ساختمان 50-گره اقیانوس رفتن عملکرد قایق با وسایل رفاهی مدرن و لوکس قرار ملاقات یک مشکل نیست برای Otam که انجام شده است فقط که به مدت 60 سال. در آینده با یک طراحی نمادین برای چنین یک قایق است بیشتر به چالش کشیدن.

“ما می خواستیم چیزی شما را تشخیص در نگاه اول بدون شک” Otam فروش و مدیر ارتباطات Matteo Belardinelli گفت: Robb Report. “ما می خواستیم را به جزئیات به بالاتر طراحی سطح و ایجاد چیزی است که می دهد احساس شتاب و سرعت حتی زمانی که لنگر به حوض.”

سه سال طول کشید اما Otam در نهایت حل و فصل در یک پروفایل کشیده شده توسط BG طراحی شرکت مهندسی و بدنه خطوط طراحی و توسعه توسط امبرتو Tagliavini دریایی طراحی و Otam مدیر عامل شرکت/مهندس مکانیک Gianfranco Zanoni.

برجسته Otam 70HT شامل raked رنگی روبنا دربسته در محیط با یک رادار قوس های که به یاد می آورد یک manta ray; scooped هوا مصرف در بدنه در foredeck رو به جلو از شیشه و تحت رادار قوس; و تلطیف عقبی اگزوز دریچه است که می توان با نصب لهجه چراغ.

عملکرد واقعی از جمله 40 گره کروز با سرعت می آید از طریق دوقلو 2,000-hp مرد یا MTU موتور (Otam در حال بررسی بیشتر موتور قدرتمند گزینه) که قلاب به Arneson درایوهای با سفارشی Otam-Rolla ملخ هواپیما. بدنه اجرا می شود 58’6″ در خط آب است که در ترکیب با 21 درجه deadrise عقبی باید 70HT پریشان و کارآمد است.

Otam 70 Runs at 50 Knots

Otam جدید 70-بالا و پایین صفحه اجرا می شود که بیش از 50 knots, فراتر از معمولی رفتن سریع موتور قایق بادبانی با جزئیات نفیس در داخلی و خارجی. Otam

“Otam خریداران به دنبال معنای واقعی شدید, سفارشی سازی نه فقط خرید سریال محصول اما ساختمان خود را یکی هرگز شبیه به دیگری و کاملا منعکس کننده سبک شخصی خود و نیازهای اصلی,” Belardinelli می گوید. به جای چنین تنوع Otam ارائه می دهد گزینه های قابل تعویض. قایق بادبانی یک قیمت پایه $4.36 میلیون یا €4 میلیون. بیرونی شامل جلو و عقبی خورشید پد یک aft مناقصه گاراژ و چند راس و کابین خلبان تنظیمات طرح بندی.

Belowdecks حتی بیشتر وجود دارد تنوع. بدنه شماره یک که در دست ساخت است و باید جهان خود را معرفی و در پاییز سال 2021 است جداگانه خدمه چهارم (با خود گالري عكس) به عنوان بخشی از یک اتاق ویژه تختخواب دارو مجلل, مخلوط, اما گزینه های بسیاری است. “یکی-از-یک-نوع قابل تنظیم ساخت و ساز است که کارت تلفن ما و هیچ دو Otam قایق بادبانی هستند همان” Belardinelli می گوید.

مهم تر به جنوا-بر اساس سازنده دیگر هیچ نام تجاری همان است. می گوید Belardinelli: “ما قطعا می خواستم برای جلوگیری از خطر عمده از آنچه اتفاق می افتد در بازار امروز—بیش از حد بسیاری وجود شباهت بین طرح های مختلف در همان محصول بخش.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im