Stay in Mexico 2.0: سیاست دوران ترامپ چگونه احیا شده است؟ | اخبار مهاجرت

[ad_1]

واشنگتن – این گروه حقوق بشر اعلام کرد که از اوایل دسامبر، بیش از 200 نفر که امیدوارند برای پناهندگی در ایالات متحده دریافت کنند، به مکزیک بازگردانده شده اند تا منتظر جلسه دادگاهی در ایالات متحده باشند.

دولت پرزیدنت جو بایدن تلاش کرده است تا به پروتکل های حفاظت از مهاجرت (MPPs) پایان دهد و گفت که این برنامه مهاجران و پناهندگان را در معرض خطر غیرضروری در مکزیک قرار می دهد.

اما یک دادگاه تگزاس دستور داد این سیاست – همچنین به عنوان اقامت در مکزیک – در ماه اوت از سر گرفته شود، زیرا میسوری و تگزاس از دولت بایدن شکایت کردند به این دلیل که این سیاست را بدون پیروی از رویه‌های مناسب فسخ کرده است.

در اوایل دسامبر، دولت بایدن این برنامه را – با برخی تغییرات – مطابق با حکم دادگاه، از سر گرفت. وی در عین حال از دیوان عالی کشور خواست تا اجازه فسخ MPP را به او بدهد.

اما کارشناسان می گویند انتظار نمی رود دادگاه عالی کشور قبل از پایان ماه ژوئن تصمیم بگیرد و در همین حال پناهجویان می توانند به مکزیک بازگردانده شوند تا طرفداران مهاجرت آن را “Stay in Mexico 2.0” نامیده اند.

در اینجا، الجزیره به آنچه اتفاق می افتد نگاه می کند:

برنامه اقامت در مکزیک چیست؟

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، که محدودیت مهاجرت را یکی از اهداف اصلی سیاسی خود قرار داده است، MPP را برای بازدارندگی مهاجران و پناهندگان از ارائه درخواست های پناهندگی “بیهوده” راه اندازی کرد.

این سیاست که در ژانویه 2019 اجرایی شد، افرادی را که به دنبال پناهندگی به مرز می رسند مجبور کرده است ماه ها و گاهی سال ها در مکزیک منتظر جلسات دادگاه مهاجرت در ایالات متحده باشند.

در نتیجه این سیاست، حدود 70000 نفر، از جمله کودکان، مجبور شده‌اند در شهرهای مرزی مکزیک، اغلب در کمپ‌های خطرناک و غیربهداشتی پناهندگان منتظر بمانند. دسترسی آنها به مشاوره حقوقی نیز محدود بود.

MPP به شدت توسط گروه‌های حقوق بشر ایالات متحده و بین‌المللی مورد انتقاد قرار گرفته است، که گفته‌اند این اقدام ناقض تعهدات دولت ایالات متحده تحت قوانین داخلی و بین‌المللی است.

این مهاجر از ایالات متحده اسکورت شداسکورت مهاجران و پناهندگان توسط مقامات مکزیکی پس از ترک ایالات متحده [File: Gregory Bull/Reuters]

رئیس جمهور جو بایدن چه کرد؟

بایدن با عمل به وعده کمپین، ثبت نام های جدید در برنامه را در 20 ژانویه، اولین روز ریاستش متوقف کرد – عملا MPP را متوقف کرد.

در ماه‌های بعد، دولت او شروع به کاهش سیاست کرد و به افرادی که هنوز در مکزیک منتظر بودند اجازه ورود به ایالات متحده برای ادامه درخواست‌های پناهندگی خود را داد. از فوریه تاکنون بیش از 25000 نفر در ایالات متحده به صورت مشروط آزاد شده اند.

سپس وزیر کشور آلخاندرو مایورکا در ژوئن 2021 یادداشتی صادر کرد که به طور رسمی به این سیاست پایان داد.

بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟

در ماه اوت، قاضی منصوب شده توسط ترامپ، متیو کاچماریک، به نفع دو ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان صحبت کرد که از دولت بایدن به دلیل فسخ “خودسرانه” MPP شکایت کردند. کاچماریک به دولت دستور داد تا سیاست را از سر بگیرد.

دولت بایدن از این تصمیم به دادگاه عالی ایالات متحده درخواست تجدید نظر کرد، اما این دادگاه از جلوگیری از تصمیم دادگاه تگزاس خودداری کرد.

