Lürssen حماسه 6-عرشه 456-پا Gigayacht “اپوس” است که تقریبا در اینجا

یکی از بزرگترین superyachts در جهان است که نزدیک شدن به تحویل. Lürssen را به شدت محافظت می شود اما نه به راحتی پنهان 456-پاورقی کشف شد, ترک, آلمانی, حیاط این هفته و جلوتر از آن تاریخ به علت.

که قبلا شناخته شده به عنوان پروژه ردوودفولاد-تخم کشتی شرکت می رود با نام Opusاتصالات پس از آن حماسه ، این مفهوم برای اولین بار اعلام کرد در سال 2015 توسط مورن قایق بادبانی & کشتی و آمار آب برای اولین بار در ژانویه 2019. پس از افزایش سرعت بیشتر و تغییر نام این gigayacht تنظیم شده است تحویل داده می شود در اواخر سال 2020 و ظاهرا او را champing در بیت.

با فضای داخلی و بیرونی به قلم ایتالیایی, استودیو طراحی, Nuvolari-لنارد, Opus است که ساخته شده به مسافر قایق بادبانی کد (PYC) که بدان معنی است که او می تواند خواب تا 36 مهمان در سراسر 20 staterooms. در نظر گرفته شده برای دوربرد کروز خود بدنه طراحی شده برای بهره وری و طراحان قبلا گفت: این کشتی قادر خواهد بود به انجام “مستقل جهانی اکتشاف.”

به عنوان انتظار می رود شش عرشه ماشین رویایی است jampacked با high-end امکانات رفاهی. او نه یکی بلکه دو helipads اشغال مختلف عرشه تلوزیون مناقصه ناوگان که شامل چندین 50-پاورقی بزرگ ورزشی و مرکز غواصی در عرشه پایین تر با لبه آب به علاوه اندازه تا حدی تحت پوشش استخر شنا است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در هر نوع آب و هوا.

مورن قایق بادبانی & ساخت و ساز کشتی تیم در حال حاضر نظارت بر پروژه در Lürssen حیاط در برمن, آلمان. یک بار اپوس کامل است او به احتمال زیاد رتبه در میان بالا 10 بزرگترین superyachts و تبدیل ششم-بزرگترین کشتی که Lürssen تا به حال ساخته شده است.

او به احتمال زیاد ضربه محکم و ناگهانی چند جایزه هم. این دریایی dream team—موران Lürssen و Nuvolari-لنارد—قبلا همکاری در Quatroelleکه تحویل داده شد در سال 2013. قابل توجه 289-بالا و پایین صفحه یک فینالیست در جهان ترجمه شده و جوایز در سال 2014 و نمایش بی عیب و نقص ساخت که انتظار می رود از سه نفر. اپوس قطعا تا به برخی از چکمه های بزرگ برای پر کردن اما در 456 پا است که باید بدون مشکل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>