این بیماری همه گیر است کاملا خرد کردن کار بچه اما آیا کسی مراقبت ؟


working-moms-illo-1
Malte مولر/گتی

من سردبیر اجرایی از یک پدر و مادر سایت و من هنوز هم نمی توانید پیدا کردن تعادل کار و زندگی

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله علمی جنسیتی کار & سازمان نشان می دهد که در خانواده که در آن پدر و مادر هر دو کار همه گیر است تشدید شکاف جنسیتی در ساعت 20 به 50 درصد این معنی است که یک مادر کار برنامه است که طرح میتوانست در حالی که پدر برنامه کار باقی می ماند تقریبا همان. من شک وجود دارد یک مادر کار وجود دارد که شگفت زده شده است توسط این. بسیاری از مادران هستند که مجبور به کاهش ساعت کار می کنند از خانه برای حفظ خانواده و مراقبت از کودکان و نوجوانان که در حال حاضر در خانه تمام وقت است.

من نشسته در جدول اتاق ناهار خوری — من موقت ، آن را در مرکز خانه من است اما ما در یک دره هادسون خانه وجود دارد و دقیقا “دفتر” مناسب است. من سردبیر اجرایی مامان ترسناک — بزرگترین فرزند تجاری در کشور است. در حال حاضر من نظارت ما, معاون, اخبار, ادیتور, است که اختصاص یک تیم از نویسندگان مقالات است که ما فشار را به ما چهار میلیون نفر از طرفداران در Facebook در زمان واقعی است. او با این نسخهها کار از جدول اتاق ناهار خوری بیش از حد شوهرش “نیاز به دفتر کار خود را.” من هم نظارت ما Snapchat کانال که فشار از داستان های ما به بیش از سه میلیون نفر از طرفداران در این پلت فرم است. در میان است که من در تلاش برای راه اندازی یک باشگاه کتاب برای سایت ما — تلاش ما هرگز گرفته در قبل و اما اهمیت جریان درآمد جدید از دست داده است در هر کسی که در تلاش برای حفظ نوعی از امنیت شغلی در این اقتصاد است. و من نه ساله پسر نشسته در کنار من بازی Mario Kart خود نینتندو سوئیچ کامل با تمام جلوه های صوتی شما می خواهم انتظار برای آمدن از یک کودک هم سن و سال خود.

در حال حاضر یک Facebook پیام از یک پدر و مادر در مدرسه که نیاز به کمک انجمن اولیا و مربیان. در حال حاضر یک جلسه موکول در آخرین لحظه. در حال حاضر تیم فروش نیاز به یک زمین تایید شده برای اسنپ چت. در حال حاضر بچه ها گرسنه هستند. من قرار دادن همه چیز را در خود نگه دارد و به آنها ناهار عجله از طریق آن مانند من معمولا انجام دهد. من وجود دارد در یک فنجان قهوه تا حدود 4 بعد از ظهر — زمانی که من هم برای گرفتن یک میان وعده. من احساس می کنم مثل یک سیم زنده کل زمان. من ممکن است افزایش صدای من زمانی که بچه های من بیش از حد با صدای بلند. من ممکن است پاسخ به یک شل پیام کوتاه مد. من احتمالا تلقی “bitchy” در نقاط مختلف در طول روز است. من تعجب می کنم زمانی که آخرین بار یکی از همکاران مرد من بود تن-ای اداره. من نمی خواهد پاسخ.

“در میان راه دور-قادر به پدر و مادر با کودکان در سن 1 تا 5 پیدا کنیم که کاهش ساعت کار در هر هفته بین ماه های فوریه و مارس حدود 4.5 برابر بزرگتر برای مادران نسبت به پدران” این مطالعه به نام COVID 19 و شکاف جنسیتی در ساعت کارمی خواند. “این نشان می دهد که حتی زمانی که هر دو پدر و مادر قادر به کار از خانه است و ممکن است به طور مستقیم در معرض مراقبت از کودکان و کارهای خانه خواسته های مادران در حال پوسته پوسته شدن و برگشت به دیدار این مسئولیت به یک حد بیشتر از پدران است. در نهایت تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که نابرابری جنسیتی در پدر و مادر’ ساعت کار بدتر شده است در طول بیماری همه گیر در میان پدران و مادران با فرزندان جوان حتی در میان کسانی که قادر به ارتباط از راه دور.”

