چگونه James Dyson انگلیس ثروتمندترین مرد منفجر 600 میلیون دلار در یک ماشین الکتریکی به رقیب تسلا

“این اولین بار است که یکی زد. من سوار آن را مخفیانه در یک نمایش-ترکیب کردن ما در اینجا می گوید:” Sir James Dyson. آن است که 11 am در اوایل بهار بعد در Dyson جدید مرکز تحقیقات در Wiltshire و بریتانیا شناخته شده مبتکر و بریتانیا در حال حاضر ثروتمندترین فرد—نشان دادن خاموش خود را بیشتر کاملا پیش بینی اختراع. کاملا پیش بینی شده است که تا زمانی که اوراق آن است. او خواستار آن N526 اما به من و شما این Dyson ماشین.

این اولین بار است که او نشان داده است هفت سرنشینه برقی SUV با 600 مایل محدوده به هر کسی که در خارج از شرکت. همچنین این اولین بار او اعتراف کرده چگونه ویران او است که آن را نمی خواهد به جاده. “وجود دارد بزرگ غم و اندوه و ناامیدی است. ما یک زندگی از خطر و شکست,” او می گوید. “ما سعی می کنیم همه چیز و شکست آنها است. زندگی آسان نیست.”

درد خود را در ابتدا کاسته تصمیم خود را به retool سابق راف پایه در Hullavington که او صرف £250 میلیون (حدود 305 میلیون) بازسازی برای تبدیل شدن به توسعه و تست سایت برای ماشین به توسعه به جای یک نوع جدید از ونتیلاتور برای کمک به بیمه خدمات درمانی مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس. در پایان آن مورد نیاز نیست زیرا اضافی هواکش شد منابع در جاهای دیگر. Dyson که صرف £20 میلیون (حدود 24 میلیون) بر روی این پروژه است و نه پذیرش هر گونه کمک دولت برای حمایت از کسب و کار خود امیدوار ونتیلاتور استفاده می شود در کشورهای دیگر.

Dyson's Covent ventilator

Dyson Covent ونتيلاتور. Dyson

Dyson تا به حال موانع قبل از مسیر به بالای لیست غنی. او اوراق خود را در ماشین لباسشویی پنج سال پس از آن به فروش رفت چرا که هزینه آن بیش از حد به ساخت اما ماشین یک شکست از ابعاد حماسی است. نه تنها او axed آن را قبل از رفتن به تولید آن هزینه کرده است او £500 میلیون دلار (حدود 610 میلیون دلار) از پول خود را. Dyson یک شرکت خصوصی است. آن است که سودمند یادآوری است که در یک جهان که در آن میلیاردرهای تمایل به دریافت غنی در خواب خود را, آنها هنوز هم می تواند پیچ خسروانه.

این شرم آور است زیرا ماشین—شد—ویژه, همه حق است, تا حد زیادی به دلیل Dyson باتری مهندسین که صرف چند دهه در حال توسعه با قدرت بالا, آرام, سریع شارژ سلول برای همه چیز از بی سیم خلاء به اتو مو. “این lithium-ion بسته است که باید تحویل 600 مایل در یک شارژ” Dyson می گوید: با افتخار در حال اجرا انگشتان دست خود را بیش از آن 8,500 مس سیلندر. حتی در یک انجماد مه شب در طرف شیطان از 70 مایل در ساعت در بزرگراه با بخاری و رادیو در انفجار کامل? “بله.”

که طیف وسیعی دست به ساخت یک نور کوچک ، این Dyson بزرگ است و پنج متر طول و دو متر عرض و 1.7 متر ارتفاع. وزن آن 2.6 تن حتی اگر بدن از آلومینیوم ساخته شده است. اما آن را هنوز هم به نظر می رسد ورزشی. “شیشه جلو اتومبیل با چنگک جمع کردن بیشتر شدت از فراری” Dyson می گوید خندان. چرخ ها بزرگتر از هر تولید خودرو در بازار—تقریبا یک متر در قطر اگر شما عبارتند از: آرام-در حال اجرا لاستیک است که “به پایین نورد مقاومت اقتصاد در عین حال بسیار عالی سوار”. (او مانند یک محصول geek او در واقع مذاکرات شبیه به این).

