جگوار کلاسیک آوردن یکی از محبوب ترین موتور بلوک

حدود یک نفر از هر نیم میلیون نفر در سیاره زمین جگوار کلاسیک است برخی از برنامه به طور بالقوه خبری خوش آمدید. با حدود 15,490 نمونه های ساخته شده بین سال 1961 و 1964 و کمتر هنوز هم باقی مانده جگوار E-Type سری 1—مجهز به 3.8 لیتری موتور—باقی می ماند محبوب ترین از همه جگوار کلاسیک و همچنین به عنوان یک افسانه مجری و نقطه عطفی در طراحی ، حتی mercurial, پیر انزو فراری اظهار داشت: زمانی که دیدن آن برای اولین بار است که “جگوار E-Type زیبا ترین خودرو در جهان است.”

A Jaguar E-Type Series 1 competing at the 2012 Le Mans Classic.

یک جگوار E-Type سری 1 رقابت در سال 2012 لومان کلاسیک. عکس ماشین سحر و جادو عکس/شاتر.

تحت طولانی و بی تردید “پرده” از XK-E ساکن یک موتور به عنوان قابل توجهی به عنوان ماشین خود را و آنچه که ممکن است مهم ترین خطی و شش تا کنون ساخته شده است. طراحی شده توسط Jag ارشد مهندس ویلیام Haynes آن آغاز شد و در سال 1949 به عنوان یک 3.4 لیتری دو میل بادامک بالاسری (DOHC) و soldiered در های مختلف در جابجایی—از 2.4 به 4.2 لیتر—تا سال 1992. شاید موفق ترین بود 3.8 لیتری نصب شده نه فقط به اولین سری 1 E-انواع, اما برای بسیاری از جگوار خودروی سواری و اتومبیل های ورزشی از 1950s و 1960s. 3.8 لیتری نسخه شاهد موفقیت قابل توجهی در مسیر و حتی جاده ای اتومبیل مجهز به راست-پورت سر سیلندر توسعه یافته بسیار محترم 265 اسب بخار در حالی که جگوار اتومبیل های مسابقه از دوران با شکوه 300 اسب بخار.

Jaguar Classic's new block for the automaker's 3.8-liter XK engine.

جگوار کلاسیک بلوک جدید برای خودروساز 3.8 لیتری XK موتور. عکس: جگوار لندرور خودرو PLC.

اصلی 3.8 آهن بلوک موتور—قلب و روح اولیه از این ماشین آلات—شده اند در دسترس نیست جدید برای بیش از 50 سال است. در حال حاضر جگوار کلاسیک قطعات است که ساخت آنها در دسترس است یک بار دیگر. تولید به همان دقیق و معتبر مشخصات به عنوان اصل آنها مستقیم جایگزین برای 3.8 لیتری XK موتورهای مجهز به جگوار XK150, XK150 S, Mk IX, Mk2, Mk X سری 1 نوع E و S-type مدل.

اغلب ناتوانی در تعمیر آسیب دیده اصلی بلوک موتور ارائه یک مشکل غیر قابل عبور به صاحبان هدف برای اصالت و concours سطح مرمت. در حالی که یک موتور از یک اهدا کننده خودرو قطعا ارائه انگیزه قدرت همه مهم شماره سریال که مربوط به خودرو موتور اصلی باقی می ماند حیاتی نگرانی است. شناخت این جگوار کلاسیک اجازه خواهد داد که مشتریان که ارائه اسناد و مدارک تایید اثبات مالکیت وسیله نقلیه از این فرصت برای حفظ شماره سریال اصلی خود را از بلوک موتور خواهد شد که مهر جدید با اضافی ستاره دلالت بلوک های جدید است که یک مورد جایگزین. متناوبا جدید بلوک را می توان با مهر با یک شماره سریال منحصر به فرد.

Jaguar Classic's new block for the automaker's 3.8-liter XK engine.

هر بلوک می آید با حداقل 12 ماه گارانتی و گواهی صحت. عکس: جگوار لندرور خودرو PLC.

به طور کامل تست شده و تایید شده توسط Jaguar Classic مهندسین جدید 3.8 لیتری جگوار XK موتور بلوک قیمت در حدود $17,914 و با حداقل 12 ماه جگوار قطعات و لوازم جانبی گارانتی و همچنین یک گواهی نامه از صحت. بدون شک صاحبان کمتر رایج کلاسیک مارکز به خصوص کسانی که با شش سیلندر پیکربندی به شکل V در حال تبدیل انگلیسی, مسابقه سبز با حسادت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>