و این فقط صحبت می کند به خانواده ها در جایی که مادر می تواند در مقیاس. وجود دارد مقدار زیادی از خانواده های که در آن است که یک گزینه نیست — و چه چیزی شما فکر می کنم نتیجه وجود دارد ؟ من حدس می زنم که مادران مشغول به کار هستند بیش از همیشه بر اساس هر مطالعه علمی — فقط زندگی خود من است. شریک زندگی من است یک نوازنده مشغول به کار و شما می توانید تصور کنید که همه گیر شده به جریان درآمد. هفتگی سفر به شهرستان خشک شده اند — به عنوان پرداخت گیگابایت است. این ساخته شده است که ما یک بار دو-درآمد خانوار یک درآمد خانوار. و آن را به او داده خیلی بیشتر زمان — و او یک شریک که آشپز, پاک سازی و حفظ خانه است. اما بچه ها هنوز هم می خواهید مادر خود را. آنها همیشه می خواهید مادر خود را. “ما می دانیم که کودکان بیشتر احتمال دارد به اخلال مادران خواب و اوقات فراغت از پدران’,” بررسی, نویسنده, Caitlyn Collins توضیح می دهد. “حتی در خانواده های ایالات متحده که در آن پدر و مادر برای هدف برابر پدر و مادر معمولی است که برای کودکان ‘اگر چیزی نیاز به دریافت, ثابت, مامان و نام آنها می دانند.'” و کار مادران تلاش برای مدیریت کار در خانه در طول یک بیماری همه گیر می دانم که این بسیار خوب است. اما بیایید به این خانواده که در آن پدر و مادر هر دو هنوز هم قادر به ارتباط از راه دور.

Woman's choices
مامان ترسناک و ONYXprj/گتی

“این مطالعه فراهم می کند شواهد اولیه که همه گیر افزایش یافته است و نابرابری جنسیتی در نیروی کار با نگران عواقب برای مادران” مطالعه گزارش. “با وجود افزایش ضرورت و دید داخلی کار آورده مدرسه و کار تعطیلی در صورت COVID-19 پدران به نظر نمی رسد را کاهش اشتغال خود سهم تا آنجا که مادران است. در عوض مادران کوچک پشت ساعت خود را برای دیدار با جدید مراقبت کند.” من لازم نیست به دنبال جایی برای دیدن این که چه اتفاقی می افتد روزانه — من با شرکت ده ها تن از مادران که در حال حاضر کار از خانه. و در بسیاری از موارد من از شنیدن همان خودداری کنند: “شوهر من درب را می بندد و تمایل به خود زوم تماس در حالی که من سمت چپ کشمکش کودکان در حالی که من تمایل به معدن است.” “شوهر من هرگز بلوک کردن زمان در تقویم خود را برای رسیدگی به ناهار برای بچه ها, بنابراین من چپ تکاپوی برنامه من — و یا حتی بدتر ساخت ناهار در حالی که در کنفرانس تلفنی است.”

و پس از آن وجود دارد تعامل کودکان با نیاز آنها نیاز به رفتن به خارج. آنها را نمی شود بر روی صفحه نمایش خود را در تمام طول روز. آنها نیاز به حفظ برخی از مرتب کردن بر اساس برنامه زمانبندی خود را برای بودن به عنوان زندگی خود را در حال حاضر شده است وارونه بسیار در چهره COVID. و این که در آن قریب به اتفاق مادر-احساس گناه در می آید. صحبت از که — آیا شما تا کنون شنیده عبارت “پدر و حس گناه؟” شما نمی. آن وجود ندارد.

“آینده ناشناخته است اما نتایج ما نشان می دهد مادران در حال تحمل فشار از همه گیر است و ممکن است در صورت اشتغال در دراز مدت مجازات به عنوان یک نتیجه” این مطالعه به ما یادآوری می کند. “به همین دلیل بسیار مهم است برای کارفرمایان و مدیران و رهبران دیگر و به رسمیت شناختن جنسیتی پیامدهای این بیماری همه گیر در کارگران برای جلوگیری از این اشتباه مهم: دست دادن زنان کارگر است.”

