نادر هوا: 11 جفت از مایکل جردن بازی-فرسوده کفش به رهبری به حراج

همیشه از دوشان تبدیل pissoir به مجسمه سازی 100 سال پیش منتقدان و توده مردم را به بحث گذاشته اند کل “چه هنر است ؟” معمای آگهی nauseam. خوب Dadaists را یک روز زمینه با ما زمان چشم انداز فرهنگی که در آن مردم با مراجعه به یک فانتزی, ژاکت, به عنوان یک “قطعه” و هنرمندان مانند سیندی شرمن و جان Currin هیچ غریبه ای به یک راه باریک و گربه ردیف جلو. بزرگترین سر خراشنده, اما, شاید بهترین نمونه در این نشست که کریستی خواهد بود مزایده یک دسته از کثیف بسکتبال کفش در آینده فروش. خاکی مربیان در همان بلوک حراج فروخته است که شاهکارهای توسط داوینچی و Rothko? به عنوان دوشان خود را ممکن است داشته باشد گفت: Mon Dieu!

که البته نیست کل داستان. کفش در سوال اینجا نیست متعلق به برخی از جو Schmo اما یاد مایکل جردن که مدت ها قبل از Kanye—تبدیل شهرت خود را به یک کفش خط با نایک که عملا چاپ پول است. عنوان اصلی هوافروش همکاری های معتبر حراج خانه و کتانی رساله ورزشگاه فروشگاه کالا. با هم آنها ارائه تا 11 جفت از اردن حرفه ای—تنها سه مقدار زیادی نازل شده است تا کنون با کاتالوگ کامل میله میله برای انتشار در جولای 23rd.

اما بن Jacobs ورزشگاه محصولات با نام تجاری مدیر به ما می گوید: “وجود دارد که مخلوطی از بازی-فرسوده امضا و mint condition موارد. هر لات بازی-فرسوده توسط اردن و یا یک بازیکن منحصر به فرد جفت که تولید شد تنها برای استفاده خود را و یا هر دو.” آنلاین-تنها فروش باز خواهد بود برای مناقصه از تاریخ 30 ژوئیههفتم اوت 13th.

Lot 6 includes a pair of Air Jordan 7's worn in 1992 and a Magic Johnson T-shirt, both gifted to a Spanish hotel receptionist when the dream team stayed in Barcelona.

بسیاری 6 شامل یک جفت Air Jordan 7 و سحر و جادو جانسون T-پیراهن هر دو استعداد را به اسپانیایی, هتل, منشی زمانی که تیم رویایی ماند در بارسلونا. کریستی

با تشکر از ESPN مستند آخرین رقص, اردن, بسکتبال حرفه ای و خاردار شخصیت فراخوانده شده اند پشت به جلو از اواخر. همانطور که کفش خود را: در یک جفت از اردن امضا, بازی, فرسوده ضربات ذهن $560,000 در ساتبی. زمانی که همه گفته و انجام داده, خود را در دادگاه میراث را به نبرد آن را با Nike Air Jordan حق رای یکی خیلی فوق العاده فرهنگ-تعریف است که آن را همچنان به عنوان پایه و اساس که در آن مدرن کفش کتانی فرهنگ ساخته شده است. فکر می کنم که اغراق? فقط از طراحان اصلی در دیور (یعنی آن مردان و مدیر خلاق کیم جونز) که منتشر هوایی اردن همکاری فقط در ماه گذشته—اصل به فروش می رسد برای حدود $2,000, همکاری در حال حاضر به راحتی دسترسی به ده ها هزار نفر در بازار ثانویه است.

