من از کار اخراج شد برای نگه داشتن نیست من بچه های جوان آرام در طول کار تماس


got-fired-for-kids-in-background-1
حسن نیت ارائه میدهد از Dris والاس

مانند بسیاری از ما شروع به کار از خانه در اواسط ماه مارس با توجه به COVID-19. کار من این بود که برای حمایت از رئیس من در خدمت مشتریان موجود و به دست آوردن مشتریان جدید است. من دو بچه ها در سنین چهار و یک.

هفته اول از کار از خانه آغاز شده بسیار استرس زا با چندین تماس, ایمیل ها و انتظارات غیر واقعی. فشار از رئیس من ایجاد شد خیلی استرس است. بچه ها همیشه قطع و نوزاد می خواستم به پرستار تمام وقت. آنها به طور مداوم تا به حال به صبر برای من به پایان گرفتن چیزی انجام می شود بنابراین من می تواند تمایل به خود را نیاز دارد.

قلب من را شکست. من احساس بد است که آنها درک نمی کنند که مادر نیاز به کار می کنند. من صرف پول در هنر/صنایع دستی و لوازم در امیدوار است که من می تواند آنها را سرگرم نگه دارید تا حد امکان به جای نشستن آنها در مقابل تلویزیون در تمام طول روز.

در طول چند ماه گذشته من تا به حال کار خستگی ناپذیر به دیدار با ضرب العجل که من تا به حال داده شده است. رئیس من شروع به نا امید با شنیدن بچه ها من ما تماس. او دستور من است که در کسب و کار تماس با مشتریان او نمی خواهید به شنیدن بچه ها در پس زمینه. او اظهار داشت: بیش و بیش از این بود که نه حرفه ای به شنیدن کودکان و نوجوانان در زمینه مشتری تماس و که من تا به حال به شکل از چگونه به نگه داشتن آنها را آرام.

نظرات خود را در مورد شنوایی کودکان و نوجوانان در مشتری تماس ادامه آمده است. من تنها راه حل برای آنچه به نظر می رسید غیر ممکن بود به فشار پسر من چرت زمان بعد زمان به اوایل بعد از ظهر و دعا او را بیدار نمی کند در ترس از عکس العمل از من ، من انتظار با رئیس من است که من او را برای چرت زدن و که من می تواند در مشتری تماس از 1 بعد از ظهر-4ساعت با حداقل سر و صدای پس زمینه, امید عزیزم من نمی خواهد از خواب بیدار در وسط ما تماس. که من تنها راه حل است. استرس و اضطراب که رئیس من برای من ایجاد شد از طریق سقف.

او نادیده گرفته برنامه من در ادامه به ترتیب تماس در طول ناهار هنگامی که هر دو از بچه شد گرسنه و بی تاب. ثابت آزار و اذیت او را “یادآوری” من که او را خوب با کودکان و نوجوانان در زمینه مشتری تماس های خود ادامه داد تا زمانی که ممکن است. حتی پس من همچنان به خوبی انجام دهد و با هیچ شکایتی از مشتریان من. من در جلسه مهلت و گرفتن کار انجام می شود. من سخت ترین من تا کنون در کل زندگی حرفه ای.

در یک نقطه در اواخر ماه مه همه چیز شروع به افزایش. او به من گفت: “ما نمی تواند نگه داشتن انطباق برنامه کار خود را. ما نمی توانیم مشتری تماس با بچه ها و یا سر و صدا در پس زمینه. دیگر حساب های اجرایی در این تیم این موضوع است. نقش خود را به عنوان یک حساب کاربری اجرایی است که در حال حاضر به مشتری های ما, بنابراین شما نیاز به مراقبت از بچه خود را از وضعیت.”

“من نمی دانم چه چیزی شما را به معنای مراقبت از بچه وضعیت'” من به او گفتم. “آیا شما می خواهید من برای قفل آنها را در یک اتاق و یا چیزی ؟ من نمی تواند انجام دهد.”

پاسخ او: “آن را کشف کردن.”

