مازراتی جدید نتونو موتور را درایو آن MC20 سوپراسپرت

مازراتی ساخته شده بزرگترین چلپ چلوپ در فرمول 1 تاریخچه در سال 1957 هنگامی که Juan Manuel Fangio در زمان نهایی خود را در دامان Nürburgring برنده شدن در مسابقات قهرمانی جهان از رانندگان در پشت چرخ از یک مازراتی 250F. موتور در کوچک سیگار برگ به شکل تک سرنشین مسابقه شد یک مازراتی A6 مستقیم-شش خوب برای حدود 240 اسب بخار. خانه Trident تا به حال پیچیده و دشوار تاریخچه پس در نهایت حل و فصل را به یک شیار در 2000s با معرفی یک خط جدید از ماشین فراری با استفاده از ساخته شده در V-6 و V-8 موتور.

به دنبال نوشتن فصل بعد در Maserati تاریخ مودنا-بر اساس مارکی با هدف راه اندازی MC20—چه آن را توصیف به عنوان یک ماشین فوق العاده ورزشی—در ماه سپتامبر. (برنامه ای برای مارس آشکار شد scuttled میان بهداشت جهانی بحران بود که ایتالیا—و به زودی به سایر نقاط جهان—در پاشنه خود.) این MC20 یک صندلی دو mid-engine طراحی خواهد شد که یک مسابقه معادل و پیشرو از چیزهای جالب برای آمدن به عنوان مازراتی به یاد جهان از آن خالص ریشه ایتالیایی با طراحی و تولید انجام شده در داخل مدار از شمال ایتالیا را “سوپراسپرت دره” صفحه اصلی به دیگر اتومبیل و موتور سیکلت که نام پایان نامه: “من.”

A Maserati MC20 prototype in Milan.

یک مازراتی MC20 نمونه در میلان. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از Maserati S. p.یک.

موتور تأمین MC20 است در دسترس نباشد و دلیلی برای جشن میان همراهی دستیارش از ضبط اموال بیگانگان. آن را به نام نتونو ایتالیایی برای نپتون که نیزه سه شاخه است مازراتی آرم و که چشمه ای از 1565 برج در پیازا دل نتونو در بولونیا زادگاه مازراتی.

مازراتی نوآوری آزمایشگاه مفتخر است که به ادعای F1-با الهام از طراحی موتور است که با توجه به Maserati, کاملا انقلابی و پوشش داده شده با یک شماره بین المللی اختراع ثبت شده است. در تقریبا 40 اینچ گسترده اما کمتر از دو فوت 3.0 لیتری موتور جمع و جور است DOHC V-6 با 90 درجه بندی و با مته سوراخ و سکته مغزی 88 mm x 82 mm. مانند برخی زودتر مازراتی نیروگاه های آن شامل یک مسابقه سبک خشک لجن و کثافت روغن سیستم که باعث کاهش مرکز ثقل و بهبود روانکاری تحت بارگذاری.

Maserati's new Nettuno V-6 engine.

با توجه به Maserati, F1-با الهام از طراحی موتور از پوشش های مختلف بین المللی اختراع ثبت شده است. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از Maserati S. p.یک.

استفاده از توربو شارژر دوقلو اجازه می دهد تا برای یک نسبتا کم مکعب جابه جایی و بازدهی بالا و کاهش تولید گازهای گلخانه ای و بیشتر اقتصاد سوخت. اعداد مهم هستند قابل توجه آنهایی که: 621 اسب بخار در از 7500 دور در دقیقه و 538 فوت پوند گشتاور از 3000 به 5500 دور در دقیقه. با وجود توربو شارژر با نسبت فشرده سازی بالا است 11:1.

طراحان آن می خواهم به اشاره است که برای اولین بار قبل از محفظه احتراق شامل twin spark plugs گنجانیده شده در یک جاده رفتن موتور و فن آوری به دست آمده از فرمول 1. البته دوقلو-پلاگین سر هیچ چیز جدید به Maserati که اولین سری تولید خودرو 3500 GTI استفاده دوقلو شمع در آن مستقیم-شش موتور در سال 1957.

A Maserati MC20 prototype.

تست یک MC20 نمونه اولیه در این مسیر است. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از Maserati S. p.یک.

مازراتی توصیف نتونو سه ویژگی منحصر به فرد قبل از مجلسی; جانبی شمع و دوقلو تزریق به عنوان اجازه می دهد موتور به تحویل عظیم قدرت و گشتاور نسبت به اندازه آن است. شیرین آلومینیوم V-6 دور به 8000 دور در دقیقه است که قطعا علامت گذاری احشایی عملکرد و اضافه کردن برخی از املاک “جرقه” به مازراتی بسیار پیش بینی MC20.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>