جدیدترین جت امبرائر می تواند پرواز ‘گوشه ای به گوشه ای’ در سراسر کشور

هنگامی که تولید کننده جت امبرائر معرفی آن midsized Praetor 500 در سال 2018 شد جانشین این شرکت موفق میراث 450 پلت فرم. 500 حفظ سلف خود را صاف و شش پا سقف همراه با این هواپیما توانایی حفظ 5,800-ft. کابین ارتفاع فشار برای به حداقل رساندن مسافر خستگی. در همان زمان 500 افزوده قابل توجهی سوخت ظرفیت و محدوده.

“محدوده را افزایش می دهد از از 2900 مایل دریایی به 3,340 با چهار مسافر” یوهان Bordais, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت امبرائر خدمات و پشتیبانی گفت: Robb Report. “است که به آن درست nonstop گوشه به گوشه پروازهای مانند میامی به سیاتل و لس آنجلس به نیویورک است.” آن بار نیز رشد از 800 پوند به 1600 در کامل سوخت.

این شرکت به تازگی تکمیل شده خود را تبدیل به یک میراث 450 به Praetor 500 در آن مرکز خدمات در فرودگاه بین المللی Bradley. تبدیل زمان حدود یک ماه که شامل چند “وظایف فنی” در حالی که همچنین کشش بال از 63 تا 71 و تقویت جناح دنده برای قدرت اضافه شده است.

Embraer

زمانی که برزیل جت تولید کننده راه اندازی Praetor 500 آن طراحی یک روش برای تبدیل آخرین نسل میراث 450s به مدل های جدید. این فرایند ماه می تواند انجام شود در سه تا از آن مراکز. امبرائر

این تغییر نیز مورد نیاز سازنده را جایگزین و یا حرکت عناصر به سوخت-سیستم اندازه گیری و سوخت رسانی در بنادر و به روز رسانی پرواز سیستم های کنترل از جمله جدید نجوم بار برای پرواز از عرشه. این Praetor 500 همچنین ویژگی های E2VS یک سر تا صفحه نمایش که ترکیبی از مصنوعی و تقویت بینایی کامل fly-by-wire کنترل و کاهش تلاطم و آن را “تنها کارهای کسب و کار جت با کامل fly-by-wire فناوری و فعال در آشوب کاهش می گوید:” Bordais.

برای تکمیل makeover امبرائر اضافه پراتور جاروب winglets و جایگزین تمام پلاکارد و آرم در یک فضای داخلی است که در حال حاضر دارای سنگ کف مرطوب گالري عكس و خلاء دستشویی.

“ما در حال هدف قرار دادن یک تبدیل زمان کمتر از 30 روز می گوید:” Bordais. “برای اولین بار تبدیل انجام شد در برادلی اما مراکز خدمات ما در فورت Lauderdale پاریس و سوروکابا برزیل می تواند به انجام این تبدیل نیز هست.”

Embraer

کابین خلبان دارای state-of-the-art نجوم است که عبارتند از: Rockwell Collins Pro خط, ادغام عمودی آب و هوا, نمایش, پیش بینی وزش برشی رادار قابلیت و چشم انداز مصنوعی سیستم هدایت. امبرائر

فرآیند تبدیل این نسخهها کار با هر میراث 450, اگر چه, که آیا آن را به ارزش هزینه خواهد شد بستگی دارد در هر یک از مالک ، “این یک راه حل مقرون به صرفه برای میراث 450 مشتریان با اتصالات ماموریت مورد نیاز می گوید:” Bordais. “هواپیما در حال حاضر رفتن دورتر و حمل بیشتر بار. خلبانان نیز از سود حاشیه برای برنامه ریزی با توجه به محدوده. این تبدیل باعث می شود یک هواپیمای بزرگ و حتی بیشتر صنعت پیشرو.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>