خوب اما او غرق چه خوب بود ظرف در انبوه پارمسان که غرق کار سخت او قرار داده در غیر این صورت. و برای دومین بار ظرف او پخته گوشت خوک است که او فکر می کردم کامل بود و prosciutto بود چاره را در این صفحه به عنوان یک کل.

Voltaggio نگاه مثبت شکسته وقتی که او متوجه شدند که سرآشپزها نمی فکر می کنم وجود دارد قلب یا روح خود را در ظرف. باقی مانده از قاضی جدول او به نظر می رسید در آستانه از اشک. در نهایت, اگر چه ظروف خود بودند بهتر افکن در prosciutto از کوین. بنابراین برای دومین بار در این فصل, زنجبیل, ریش تا به حال به بسته خود چاقو و رفتن.

مات و متحیر کردن Bouche

فینال های ملیسا, Stephanie و Voltaggio نیاز به آنها را به چهار وعده غذایی این دوره از زندگی خود را. آنها باید کمک Kevin Lee Anne و Malarkey, اما نه گرگوری. که من فکر می کنم واقعا نشان می دهد که چگونه بد خود را به صدمه زدن به او را در ایتالیا ساخت و او را قادر به a sous chef در چالش نهایی. یک مطلب بروید. سوپر باول از بالا آشپز در انتظار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im