در این نقطه من گریه در تلفن. من احساس شوکه شده است که او را به پاسخگویی در این راه به نگرانی های من. من احساس demeaned هستند و تخریب. این واقعیت است که او پاسخ داد: “آن را کشف کردن” به نظر من در مورد قفل کردن فرزندان من در یک اتاق و یا چیزی … چه نوع بی عاطفه انسانی واکنش نشان خواهد داد که در راه است ؟ این است که آنچه خود را در وضعیت ایده آل خواهد بود برای من ؟ من برنده کارمند ماه در کتاب خود اگر من سمت چپ من یک سال در یک اتاق به تنهایی, گریه, به طوری که او می تواند راه خود را ؟ این منزجر کننده است.

در یک نقطه او پس از تغذیه با من مراقبت از بچه ها که او اختصاص داده شده من برای انجام مدیریت زمان آموزش است. در طی این آموزش یکی دیگر از مدیر به من داد “راهنمایی” در مدیریت زمان است. من توضیح داد که من در یک موقعیت دشوار بود بدون مراقبت از کودکان. او به من گفت که آنها خسته از انطباق با من. هر دو او و سرپرست من باید فرزندان نوجوان و اقامت در خانه همسران.

در اواخر ماه مارس, من احساس من تا به حال انجام همه چیز را در قدرت من برای رسیدگی به این وضعیت با مديران و من با بخش منابع انسانی برای درخواست کمک. گفتم HR همه چیز در مورد نظرات من در مورد بچه های من. او در پاسخ “وجود دارد که دو طرف به هر داستان است.” او به من گفت که او تا به حال یکی دیگر تماس بگیرید و من احساس عجله و رد کرد. من ارسال یک ایمیل به تکرار آنچه تا به حال اتفاق افتاده است که بعد با مدیر.

I Was Fired For Not Keeping My Kids Quiet Enough During Work Calls: mother and two children
حسن نیت ارائه میدهد از Dris والاس

در ژوئن 2, من تا به حال یک تماس راه اندازی با منابع انسانی که من فکر کردم می تواند یک تماس به پیدا کردن یک راه حل است. به جای HR ناگهان به من گفت که من به وضوح خوشحال نیست و ما باید بخشی از راه.

من می توانم آن را باور نمی کند. چگونه این اتفاق می افتد در حال حاضر ؟ آنچه من انجام اشتباه است ؟

من از او پرسیدم این سوال که او پاسخ داد که آنها دچار کاهش درآمد به دلیل COVID-19. که یکی از آن ؟ آن را روشن و متناقض بهانه ای برای سرپوش گذاشتن غیر قانونی خود را انگیزه. این هم درست نیست چرا که آنها همچنان به استخدام موقعیت های جدید بعد از من فسخ و شرکت رهبری متعهد شده بود به هیچ اخراج در طول بیماری همه گیر.

من در شوک کامل. این شرکت اجرایی رهبری تا به حال ایمیل ما است که آنها را در درک آن سخت است برای کار از خانه با بچه ها که ما در حال ارائه کار استثنایی و ما همه در این با هم. چگونه یک شرکت که موعظه است که آنها در مورد مراقبت از پدر و مادر خود کارکنان آتش یکی که به خوبی انجام به طور مداوم? من رسیده به منابع انسانی در 26 ماه مه برای کمک به آشکار تبعیض به من به عنوان یک مادر و آزار و اذیت که من با خرید و فروش به طور مستقیم قبلی سه ماه و هفت روز بعد من اخراج برای صحبت کردن ؟ که درست نیست.

HR قرار بود به من برگشت. من احساس خیانت. من خیلی سخت کار کرده بود و متعهد به این شرکت و برای حفظ سازمان ما شناور در حالی که با توجه به کوچک بچه ها در همان زمان. من امیدوارم که داستان من آگاهی جنسیتی تبعیض و تعصب در برابر مادران است. من می خواهم شرکت های دیگر به نگاه من داستان و آموزش کارکنان خود را در تبعیض و مقابله به مثل. امیدوارم یک روز مادران مورد احترام خواهد بود در محل کار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>