من یک پزشک که تا به حال سرطان پستان و در اینجا دانش مبتنی بر تصمیمات من برای خودم


Physician-Who-Had-Breast-Cancer
مامان ترسناک و Westend61/گتی

تا سال 2020 واقعا شده یک گه سال است.

از آن شده است برای تقریبا هر کس از دوره و زمانی که این مسائل متوقف می شود هدف قرار دادن فن, همه ما نیاز به یک نفس جمعی پت خودمان را در پشت و جشن می گیرند.

من تا به حال یک سال مشغول برنامه ریزی برای سال 2020: من جراح زنان دیدن بیماران و تلاش برای ساخت به شدت مورد نیاز کلینیک یائسگی در بیمارستان محلی در اینجا در سیاتل. من در حال ویرایش یک کتاب و مشاوره و ارائه مراقبت های پزشکی از راه دور برای زنان در یائسگی به عنوان افسر ارشد پزشکی در Gennev.

سپس در ژانویه کردم تشخیص سرطان پستان, و ناگهان من در ساخت برنامه های جدید. به نحوی من تا به حال به حک کردن پنج هفته از این زندگی به بازیابی از دو سینه خود را برداشت و سپس بیشتر وقت بعد برای بازیابی از بازسازی. من مدیریت آن را به سختی به من برای اولین بار عمل جراحی در ماه مارس است.

من فکر کردم من تا به حال آن را بسیار تحت کنترل است. بیماران من برنامه ریزی شده بودند با دیگر پزشکان جلسات بودند و در انتظار یک دسته از کار بمانند به معنای من می تواند آرامش و التیام. در فوریه من رفت و در تعطیلات به مکزیک جایی که من زمان زیادی را صرف گریه بر سواحل و به margaritas با دوستان. آن کمک کرده است. برگشتم و آماده برای حرکت به جلو.

و سپس COVID-19 ضربه و آن را حق در اینجا در خانه: کانون سیاتل.

ناگهان هرج و مرج و سر و صدا از زندگی خود را گسترش داده اند به یک سطح جهانی و همه ما در مراقبت های بهداشتی در حال تقلا برای یافتن پاسخ کمک به دیگران آرامش و امن نگه داشتن خودمان را به عنوان امن به عنوان امکان پذیر است در خط مقدم و در ضمن من به شدت در تلاش برای چشم پوشی از کمی صدای داخل که گفت: “من چی؟”

به عنوان یک پزشک و جراح من می دانم که چه سرطان به نظر می رسد. من یک ایده چگونه آن پیشرفت و بد چگونه درمان می تواند. من می خواستم به آن باید عمل جراحی و درمان هر چه, بنابراین من می تواند به بهبود و بازگشت به زندگی من. اما با اولین عمل جراحی برنامه ریزی شده برای اواسط ماه مارس در حال حاضر آن نگاه مانند آن را به دقت استخراج پنج هفته بود مال من نیست دیگر.

و من ذکر ناگهان بچه ها من به خانه بودند ؟ آنها خیلی رشد کرده بنابراین من آن را آسان تر از بسیاری از, اما پیشرفته clusterf*ck از تلاش برای “خانه و مدرسه” توجه-کسری بودجه بالا معلم مدرسه ابتدایی در حالی که هواداری کالج من بچه که گم شده بود در برخی از مسائل مهم در آموزش و پرورش و آینده شغلی (او یک رقصنده) تخلیه هر ذن من موفق به خراش با هم در عجله بسر می رسانید.

این زمان سختی برای نوجوانان و بزرگسالان جوان که تکیه بر ساختارهای اجتماعی بیش از همیشه و به طور ناگهانی معدن گیر شد با بیمار مامان و زوم.

با وجود اینکه خیلی عملی شخص من همیشه با نزدیک شدن به سلامت من عملا. آن نیست تا زمانی که من تشخیص داده شد که قبل از دیابتی در 42 که من در نهایت شروع به گرفتن برخی از چیزهایی که به طور جدی. دوران یائسگی اضافه شده بود برخی از چربی شکم و ضربه تا کلسترول بد, بنابراین من — در گذشته — شروع ورزش به طور منظم و مصرف دارو از خوردن بهتر نیست به اندازه کافی.

اما به عنوان کسی که با یک سابقه خانوادگی از سرطان, من یک مدافع غربالگری آغاز شده و سالانه ماموگرافی در 40.

در حال حاضر که طنز Alanis.

همانطور که با بسیاری از زنان در 40s خود را از ماموگرافی نشان داد که من تا به حال متراکم سینه, اما هیچ چیز به خصوص در مورد.

