چگونه این سرآشپزها افتتاح رستوران در طرف دیگر از جهان را در وسط یک بیماری همه گیر

ویدئو کنفرانس تلفنی و نماز است. که چه فیلادلفیا آشپز مارک شیشه اعتبارات با کشیدن یکی از مهمترین و لجستیکی پیچیده رستوران دهانه های حرفه ای خود را.

در ماه ژوئن شیشه همراه با لا آشپز وس آبیلاافتتاح شد درهای خود را به رستوران جدید در Ace Hotel Kyoto, Japan—حتی اگر آنها ریشه در ایالات متحده به دلیل بیماری همه گیر. در حالی که خود را در رستوران ها بوده است در آثار به مراتب زودتر از قرنطینه تاریخ شروع, بین المللی, سفر بان کی مون به معنای آنها قادر به دست در ماه های منتهی به نرم دهانه در داخل آس اولین هتل در آسیا است.

آنها با اتکا بر سرآشپز “موتور” Motonobu نیشیمورا اجرایی آشپز از هتل به نگه داشتن چشم خود را بر روی پروژه های خود را: شیشه را به ایتالیایی رستوران آقای موریس ایتالیاییو آبیلا را تاکو سالن PIOPIKO.

“[آشپز موتور تا به حال] در آنجا ماند چند هفته با من در فیلادلفیا واقعا سازمان دیده بان و یادگیری غذا” شیشه گفت. “من هم خوش شانس به ژاک Kelberman به عنوان یک عضو از آقای موریس آشپزخانه تیم. ژاک شده است یک آشپز با من در شیشه برای سه سال گذشته و او می خواست برای گسترش تجربه خود را با حرکت به ژاپن برای کمک به باز کردن رستوران. او واقعا می داند که مواد غذایی است. آن بوده است که تعداد زیادی از ویدئو کنفرانس تلفنی تعداد زیادی از ضبط فیلم های آموزشی و بسیاری از دعا. همه از این ترکیب ساخته شده آن را بسیار آسان تر برای به دست آوردن همه چیز را گرفته است.”

در آقای موریس ، جیمز ریش برنده جایزه آشپز صادر شده است خود را ایتالیایی-آمریکایی تخصص به کیوتو. به نام شیشه پدربزرگ osteria منو الهام گرفته است آشپز تربیت و آموزش در ایتالیا و سفرهای مکرر به رم. این شامل برخی از شیشه تخصص مانند پیاز شیرین کوکوی به علاوه محلی, ژاپنی, مواد تشکیل دهنده.

Vetri's bucatini all'amatriciana.

شیشه را بوکاتینی همه’amatriciana. عکس: حسن نیت ارائه میدهد Gorta Yuuki

وجود دارد وارداتی ایتالیایی پنیر و salumi دست ساخته پاستا و نان و چوب اخراج پیتزا. انتظار ظروف مانند ماهی ساردین bruschetta با مرکبات-جلبک دریایی کره margherita پیتزا ریگاتونی با جگر مرغ, ادم تنومند و بدقواره میگو آلا plancha و شکلات سوفله سوپ زرت.

شیشه می گوید که آنها تا به حال به تعداد بسیار کمی از امتیازات با توجه به همه گیر و پذیرش شده است ” ، ما خیلی شلوغ تر از ما فکر می کنیم خواهد بود در شروع و هر کس به نظر می رسد آن را دوست داشتن.

“من احساس می کنم مردم در ژاپن واقعا درک فرهنگ های مختلف و عشق به فرهنگ ها از طریق مواد غذایی” او ادامه داد. “در آقای موریس ما در خدمت یک ایتالیایی-آمریکایی منو که متفاوت از بیشتر منطقه ای مواد غذایی ایتالیایی است که مشترک در ژاپن است. امیدوارم چیزی جدید و متفاوت خواهد بود علاوه بر خوش آمدید به شهر ناهارخوری صحنه است.”

