داخل جدید بسیار سبک وزن قایقرانی ترجمه شده است که به اندازه کافی سریع برای مسابقه

سلطنتی Huisman به مدت طولانی به دنبال آن گفت: “اگر شما می توانید رویای آن, ما می توانیم آن را ساخت.” هلندی حیاط قطعا ثابت آن زندگی می کنند تا به این شعار با سفارشی قایقرانی superyachts مانند 295-ft. آتنا و 184-ft. دلو و ده ها تن دیگر که گسترش مرز از قایق بادبانی طراحی شده است.

آخرین پروژه Nauta Reichel Pugh 151, وعده داده می شود یکی دیگر از دستیابی به موفقیت در طراحی—نه آنقدر برای او اندازه است که متوسط نسبت به بسیاری دیگر از غول قایقرانی عروق اما به دلیل پیچیدگی. اصطلاح “بالا-عملکرد کروز ارابه مخصوص حمل الوار” برای تلفن های موبایل تقریبا مانند یک ترکیب متناقض از کروز قایق بادبانی تمایل به بزرگ حجم بالا و اغلب دست و پا گیر. یک روند اما برای صاحبان مسابقه خود superyachts شده است و در حال ظهور در دهه گذشته و این جدید 151-بالا و پایین صفحه می توانید آن را به سطح بعدی.

ملوان تجربه صاحبان می خواست می شود قادر به بادبان قایق بادبانی خود را در سراسر جهان بلکه پیروزی regattas. برای انجام این کار, آنها مونتاژ یک تیم رویایی برای قرار دادن پیچیده ترجمه شده با هم. نایجل Ingram MCM نیوپورت و صاحبان حرفه ای مسابقه تیم آورده بودند به عنوان مشاوران به نوبه خود قایق به یک مسابقه در حالی که Reichel/Pugh آیا معماری دریایی. دکل و تجهیزات متخصصان Rondal استخدام شد برای ایجاد یک موتور دکل, در حالی که Nauta طراحی وظیفه بود با نمای خارجی و طراحی داخلی. Nauta Reichel Pugh 151 که با ظرفیت هشت تا 10 مهمان و 10 خدمه ساخته خواهد شد در رویال Huisman حیاط در وللنهو.

Royal Huisman

هلندی کشتی سازی ساخته شده است برخی از مهمترین پیشگامانه سفارشی دریانوردی کشتی در 15 سال گذشته. راه اندازی دو سال پیش برج دلو است یک مثال خوب از یک زیبا اما بسیار ویژگی های طراحی.

“این واقعا یک افتخار برای کار با صاحبان و این تیم متخصص از طراحان به درک خود را از سبک ترجمه شده” گفت: Jan Timmerman, مدیر عامل شرکت رویال Huisman.

قایق بادبانی را بسیار سبک وزن و آلومینیوم و کربن کامپوزیت ساخت و ساز خواهد شد در حال حاضر توانمند رقابت موجود در کربن قایق بادبانی در نظر گرفته شده فعلی دولت از هنر در حالی که ارائه یک سطح اضافی از راحتی از آلومینیوم قایق بادبانی تمایل منحرف کردن صدا بهتر است. طراحی این قایق بادبانی نیز باید بسیار دقیق تر از بسیاری از motoryachts به خصوص پس از این سه برنامه به طور بالقوه متناقض ماموریت: بادبان سریع گذشتن از اقیانوس و راحت باشد. نیروی دریایی معماران و مهندسی متخصصان در ترکیب ثابت با فن آوری های لبه برش طرح به منظور رسیدن به قایق بادبانی را هدف عملکرد (و اطمینان از مسابقه عالی خواص) در حالی که طراحی در seaworthiness.

اضافه کردن Covid-19 به مخلوط نیز یک چالش است. کشتی سازی است که زیر هلند’ “قفل هوشمند-down” روش برای امکانات ساخت آن است. سلطنتی Huisman می گوید کشتی سازی منتقل شده به روز و شب شیفت اجازه می دهد تا کارگران به رعایت اجتماعی فاصله.

Royal Huisman

Nauta Reichel-Pugh 151 خواهد بود طراحی شده برای دو ماموریت های مختلف: قایقرانی جهان و برنده regattas.

این Nauta Reichel Pugh 151 نیز “اولین قایق بادبانی بود که قرارداد به عنوان نتیجه فشرده ویدئو کنفرانس و تماس های تلفنی بین صاحبان خود را نماینده و طراحی/ساخت تیم می گوید:” Timmerman.

قایق بادبانی است که برنامه ریزی برای تحویل در سال 2022.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im