سپس Gennev شروع به کار با MiraKind یک سازمان تحقیق ارتباط بین نقص ژن به نام KRAS نوع و بیشتر احتمال ابتلا به برخی سرطان ها. من تست شده و مطمئن شوید که به اندازه کافی, من یک حامل است. دانستن اینکه KRAS مثبت می تواند به معنای من بیشتر مستعد ابتلا به سرطان پستان اضافه کردم MRI به طور معمول ماموگرام (به یاد داشته باشید متراکم سینه).

دو روز بعد مرا خواستند و گفتند: “وجود دارد یک زن و شوهر از توده ها در MRI.” یک زن و شوهر از بیوپسی نشان داد invasive ductal. بیشتر تست بیشتر بیوپسی بیشتر سیاه و سفید و آبی ،

در حال حاضر من تا به حال به تصمیم: من می توانم دو جانبه lumpectomies و ثبت نام برای یک زندگی از رفتن در هر شش ماه و احتمالا نیاز به بیوپسی هر شش ماه. در نهایت آنها می خواهم پیدا کردن چیزی و من می خواهم به حق بازگشت در اینجا دوباره. من یک دکتر — من می دانستم که چگونه من می خواهم احساس می کنم با این چیزهایی که در سینه من دانستن وجود سرطان در آنها است. بنابراین تصمیم گرفتم در یک ماستکتومی دو طرفه.

در پایان این حق انتخاب وجود دارد که بیشتر سرطان است که تا به حال شناسایی نشده است. آن را کوچک و مطمئن; اما آن را نمی خواهد همیشه کوچک است.

این بیمارستان که در آن من می خواهم که من عمل جراحی آغاز شده disallowing غیر ضروری عمل جراحی هفته قبل از من ماستکتومی برنامه ریزی شده بود. و عمل جراحی بر روی هر کسی که پزشکی شکننده – پیر بیمار به احتمال زیاد به پاسخ ضعیف به بیهوشی و غیره. – به تعویق افتاد.

من می خواستم چیزی برای انجام با به تعویق انداختن عمل جراحی است. من تا به حال انجام همه چیز را به در نظر گرفتن این پنج هفته خوب برای همه را تحت تاثیر قرار — بیماران و خانواده و همکاران. فقط فکر redoing همه که طاقت فرسا بود. من تا به حال گرفته شده از زمان به مراقبت از من و dammit من که قرار بود به مراقبت از من!

در پایان, آن پایین آمد به این واقعیت است که من جوان و سالم در, بنابراین من نمی خواهد نیاز به یک تخت ICU است که مورد نیاز برای یک COVID-19 بیمار است. من می خواهم روز بعد. بنابراین ما رفت جلوتر.

در مارس 19, تمام بافت پستان برداشته شد.

مارس و آوریل سپری شد متناوب حبس کردن نفس و تنفس آه امداد: بیوپسی از sentinal گره ها نشان داد هیچ نشانه ای از گسترش است. تست تومور نشان داد نبود مهاجم به اندازه کافی به نیاز به شیمی درمانی. زیرا من آنچه را که من زمانی که من آن را سرطان شد مرحله 1. من تحت درمان با هورمون درمانی; من در تاموکسیفن. آنها بزرگ حاشیه وقتی آنها را عمل جراحی و من نمی نیاز به تابش.

بپرسید هر کسی که می داند من: من خیلی بی پرده است. من هرگز نامهربان اما اگر بیمار می خواهد بسیاری از حساس feely handholding آنها احتمالا باید یکی دیگر را پیدا کنید ، با این حال. گفتن شما دختر شما سرطان پستان است که فرصتی برای بلانت.

نه تنها من گفتن آنها من بیمار بود و من هم می دانستم که آنها را من دیده بان برای نشانه هایی از آنچه که آمده بود برای آنها. “واقع بینانه اما اطمینان بخش” ظریف است ، من قادر به بود بسیار اطمینان بخش است. آن مرحله 1 و نه به خصوص به شکل تهاجمی و من می خواهم خوب در طرف دیگر. اما من هم می خواستم صادقانه با آنها در مورد سلامت خود و نمایش آنها نیاز به توجه به سابقه خانوادگی خود را.

من می توانم شکایت در مورد چگونه ناعادلانه آن است که بد ژنتیک و یا چه مقدار از آن را بمکد به مراقبت از خودم و هنوز هم سرطان, اما من واقعا “گه اتفاق می افتد” رویکرد به زندگی و آن را در خدمت من هست. فریاد در مورد چگونه ناعادلانه است — تا آنجا که من جیغ بود آن را در داخل گاهی — که قرار بود به من کمک کند و یا بچه ها من از طریق آن دریافت کنید.

