ترکیبی از این هواپیما می تواند تبدیل به تسلا از آسمان در دو سال آینده

مردم به خرید تسلا به دلیل آن است که برق و خنک و دارای مقدار زیادی از عملکرد. اگر چه شما می توانید خرید یک هواپیما است که شما می تواند پرواز به صورت 100 مایل از زمین و رفتن به یک جلسه کسب و کار و سپس خانه پرواز چند ساعت بعد پس از آن شارژ در فرودگاه ؟

فرانسه حمل و نقل هوایی راه اندازی به نام VoltAero است که به سرعت در حال حرکت در امتداد آن خطوط دیروز منتشر شد و طرح نهایی آن نه صندلی Cassio 2 ترکیبی هواپیما با یک کروز با سرعت 230 مایل در ساعت—بسیار سریع تر از معمولی تک سرپا نگه داشتن هواپیما—که قادر خواهد بود به پرواز در برق-حالت فقط برای 125 مایل است. اینده به دنبال Cassio 2 می تواند در بازار در عرض دو سال.

این Cassio 2 است دستیابی به موفقیت در برق-طراحی هواپیما به دلیل آن ترکیبی از پیشرو آیرودینامیک و الکتریکی-هیبریدی نیروی محرکه آن را بسیار ساکت تر و کارآمد تر و سبزتر از هواپیما مرسوم اندازه آن است. “بدنه طراحی شده است به اندازه کافی برای کاهش شدت انتشار” ژان Botti, موسس و مدیر عامل شرکت VoltAero گفت: Robb Report. “شما نیاز به پیدا کردن بهترین بهینه سازی بین انتقال قدرت برای نیروی محرکه و قاب. به همین دلیل یک هیبرید برقی هواپیما ترین راه حل عملی برای کاهش انتشار آلاینده ها.”

VoltAero

VoltAero هیبرید سری تکامل یافته از یک نیمه سنتی به دنبال هواپیما مانند Cassio 1 (بالا) به اینده Cassio 2 (سرب تصویر) با بهبود هوانوردی و مانور. VoltAero

VoltAero منتقل شده است بسیار فراتر از آن اصلی Cassio 1 بود که آزادانه در یک سسنا 377 با طراحی مجدد کل مفهوم اضافه کردن جدید بدنه و مواضع اینصورت بال و دم بخش است. به دنبال بیشتر شبیه به یک sci-fi جت جنگنده با آن “فشار” پروانه در عقب این Cassio 2 دارای سه آسانسور سطوح است که تا حد زیادی بهبود آیرودینامیک و دست زدن.

Botti سابق رئیس مسئول فنی از ایرباس و تیم خود را در ایرباس ساخته شده تاریخ هوانوردی هنگامی که خود را ایرباس E-Fan شد اولین بار تمام الکتریکی هواپیما به پرواز در سراسر کانال انگلیسی در سال 2015.

پنج سال بعد Botti و VoltAero تیم قصد انجام همین کار را با Cassio 2 اما در مقیاس بسیار گسترده تر. وجود دارد چند تیم با تجربه زیادی در برقی-هیبریدی هواپیما و Botti خود را صرف ده سال توسعه سلول های سوخت در جنرال موتورز. او می بیند نه صندلی Cassio 2 با درخواست تجدید نظر گسترده برای کسب و کار حمل و نقل هوایی عبور از بخش های مختلف بازار در حالی که همچنین در حال یک گام بزرگ به جلو در حفاظت از محیط زیست.

VoltAero

این Cassio 1 مورد استفاده قرار گرفت به عنوان پلت فرم آزمون برای اثبات قابلیت های آن موتور هیبرید. VoltAero

“اضافه کردن پایداری به حمل و نقل هوایی خواهد بود و کلیدی برای آینده خود” Botti گفت: Robb Report. “حمل و نقل هوایی نیاز به سبزتر و ساکت تر و ارزان تر به کار گیرند. که آنچه ما انجام می دهیم با ما Cassio مدل. خوشبختانه ما به خوبی جلوتر از رقبا. در حال حاضر که ما ثابت کرده ایم ما هیبرید الکتریکی انتقال قدرت قابل اعتماد است ما را ببینید که چگونه آن را تجدید نظر به دسته بندی های مختلف از صاحبان خصوصی به منطقه ای شرکت های هواپیمایی و همچنین به عنوان منشور ناوگان شرکت حمل و نقل خدمات تحویل و حتی Medevac.”

VoltAero طراحی تمام کامپوزیت Cassio 2 با شریک Aero مرکب Saintonge. یک-از-نوع شهری air mobility (UAM) هواپیما را می توان به روش های مختلف به عنوان یک “خفیف” هیبرید چهار یا شش نفره (فکر می کنم اصلی تویوتا پریوس با گاز موتور و موتور الکتریکی) و یا یک نه نفره با دو Safran ENGINeUS 45 موتورهای الکتریکی است که اجازه می دهد این هواپیما به کار صرفا در قدرت باتری. VoltAero همکاری با فرمول E خودرو مسابقه شرکت راه حل F به توسعه سوخت های زیستی نیسان موتور V6 که نوبت عقب پروانه در حالی که شارژ باتری.

طراحی شده است برای پرواز تا 3.5 ساعت با طیف وسیعی از 800 مایل به Cassio 2 خواهد بود ارائه شده در سه نسخه: Cassio 330 چهار صندلی پیکربندی با نیروی محرکه از ترکیب هیبرید-الکتریکی قدرت 442 اسب بخار (330 کیلووات); این Cassio 480 پیکربندی با شش صندلی و هیبریدی-الکتریکی نیروی محرکه از 644 اسب بخار (480 کیلووات); یا Cassio 600 با 10 صندلی ظرفیت و هیبریدی-الکتریکی نیروی محرکه از 805 اسب بخار (600 کیلووات). آنها طراحی شده برای پرواز هشت بار در روز به مدت 10 ساعت. این Cassio 2 خواهد بود بسیار ساکت تر از معمولی هواپیما پرواز زیر دسیبل سطح ترین فرودگاه سر و صدا موجب.

VoltAero

این سوخت زیستی-طراحی موتور از فرمول E مسابقات شرکت راه حل F استفاده خواهد شد همراه با دو موتورهای الکتریکی به قدرت Cassio 2. VoltAero

“طراحی نشان دهنده آخرین مرحله بسیار واقع گرایانه و بسیار عملی ایجاد یک هواپیمای جدید خانواده می گوید:” Botti. “آن را از سود تیم ما را بی بدیل تجربه در هیبرید-الکتریکی حمل و نقل هوایی و همچنین در حال انجام در مقیاس کامل پرواز تست که حذف ریسک همانطور که ما حرکت به سمت تولید فاز.”

اولیه تحویل هدفمند برای پایان سال 2022 آغاز با چهار صندلی Cassio 330 نسخه. این شرکت با تولید تسهیلات در جنوب غربی فرانسه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im