من کار برای یک سایت که تمرکز تنها مادرم و من هنوز هم قادر به پیدا کردن که تعادل کار و زندگی. حتی مطمئن نیستم که آنچه را که مانند نگاه به صداقت. من صعود صفوف از اخبار نویسنده به سردبیر اجرایی در سه سال به خاطر من چه من مرد کارفرمایان را به عنوان توضیح داده شده در موارد متعدد “یک جانور.” این چیزی است که من همیشه گرفته غرور — من می دانم که من باید شن و اخلاق کار به ساخت و انجام تقریبا هر چیزی را حرفه ای. اما اضطراب مزمن و احساس من همیشه نازک کشیده است و من تعجب می کنم اگر این پاداش برای بودن یک کارمند زمانی که شما یک مادر; مطلق خستگی و احساس است که شما در حال شکست در تقریبا همه چیز.

مطالعه را پیدا کنید که کسانی هستند که از خانه کار می کنند که به روز نشده اند به طور کامل طرح میتوانست در طول COVID: پدران. “در مقایسه با مادران کار ساعت کاهش ما مشاهده تغییر بسیار کمی در پدران هفتگی ساعت کار…این روند نشان می دهد که این بیماری همه گیر است که تشدید نابرابری جنسیتی. مادران به نظر می رسد در یک بار بزرگتر از مهد کودک و مدرسه در منزل در هزینه کار پرداخت می شود به عنوان نشان خود را بزرگتر کاهش ساعت کار در مقایسه با پدران است.”

هر زمان که کسی می نویسد: در مورد ناعادلانه تعادل داخلی حجم کار در خانه همیشه وجود دارد کسانی که میخواهند این است که حل آسان: شریک زندگی خود را به انجام خود را به اشتراک بگذارید! من مطمئن هستم که اگر آن را عمدا منفرجه یا فقط ساده و بی تکلف. اغلب زنان نمی بحث در مورد بار روانی از مادر بودن, از آنجا که ما نمی خواهید به صدا مانند ما در حال تغذیه به کلیشه ای بی پدر که کمک نمی کند در اطراف خانه. همکاران ما را کمک کند. آنها تا آنها تغذیه بچه ها آنها شرکت در کارهای خانگی و… اما این فقط همان نیست که بار بسیاری از زنان انجام هر روز. این بار روانی.

فکر می کنم در مورد خود و خانواده است. فکر می کنم آخرین بار بچه خود را در حال تب است. که ماند تا با آن بچه تمام شب ؟ در حال حاضر فکر می کنم از آخرین باری یخچال شما پر شده بود. بیمه مقالات پر شد ، لباس های قدیمی بودند چرخش از زیر شلواری و اهدا کرد. که باعث می شود که روانی توجه داشته باشید که شما در مورد به اجرا از شیر ؟ که در ارتباط با معلمان? پاسخ اکثریت است و مادرم و همه ما می دانیم که. این چیزی است که می تواند تغییر یک شبه و یادآوری میکند که آن را به یک نمایش واقعی سوء تفاهم از چه بار روانی واقع شده است.

آن را برای رفتن به یک مقدار زیادی از کار در بخشی از کارفرمایان و همکاران به این پویایی را تغییر دهیم. اما اگر ما نمی خواهیم به غرق ما باید شروع بشه.

“برای جلوگیری از طولانی مدت ضرر و زیان در زنان مشارکت نیروی کار و کارفرمایان باید به ارائه انعطاف پذیری را به نگه داشتن مادران متصل به اشتغال از جمله اجازه دادن به کارکنان برای کار کوتاه تر ساعت” نویسندگان این مطالعه توصیه می کنیم. “بیشتر پدران باید تشویق به ارائه ساعت بیشتر از مراقبت از فرزندان خود را که ممکن است به معنی به خطر انداختن پرداخت می شود ساعت کار برای انجام این کار است.”

پیشنهادات زیادی. اما هر کسی که گوش دادن ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>