COVID و جدا هم قطعا نمی توان آن را آسان تر است. این یک زمان سخت برای بچه ها – زندگی خود را تحت سلطه اجتماعی چیزهای گروه آنها که ارتباط آنها با چیزهایی که آنها انجام می دهند. آنها از دست رفته در همه چیز. بنابراین مدیریت احساسات خود و خود من این است که واقعا دشوار است; من شاید نه به عنوان بیمار به من خواهد بود در غیر این صورت چون من قصد دارم از طریق برخی از گه. من سرطان دارم و آن را بمکد. من اصلا به آنها بگویید که همه چیز از آنجا که آن را نمی خواهد به آنها کمک کند. اما من سعی کنید به باز و صادقانه از آنجا که من می دانم تخیل خود می تواند گاهی اوقات بدتر از حقیقت است.

این می تواند آسان به اجازه سرطان و COVID شارژ و ارسال من فریاد به یک اتاق امن, اما این واقعا سبک من نیست. من اقدامات احتیاطی برای محافظت از خودم از coronavirus اما من هنوز هم از دیدن بیماران. من می دانم که به عنوان یک حرفه ای بهداشت و درمان, من آن را دریافت کنید در نهایت. من فقط قصد دارند در قدرت کامل زمانی که آن اتفاق می افتد.

من پیاده روی در هر روز سه تا پنج مایل با سگ من. اجرا میکنم سه روز در هفته. من در درمان فیزیکی به دلیل بیش از حد بسیاری از ساعت انجام عمل جراحی را ناشی از مشکلات گردن من. من واقعا فکر می کنم فعال ماندن کمک کرده است تا با بازیابی.

بازیابی سخت بود نه خیلی چون از درد اما به دلیل COVID به معنای دوستان و خانواده نمی تواند کمک به آنها راه آنها می خواستند برای: آنها آمده نمی تواند تمیز کردن خانه و یا طبخ غذا اگر چه بسیاری کاهش یافته است وعده های غذایی در آستان من زنگ زد.

من دو خواهر زندگی می کنند که به صورت محلی و از آن کشتن آنها نه قادر به می آیند و کمک به. یکی sis یک آشپز است و او فقط می خواستم به می آیند و طبخ برای من, اما او نمی تواند آمد به خانه من. که سخت بود اما صادقانه آن را برای آنها سخت تر از من, از آنجایی که من خیلی از آن را برای دو هفته اول پس از جراحی است.

بنابراین آره 2020 است گه اما حداقل برخی از چیزها را ساده تر در حال حاضر. بیشتر ماموگرافی برای من به دلیل عمل جراحی بازسازی برنامه ریزی شده برای ماه جولای انجام خواهد شد با استفاده از خود من شکم بافت. از هم اکنون در یک بررسی شامل مطمئن شوید این منطقه در اطراف بازسازی سالم است و سرطان-رایگان از جمله غدد لنفاوی و سینه دیوار.

من می دانم که بسیاری در مورد سلامت به خصوص سلامت زنان چون این کار من است. و من ساخته شده بسیاری از تصمیم گیری با پزشکان من بر اساس دانش من. من می خواستم برای به اشتراک گذاشتن چند چیز است که ممکن است کمک به دیگران باید زمان آسان تر از آن COVID و یا هیچ.

ورزش.

آن را نمی ممکن است جلوگیری از شما را از داشتن مشکلات بهداشت و درمان, اما مناسب بودن می توانید آن را آسان تر برای رسیدگی به درمان و بازیابی آسان تر و سریع تر است.

دانستن من ،

دیابت و سرطان و بیماری های قلبی هستند همه در خانواده من تاریخ است. دانستن که به من کمک کرد انتخاب بهتر. و KRAS تست مرا وادار به انجام MRI نشان داد که سرطان در حالی که آن هنوز در مراحل اولیه. دانش مهم است.

با تمرکز بر من.

زمانی که من کردم که قبل از تشخیص دیابت, من تصمیم گرفتم آن زمان برای دریافت یک دسته در من – من تمام عمرم را صرف مراقبت از دیگران به عنوان یک دکتر و مامان. من آموزش دیده بود در اقامت به “رفتن تا زمانی که شما قطره.” اما ناگهان متوجه شدم که من نیاز به تمرکز بر روی سلامت خود بیش از حد. من ساخته شده تغییرات در کار و زندگی خوردند بهتر است در زمان meds. من می خواستم به احساس خوب و من. و هنگامی که این آمد من تا به حال خوب استقامت عضلات قوی قوی سیستم قلبی عروقی و حتی پاهای قوی و abs به من کمک کند خارج شدن از رختخواب زمانی که من می توانم با استفاده از آغوش من!

اولویت خواب.