آقای موریس است به انتظارنشسته بودند با بلوط قاب سازی و سیاه و سفید و کاشی کاری کف silkscreened حرکت پانل توسط هنرمند آمریکایی کوری گیررد سفارشی صندلی و میز توسط شییدا مجسمه ساز Hideki تاکایاما بافته و مس فانوس توسط کیوتو مبتنی بر طراحان Kanaami-نوجوانان زیبا. آن 170 کرسی تقسیم بین اتاق ناهار خوری و یک نوار پشت بام.

Avila's braised lamb taco

آبیلا را پخت و پز گوشت بره تاکو. عکس: حسن نیت ارائه میدهد Gorta Yuuki

برای باز کردن PIOPIKO, آبیلا, آشپز پشت LA محبوب چریکی Tacos همچنین با اتکا به شدت در ویدئو کنفرانس تلفنی با آشپز موتور به تفسیر خود مکزیکی-آمریکایی مواد غذایی آلتا کالیفرنیا, آشپزی با جهان است. آبیلا می گوید پذیرش شده است “فوق العاده” حتی پس از مقاطعه که در آنها عامل در 50 درصد ظرفیت به دلایل ایمنی.

“مردم ژاپن شده اند بسیار استقبال به لس آنجلس, فرهنگ, و من PIOPIKO به عنوان یک فرصت برای به اشتراک گذاشتن برخی از طعم لا با آنها” آبیلا گفت. “مردم در حال حفر tacos.”

نام مدرسه ابتدایی آبیلا با حضور در خارج لا (با اندکی املا تغییر) PIOPIKO مقدار زیادی از tacos به علاوه چیپس ساخته شده در خانه از ترکه masa وارداتی از مکزیک است. انتظار ظروف مانند هشت پا quesadillas; آهی تن tostadas با میسو yuzu kosho و furikake; سرخ شده ماهی سفید tacos با togarashi; و churros و فندق شکلات داغ با amaretto کرم. نیز وجود دارد build-your-own takoraisu (تاکو برنج) کاسه.

“شما همچنین می توانید یک وعده غذایی مانند شما ممکن است به تدریج انجام kaiseki غذا,” او گفت:. “شما می توانید شروع با چیزی خام مانند ما گوش ماهی tostada و سپس حرکت بر روی یکی از ما گیاهی tacos, به دنبال ما سینه taquitos یا گوشت خوک حلقه تاکو و پایان با churros برای دسر. شما می توانید یک طعم و مزه از همه چیز و واقعا تجربه آنچه شما می خواهید.”

رستوران 82 کرسی در سراسر دو سطح یک غرفه DJ خصوصی اتاق کارائوکه, سرامیک, سفال توسط هنرمند Kazunori Hamana بافته شده و نور لامپ توسط Kanaami-نوجوانان زیبا, و یک ردوود-رنگ هنر دکو نوار توسط هنرمند آمریکایی Ido Yoshimoto.

“رستوران چشم انداز فراتر از آنچه که من تصور است. آن بزرگ فضای زیبا با پرنیان” آبیلا گفت.

Seared duck breast naomi Pomeroy

خشکیده سینه اردک توسط Pomeroy. عکس: حسن نیت ارائه میدهد Gorta Yuuki

دو رستوران خود را همانند دهانه این سقوط.

همچنین این سقوط پورتلند, اورگان, آشپز نائومی Pomeroy و شریک زندگی خود را کایل لیندن وبستر باز خواهد شد تمام روز و رستوران مجاور فضای باغ در هتل. Pomeroy به تازگی کار با ال ای دی بنیاد برای ترویج, ژاپنی, مواد تشکیل دهنده در آمریکا در ژاپن از او ادامه خواهد داد, آموزش و پرورش, ترکیب, ژاپنی, مواد تشکیل دهنده به سبک تصفیه شده از غذاهای آمریکایی. انتظار ظروف مانند تخم مرغ بندیکت صدر با دودی wagyu pastrami برای صبحانه; آووکادو و خرچنگ کوکتل با سطح شیب دار هزار جزیره سس کوکتل برای ناهار; و برای دسر عسل rooibos pavlova با انار sorbet.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>