بنابراین این به چه معناست برای MPP؟

دولت بایدن گفته است که از حکم دادگاه تگزاس تبعیت خواهد کرد اما به کار خود برای پایان دادن به این سیاست ادامه خواهد داد. بعداً گفته شد که این امر MPP را انسانی تر می کند.

مایورکا در اکتبر 2021 یادداشت دومی مبنی بر خاتمه MPP صادر کرد و به مسائل مطرح شده توسط کشورهایی که شکایت کرده بودند پرداخت. در توضیحی 39 صفحه ای، مایورکا گفت که در حالی که به کاهش تعداد مهاجران و پناهندگانی که به مرز می رسند کمک می کند، MPP به طور غیر ضروری مردم را در حالی که در مکزیک منتظر هستند در معرض خطر قرار می دهد.

مایورکاس گفت: «MPP نقص‌های بومی داشت، هزینه‌های انسانی غیرقابل توجیهی را تحمیل کرد، منابع و کارکنان را از دیگر تلاش‌های اولویت‌دار خارج کرد و در رسیدگی به علل ریشه‌ای مهاجرت غیرقانونی ناکام ماند».

کمپ بداهه برای مهاجران در مکزیکمهاجران و پناهندگان تحت برنامه “در مکزیک بمان” در یک اردوگاه موقت در ماتاموروس، تاماولیپاس، مکزیک باقی ماندند. [File: Loren Elliott/Reuters]

بنابراین Stay in Mexico 2.0 چه زمانی اجرا شد؟

این سیاست در 6 دسامبر اجرایی شد و دو مهاجر اول در 8 دسامبر به مکزیک بازگردانده شدند.

آیا این تکرار جدید سیاست با تکرار قبلی متفاوت است؟

دولت بایدن قول داده است که این توصیه ها را برای پناهجویان قابل دسترس تر کند – طبق گفته موسسه سیاست مهاجرت، تنها 9 درصد از MPP ها تحت نسخه قبلی MPP به وکلا دسترسی داشتند – و پرونده ها بسته می شود. 180 روز. .

مکزیک همچنین خواستار معافیت «گروه‌های آسیب‌پذیر خاص» از جمله افراد دارای معلولیت ذهنی و جسمی، سالمندان، بیماران و افراد LGBTQ شده است.

آیا این وعده ها محقق می شود؟

طرفداران مهاجرت می گویند نه. ییل شاهر، معاون مدیر آمریکا و اروپا در پناهندگان بین‌المللی، در دو روز اول جلسه استماع MPP در 3 و 4 ژانویه در ال پاسو، تگزاس شرکت کرد. Schacher به El Paso Matters، یک سازمان رسانه ای غیرانتفاعی، گفت که تنها پنج نفر از 82 نفری که در MPP ثبت نام کرده اند و پرونده های آنها این روزها رسیدگی شده است، به مشاوره حقوقی دسترسی داشتند.

آرون رایشلین ملنیک، مشاور سیاسی شورای مهاجرت آمریکا نیز گفت که «مشکل دسترسی به وکیل همچنان ادامه دارد».

او به الجزیره گفت که دولت بایدن «نمی‌تواند مشکل اصلی را حل کند که آنهایی که در شمال مکزیک گیر افتاده‌اند، تقریباً بدون منابع و امنیت اندک، یافتن وکلای آمریکایی برای کمک به آنها در پرونده‌های پناهندگی بسیار دشوار خواهد بود».

صف مهاجران در مکزیکمهاجران و پناهندگان در برنامه “Stay in Mexico” در خارج از موسسه ملی مهاجرت (INM) در صف ایستاده اند. [File: Jose Luis Gonzalez/Reuters]

چند نفر تحت نسخه جدید MPP به مکزیک فرستاده شده اند؟

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) در یک بیانیه ایمیلی به الجزیره اعلام کرد که نمی‌گوید چه تعداد از مردم بازگردانده شده‌اند یا به کدام گذرگاه مرزی بازگردانده شده‌اند.

اما بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Human Rights First، یک گروه حقوقی مستقر در ایالات متحده که با مؤسسه ملی مهاجرت مکزیکی (INM) هماهنگ شده است، 217 مرد سالخورده که به تنهایی سفر می‌کردند، طبق آخرین تکرار MPP بین 8 تا دسامبر به مکزیک بازگردانده شدند. 4. ژانویه.

