دیدار با یک صندلی آزمون جت است که می تواند به شکل دادن به آینده مافوق صوت پرواز

رونق امیدوار به ایجاد برخی از سر و صدا در ماه اکتبر زمانی که آن را راه اندازی آن XB-1 تک صندلی جت مافوق صوت است که آزمون و نشان دادن اصول و شیوه های این شرکت است که با استفاده از توسعه بسیار بزرگتر مافوق صوت اورتور یک هواپیمای مسافربری با هدف تجاری اپراتورهای.

“XB-1 ثابت خواهد کرد که فن آوری های کلیدی برای امن و کارآمد و پایدار مافوق صوت سفر” یک سخنگوی شرکت گفت: Robb Report. این شرکت در حال برگزاری است یک بار در زندگی ارائه XB-1 در 7 اکتبر سال 2020 است.

برای ارزیابی ممکن است قطعات اورتور این XB-1 را تست یک nose landing gear واحد ساخته شده از آلومینیوم و تیتانیوم و AerMet 100 ساخته شده است به سرعت جذب بیش از 13 فوت در ثانیه و ترمز ضد ترمز طراحی شده برای رسیدگی به رویکرد سرعت 213 مایل در ساعت.

Boom

در مراحل نهایی ساخت و ساز XB-1 را در یک نمایش عمومی در 7 اکتبر سال 2020 است. رونق مافوق صوت

کوچکتر هواپیما را متفاوت از اورتور در آن باید سه off-the-shelf J85 کلی موتورهای الکتریکی و استفاده از پس سوز برای رفتن مافوق صوت, اما هر دو هواپیما را درو مزایای تولیدات فیبر کربن کامپوزیت است که ارائه مطلوب قدرت به وزن نسبت و بهتر تحمل درجه حرارت بالا در ارتباط با سرعت مافوق. کسانی که مرکب بودند تنها به تازگی تایید شده توسط FAA. هر دو هواپیما نیز امکان استفاده از کامپیوتر شبیه سازی و چاپ 3D برای قطعات و ابزار است که باعث می شود فرآیند طراحی و ساخت سریع تر و کارآمد تر.

“رونق استفاده از تکرار و تست طرح در صدها نفر از شبیه سازی های کامپیوتری که در دسترس نیست به کنکورد مهندسین” این شرکت اعلام کرد. “هنگامی که کنکورد طراحی شد و در سال 1970 مهندسین بودند محدود به استفاده از تونل باد به تکرار در طرح های است که نه تنها پر هزینه اما بسیار وقت گیر است.”

چنین بازده ماده به دلیل رونق امیدوار به توسعه اورتور به طوری که هزینه پرواز پردازنده خواهد بود قابل مقایسه با زمان کلاس کسب و کار سفر.

Boom

مهندسین قادر به اجرای هزاران نفر از شبیه سازی های کامپیوتری جدید هواپیما چیزی است که آنها قادر به انجام زمانی که کنکورد توسعه داده شد در 1970s. رونق مافوق صوت

“تلاقی بازار گسترده تقاضا برای مسافت های طولانی سفر هوایی دهه از پیشرفت های تکنولوژیکی و بهبود در بهره وری سوخت ما را قادر به ساخت یک هواپیمای مافوق صوت با به طور چشمگیری بهتر عامل اقتصاد” سخنگوی گفت.

ژاپن شرکت های هواپیمایی قبل از دستور 20 پیشنهادهای و باکره قبل از دستور 10 اگر چه این شرکت نیز فروش مدل های سفارشی برای استفاده خصوصی.

رونق نیز تلاش می شود سازگار با محیط زیست آگاهانه با استفاده از آخرین صدا-کاهش تکنولوژی ساخت مطمئن شوید که موتورهای آن هستند سازگار با کم کربن پایدار حمل و نقل هوایی سوخت و ساختمان LEED-گواهی خط مونتاژ. از جمله جبران کربن و پایان زندگی و بازیافت (که در نظر گرفته شده در طراحی) رونق می گوید: XB-1 برنامه خواهد بود 100 درصد کربن خنثی است.

Boom

بسیار بزرگتر شادی و سرور عمومی بهره مند خواهند شد از آزمایشات انجام شده بر روی قطعات در XB-1. رونق مافوق صوت

در اینجا یک ویدیو از طراحی و ساخت از XB-1.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>