برخی از چیزهایی که فقط طعم بهتر در رستوران ها و استیک است که معمولا در بالای لیست. در حال حاضر امیدوار کننده لوازم خانگی جدید می تواند کمک به شما در رسیدن به عطر و طعم رستوران-کیفیت گوشت در آشپزخانه خود را با استفاده از فرایند خشک-پیری.

پریمو Ager به طور کامل خودکار و خودتنظيم یخچال به طور خاص طراحی شده برای خشک-سن بهترین کاهش چربی از گوشت گاو. داخلی است و مجهز به یک بالا-مجهز به سیستم جریان هوا که به گردش در اطراف هر استیک نقاشی کردن رطوبت به تمرکز بر عطر و طعم. یک بزرگ با ظرفیت کمپرسور جت تقویت کننده و کندانسور در کنسرت برای اطمینان از تمام گوشت داخل می شود اکسیژن مناسب قرار گرفتن در معرض. این حتی یک نور خاص است که ساطع می کند نامرئی UV-C و uv به طور طبیعی کشتن ناخواسته هر بیماریزا که ممکن است شروع به رشد.

در صورتی که برای تلفن های موبایل مانند بسیاری از تکنولوژی برای چند خروس از گوشت گاو است. پس چرا رفتن را از طریق تمام مشکل ؟ دقیقا چه خشک-پیری و چرا از آن است که بسیار باارزش?

“یک unsexy راه برای توضیح آن است که خشک و پیری در یک کلام یک کنترل پوسیدگی روند” قصاب کتی Flannery گفت: Robb Report در سال گذشته است. “شما افشای subprimals به اکسیژن اجازه می دهد که آنزیم های طبیعی در گوشت کار,” او می گوید. “آنها باکتری های هوازی به طوری که آنها نیاز به اکسیژن برای زنده ماندن. آنها زنده و شروع به شکستن اوراق قرضه مولکولی از گوشت است.” این روند چیزی است که گویا غنی دیوانه یادداشت ها و اذوقه و نوشابه بافت.

و پریمو Ager طول می کشد و حداکثر استفاده از هر اینچ از فضا برای برآوردن حتی بزرگترین گوشتخواران. هر چند آن را تنها در اشغال سه فوت مربع از فضای طبقه آن را می توانید خانه عظیم 100 پوند از گوشت بدون به خطر انداختن جریان هوا در اطراف هر قطعه. و چرا که نظارت بر هر تابع 24/7, دستگاه nimbly تنظیم سطح رطوبت نور و حرارت تمام در خود را دارد. یک برنامه است که می آید با پریمو Ager به شما هشدار زمانی که یک داده شده برش آماده است و آماده به طبخ بین بردن هر گونه حدس و گمان.

اما چگونه در مورد کسانی که تمایل به لذت بردن کاملا بسیاری از ribeyes? همه از ویژگی های مشابه است که آن را چنین فوق العاده گوشت locker ترجمه به زیبایی به هر دو پنیر و حتی شراب varietals.