بیش از نیمی – 135 نفر – اهل نیکاراگوئه و 46 نفر از ونزوئلا هستند. افراد دیگری که توسط MPP بازگردانده شدند از کوبا، اکوادور و کلمبیا بودند.

فرآیند حذف چگونه کار می کند؟

بر اساس نسخه جدید این سیاست، مهاجران و پناهندگان به طور موقت در مراکز DHS نگهداری می شوند تا زمانی که بتوانند توسط یک افسر پناهندگی مصاحبه شوند که ترس “معقول” آنها از بازگشت به مکزیک را ارزیابی می کند – که به عنوان مصاحبه بدون بازگشت شناخته می شود.

اگر آنها برای بازگشت به مکزیک “ایمن” تلقی شوند، به آن سوی مرز منتقل می شوند. MPP در حال حاضر در دو گذرگاه مرزی اعمال می شود: ال پاسو، تگزاس و سن دیگو، کالیفرنیا. انتظار می‌رود این برنامه برای شامل پنج ورودی اضافی گسترش یابد.

زمانی که در مکزیک بودند، مقامات INM متهم شدند که آنها را به یک مرکز با بودجه دولت مکزیک برده بودند و تا جلسه بعدی دادگاهی در ایالات متحده در آنجا ماندند. مقامات مکزیکی نامزدهای MPP را به عقب و جلو به سمت مرز هل می دهند.

خانواده ای از مهاجران در نزدیکی یک کمپ موقت مهاجران منتظر هستندطبق اولین تکرار MPP، و تا فوریه 2021، حقوق بشر ابتدا اعلام کرد که حداقل 1544 مهاجر و پناهنده در این برنامه در مکزیک کشته، مورد حمله، سرقت، ربوده شدن یا تجاوز جنسی قرار گرفته اند. [File: Henry Romero/Reuters]

گروه های حقوق بشر در مورد این روند چه می گویند؟

گروه های حقوق بشر می گویند که مصاحبه های بدون بازگشت مشکل ساز است زیرا پناهجویان به اندازه کافی در مورد هدف و عواقب آن آگاه نیستند.

جولیا نوسنر، وکیل مدافع پناهندگان در سازمان حقوق بشر اول، که پیشرفت MPP را زیر نظر دارد، گفت: «بسیاری از مردم نمی‌دانستند که قبل از مصاحبه با یک وکیل در مورد ممنوعیت بازگشت از ترس بازگشت به مکزیک صحبت کنند. .

نوزنر به الجزیره گفت: «مردم هدف مصاحبه را درک نکردند و در نتیجه، کسانی که ترس موجهی از بازگرداندن به مکزیک داشتند، به برنامه بازگردانده شدند.» وی افزود که چندین نامزد قبلاً ربوده شده بودند. یا باجگیری پلیس مکزیک در این برنامه گنجانده شد.

آیا در سیاست جدید چیز دیگری وجود دارد؟

در برنامه اصلی، فقط شهروندان اسپانیایی زبان و برزیلی ها در حذف MPP گنجانده شدند.

MPP جدید برای شامل همه شهروندان نیمکره غربی، به جز مکزیک، گسترش یافته است. این بدان معناست که هائیتی‌ها، همراه با مهاجران و پناهندگان از دیگر کشورهای کارائیب، اکنون می‌توانند در MPP قرار گیرند. این تمدید توسط حکم دادگاه تگزاس مورد نیاز نیست.

آیا فرستادن افراد به مکزیک امن است؟

طبق اولین تکرار MPP، و تا فوریه 2021، حقوق بشر ابتدا اعلام کرد که حداقل 1544 مهاجر و پناهنده در این برنامه در مکزیک کشته، مورد حمله، سرقت، ربوده شدن یا تجاوز جنسی قرار گرفته اند. بسیاری از آنها به طور کامل درخواست پناهندگی خود را رها کرده اند.

این گروه حقوق بشر می گوید نگرانی ها در مورد امنیت مهاجران و پناهندگان حل نشده است.

کنجی کیزوکا، معاون مدیر تحقیقات و تحلیل برای حمایت از پناهندگان در Human Rights First، در جریان یک کنفرانس مجازی اخیر گفت: «هیچ راهی برای ایمن و انسانی بودن اقامت در مکزیک وجود ندارد، چه رسد به قانونی.

و با توجه به این خطرات ذاتی، گزارش های بیشتری از آدم ربایی و حمله به افرادی که اکنون بر اساس آخرین نسخه سیاست در حال بازگشت هستند، بسیار اجتناب ناپذیر است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes