چگونه برای ایجاد کامل منهتن—3 راه مختلف

آن را ممکن است احساس کمی نوجوانان, اما هنوز هم وجود دارد برخی از چیزهایی که در زندگی بزرگسالی که سرد هستند. منهتن یکی از کسانی که همه چیز.

آن را سرد مانند یک ماشین سریع و یا devil-may-care, نگرش, و نه آن را به خصوص مرسوم ، آن را Infinite سرد است. آن را سرد راه پدر بزرگ خود را خنک بود راه خوب جاز و پل نیومن و یک کت و شلوار سه تکه سرد هستند. مدرسه قدیمی, سرد کمتر در ستایش از بی. شما می توانید از دوست نداشتن Negronis یا نه خیلی مراقبت از Margaritas و آن را نمی خواهد بالا بردن ابرو, اما اگر شما را دوست ندارند Manhattans به طور کلی نتیجه گیری خواهد شد که این مشکل با شما است.

آن را کاملا باز گشت داستان برای چه بود در دهه 70 و 80 به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک گردن کلفت مصنوع از دوران گذشته است. یک ویسکی چاودار آب سیب و bitters کوکتل است که چاشنی زده با یک گیلاس بود, بعد از همه, از استفاده محدود به یک نسل کامل است که می تواند پیدا کند ویسکی چاودار که زباله آب سیب به حال خراب مدتها پیش که بطری bitters بودند دلمه بسته و که لامپ های رشته ای “عرق البالو گیلاس” تا به حال بیشتر در مشترک با خود مواد بسته بندی از واقعی زندگی گیلاس. این دوران تاریک در نوشیدن جهان است. سپس حدود 30 سال پیش برخی از bartenders کشف مواد تازه و یک جنبش ریشه گرفت ابتدا به آرامی و سپس آن را به نظر می رسد همه در یک بار و کوکتل رز, ققنوس-مانند از خود خاکستر. و وجود دارد در سمت راست تاج و تخت از کوکتل فرهنگ خود نشسته منهتن یک بار دیگر.

دلیل خوبی وجود دارد برای این کار: به خوبی ساخته شده در منهتن والا چیزی. آن را قوی اما نه فرح بخش, صاف, اما خسته کننده نیست و غنی اما شیرین—برخی از انواع سوزن-نخ سحر و جادو است که نادر به نقطه منحصر به فرد در کوکتل پانتئون است. علاوه بر این, آن را به عنوان خدمت (بدون یخ) و شامل دو مواد تشکیل دهنده با بالا معطر پیچیدگی آن تغییرات به عنوان آن را گرم می کند, در حال تحول, دعوت از شما در هر لحظه آن را تجربه تقریبا نو. آن است که هنگامی که به درستی ساخته irrepressibly جذاب است.

مشکل است این است که بر خلاف Negroni یا مارگاریتا, آن را بسیار آسان به پیچ منهتن. آن پایه از عظمت باریک است و تقریبا در هر گام در جهت اشتباه—اشتباه یا بیش از حد اکسید ورموت اشتباه چاودار اشتباه آب سیب-چاودار ترکیب بیش تکان دهنده و غیره.—قطره آن را از بزرگ به درست باشه و فقط OK منهتن بسیار ناامید کننده است.

اگر شما تا به حال هرگز بزرگ منهتن, شما ممکن است تعجب آنچه که من prattling در مورد. سعی کنید یک یا همه این دستور العمل و شما آن را دریافت کنید.

حرفه ای

برای این کوکتل و اضافی دستور زیر را اضافه کنید مواد را مخلوط شیشه ای هم بزنید بر روی یخ برای 15 ثانیه (کوچک یخ) به مدت 30 ثانیه (بزرگتر یخ). فشار به ریشه لیوان نوشیدنی و چاشنی زدن با یک کوکتل با کیفیت گیلاس و پوست پرتقال و یا هیچ چیز در همه.

این همان چیزی است که شما به عنوان یک پیش فرض در اکثر میله کوکتل: یک punchy, 100 اثبات کنتاکی به سبک چاودار با یک اونس از کیفیت آب سیب. Rittenhouse و رقبای خود (پیر Overholt پیوند می خورند و یا بوقلمون وحشی 101) نیست کامل در اینجا و بسیاری از vermouths فقط با آنها کار نمی کند اما cocchi می ورموت di Torino نگه می دارد خود را به زیبایی با یک بوسه از شیرینی وانیلی و پیچیدگی است. در واقع اگر شما نمی دانید که در چه آب سیب را چاودار بهینه سازی شده برای cocchi می است که به عنوان امن تمام اطراف شرط بندی به عنوان شما می توانید دریافت کنید.

لوکس نسخه

هر دو Michter را چاودار و زدن توپ e مس استثنایی منهتن مواد و هرگز بیشتر از زمانی که آنها با هم. Michter را دارد کارامل غنای تست-بلوط شیرین, ادویه ای که آواز می خواند و با فقط در مورد هر ورموت شما می توانید در آن پرتاب. به خصوص تابشی است که تاریکی گیلاس و شکلات غنا و عمق باور نکردنی از زدن توپ e مس و دیگر بیشتر از همه منظوره منهتن آب سیب.

گریز از مرکز Edition

چاودار و گرایش به better call اما بوربن می توانید در این فضا بیش از حد. درست است که شیرین بوربن را عدم تعادل ادویه مورد نیاز است و می تواند تا پایان یک بیت تخت, اما بالا چاودار bourbons مانند Bulleit می شود بسیار خوب است. از همه آب سیب را آزمایش Bulleit بوربن آن نیم دیگر در Lustau Vermut یک شری مبتنی بر آب سیب شیرین ارائه می دهد که بافت و عمق و اکو از دیوانه با کیفیت که شری معروف است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>