برای چند سال گذشته من تا به حال موفق من الگوهای خواب به احساس بهتر و از طریق تمام این, من موفق به برای بخش — هنوز هم خواب خوب است.

استقبال از تکواندو لحظات و حرکت گذشته آنها را.

چون من بزرگ ساخته شده تصمیم گیری برای یک جامد چند سال قبل از این تشخیص وجود دارد کمی “WTF?” که من همه چیز را راست و هنوز هم این بیماری است. اما ما در یک جهان سمی من تا به حال همیشه عالی تصمیم گیری کار من در زمان شده است واقعا استرس زا به علاوه من فقط به حال برخی از بد شانس گنگ. همیشه وجود دارد شده است که کمی از بدبینی در من چون من سابقه خانوادگی نشان می دهد که من باید حداقل یک سرطان در آینده است. اما من فکر این را می توان در برخورد با من سالم رفتن و من این را یک روز در یک زمان.

آماده بودن به زندگی با من بعد از عمل بدن.

من دارم میرم از دست احساس من در ناحیه قفسه سینه است. من به همه چیز دست انداز و من حتی نمی آن را می دانم. آن را عجیب و غریب و من در ماتم از دست دادن احساس وجود دارد, اما من می دانستم که این اتفاق می افتد و من حداقل تا حدودی آماده شده است. برنامه را. یک گوه برای تخت خود را. می دانم آنچه تخلیه به نظر می رسد مانند بیرون آمدن از بدن خود را. می دانم که به شما کمک خواهد کرد و خواهد کرد که شما را به خنده زمانی که زندگی خود را فقط بسیار شیرینی در آن است. چرا که در بسیاری از شیرینی; شما در حال رفتن به نیاز خود را حس شوخ طبعی است. و اگر شما AWOL قرض گرفتن از یک دوست.

تعادل عملی و احساسات است.

فقط به خاطر من می دانستم که چه شد آمدن معنا نیست که من نمی باید احساسات در اطراف آن است. من تا به حال به خودم اجازه غمگین از دست دادن از سینه من حتی به عنوان من بود و گرفتن کنترل از تصمیم به ماستکتومی دو طرفه. من تا به حال برای جلوگیری از عملی بودن و به خودم اجازه می دهد به سوگواری.

پیدا کردن ارائه دهندگان خدمات پزشکی من در ارتباط با.

زندگی در سیاتل, من خوش شانس با داشتن بسیاری از شگفت انگیز متخصصان پزشکی در درمان سرطان است. اما من هم می خواستم برای کار با کسی که من راحت بود با کسی که به من اعتماد با بدن من با آینده من. من نیاز به احساس آنها تصمیم گیری است که برای من کار می کرد. لطفا می دانم که شما در حال صدمه زدن به یک پزشک احساسات اگر شما تصمیم به حرکت از آنها را از آنجا که شما در حال اتصال به خوبی با آنها. این اتفاق می افتد در همه زمان ها و اسناد درک چقدر مهم است که شما احساس راحتی. من برداشت مردم من احساس عالی و با احساس ما تصمیم گیری به همان دلایلی.

پیدا کردن نعمت که من می توانم.

با سلام من یک پهلو شکم از این – دریافت لیمو! من دقیقا برای رفتن به شهوت انگیز, اما من با Bs و یا حتی واقعا بزرگ است که به عنوان خوب نگاه کنید….

این یک ناامیدی بزرگ: یک غربالگری رژیم.

آیا تکیه بر خود-سینه امتحانات — حتی زمانی که من می دانستم که در آن بزرگترین تومور بود و من نمی توانستم آن را احساس کنید. همچنین برخی از مردم در حال هل دادن thermograms ادعا آنها امن تر از ماموگرافی اما آنها امن تر, بنابراین انجام تحقیقات خود را قبل از ارتکاب. یک ماموگرام کامل نیست اما این یک ابزار خوب است و زندگی را نجات داد. و شما نمی توانید به سرطان پستان از ماموگرافی. تابش حداقل است: شما بیشتر از راه رفتن در اطراف برای مدت دو هفته در جهان است. مطلع در مورد انتخاب های خود را قبل از شما آنها را.

من می تواند قرار داده بازسازی تا سال آینده هنگامی که وجود دارد یک فرصت COVID-19 خواهد بود و پشت سر ما و همه چیز به عقب خواهد بود به هر آنچه “طبیعی” وجود دارد و در طرف دیگر. اما من نمیفهمد 2020 در حال حاضر یک ظرف غذا از یک سال و من نیز ممکن است پرتاب همه گه به این یکی و نگاه به جلو به 2021.

به طوری که آنچه من انجام می دهند. ممکن است شما همه گه خود را پشت سر شما بیش از حد. در حال حاضر برنامه نمایش بعدی خود را.