پس چرا هنر موسسات مانند ساتبی و کریستی که به طور معمول ترافیک در Bottero و مانه و شاید حتی یک دوشان ادرار می خواهید به سالی خود را rarefied دست با برخی کثیف, کفش های قدیمی—حتی اگر آنها استثنایی منشأ? خوب زمان حرکت رو به جلو و با آن مفاهیم ما از لوکس و collectability. حدود 20 سال پیش تکه تکه streetwear مارک نکردم ایده ‘قطره’: انتشار مقادیر کمی از محصول در کوتاه اطلاع از فروش و سپس در حال حرکت. این قالب داده است مثلا یک کارخانه ساخته شده گرافیک تی شرت زنگار محدود-نسخه قابل چاپ. زرنگ و دانا و استثماری? مطمئن نیست یک Koons, بالون, سگ کوچولو در راه است ؟

The Air Jordan 7 "Olympic" sneakers worn in a 1992 game against Croatia.

هوا Jordan 7 “المپیک” کفش ورزشی پوشیده بودند در سال 1992 بازی مقابل کرواسی. کریستی

و پس از آن وجود دارد این واقعیت است که افراد ثروتمند مانند هنر و جوان افراد ثروتمند مانند… ، انجام آن برای ‘گرم amirite? “چه خبر هیجان انگیز این است که این فروش تجدید نظر به یک مقطع از خریداران می گوید:” کیتلین Donovan, VP متخصص برای کریستی لوکس. “اصطلاح” سنتی جمع آوری’ است که به عنوان قابل اجرا برای این مواد است که من فکر می کنم صحبت می کند به معاشرت با جمع آوری و رفتار مصرف کننده امروز. از هنر معاصر به جمع خریداران از بالا, مد, میراث مایکل جردن و نایک جالب است چرا که آن را نشان دهنده یک نوع جدید از لوکس—شامل تمام مراجع از هنرهای زیبا به سبک پاپ-فرهنگ و ورزش است.”

به عنوان جاکوبز از ورزشگاه کالا, یادداشت های هنری و ورزشی در حال حاضر قطع خارج از خانه حراج. آن را تنها یک ماده از زمان قبل از کفش نفوذ هنر بالاترین اقشار. “هنگامی که شما هنرمندان مشهور مانند KAWS و تاکاشی موراکامی طراحی کفش کتانی همکاری که قطعا کمک می کند. آنها محو خط بین مد و هنر است.”

داناون لمس بر این واقعیت است که اینترنت کمک کرده است صاف سنتی سلسله مراتب و حد و مرز—هنر چیست و چه گران است آنچه که شایسته بودن در نظر گرفته مهمی محصول فرهنگی—و که کریستی نیست در کسب و کار قضاوت چنین چیزهایی. آنها به سادگی در کسب و کار فروش.

Lot 11 is a pair of "Chicago" Air Jordan 14 sneakers that can be seen in The Last Dance.

بسیاری 11 توسط یک جفت از “شیکاگو” Air Jordan 14 کفش است که می تواند دیده می شود در آخرین رقص. کریستی

بنابراین در اینجا ما با بسیاری 1, هوا, کشتی یک جفت کفش-تاپ فرسوده در طول یک سال 1984 بازی که برآورد شده است برای رفتن به جایی بین $350K و $550K یک gob دوست داشتنی قیمت اما شاید بی دلیل با توجه به نتایج حاصل از ساتبی فروش فقط دو ماه پیش. کفش, جالب هستند و اندازه های مختلف—سمت چپ است 13.5 و مناسب 13. در پایان پایین تر وجود دارد اواسط top Air Jordan 14 “شیکاگو” که تنها شما را در پشت لاشی $8K—سرقت! (بخشی از سود اختصاص داده شده برای NAACP صندوق دفاع حقوقی به طوری که حتی پسر کوچک می شود و باز پرداخت).

هنر است مد ؟ مد است هنر ؟ یک سوال است که ادامه خواهد داد به رنجاندن بدون شک. اما برای برخی از خوش شانس plutocrat یا تکنولوژی kabillionaire سوال واقعی این است: که در آن یک صفحه نمایش شش رقم جفت, کثیف, قدیمی, کفش ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im