در داخل وجود دارد اتاق را برای هفت بزرگسالان در سه ردیف. دور هیدرستس به هر یک از صندلی که نازک و محکم وبهلسترد نگاه یک اب نبات چوبی. “من نفرت کسانی که صندلی به سبک صندلی که شما را غرق به دلیل وجود دارد هرگز به اندازه کافی کمری پشتیبانی و شما می توانید کمر درد” Dyson frowns. نیز وجود دارد که معمول Dyson طراحی خصلت. این مخازن ذخیره سازی مانند خروج پر کردن کابینت و تمام کلید داشبورد اطلاعات—سرعت sat-nav دستورالعمل شناور در مقابل صورت خود را مانند یک هولوگرام “بنابراین شما هرگز مجبور به گرفتن چشم خود را از جاده”.

من می خواهم یک پس چرا نمی توانم او یا هر کس دیگری دارند یک ؟ پول به کشته شدن ماشین. “برقی اتومبیل بسیار گران قیمت به. باتری باتری, مدیریت الکترونیک و خنک کننده بسیار گران تر از یک موتور احتراق داخلی,” او توضیح می دهد. معلوم شد که هر Dyson داشته اند به بهانه £150,000 میلیون (حدود 183 میلیون دلار) برای شکستن حتی به مراتب بیشتر از مدل الکتریکی از خودروسازان که یارانه هزینه ها با فروش سنتی بنزین و دیزل اتومبیل.

بی ام و و مرسدس بنز و آئودی و جگوار لندرور “در حال ساخت زیان های بزرگ در هر ماشین الکتریکی آنها به فروش” او توضیح می دهد. “آنها در حال انجام آن به دلیل آن را کاهش می دهد و خود را به طور متوسط شرکت و بدون تولید گازهای گلخانه ای به طور کلی کمک به آنها را به پیروی از اتحادیه اروپا شد. من لازم نیست که یک ناوگان. من به سود در هر خودرو و یا من می خواهم به خطر اندازد کل شرکت. در پایان آن را بیش از حد مخاطره آمیز است.”

از روز خودرو اعلام شد, برخی از منتقدان اصرار داشت آن را “یک غرور پروژه” محکوم به شکست است. آنها اشاره می کنند که تسلا—مورد ستایش قرار داد به عنوان یک موفقیت توسط بسیاری از سوخته از طریق 19 میلیارد دلار از سرمایه گذار نقدی است اما هنوز هم سودآور نیست. “این هرگز یک قدم با توجه به گسترده سرمایه مورد نیاز” استدلال David Bailey, استاد اقتصاد کسب و کار در بیرمنگام مدرسه کسب و کار در دانشگاه بیرمنگام. “این یک غرور پروژه در همه” Dyson retorts. “هنگامی که ما آغاز شده در سال 2014 ما تا به حال خوب تکنولوژی و بسیار کارآمد ماشین با یک محدوده زمانی. آن را قابل دوام. اما زمانی که بعد از آن دیگر شرکت ها شروع به تولید خودروهای برقی در از دست دادن آن را بیش از حد خطرناک برای ما است.”

همه از دست داده است. بسیاری از 500 نفر مشغول به کار در ماشین مانده اند به درایو تحقیقات به باتری های رباتیک, درمان هوا و نور. “ماشین مردم استعداد هجوم می گوید:” Dyson. او هنوز هم سرمایه گذاری £2.5 میلیارد دلار (حدود 3 میلیارد دلار) اختصاص داده شده برای این خودرو در سراسر کسب و کار خود را در بریتانیا و خارج از کشور از جمله باز کردن یک تحقیق جدید پایه در سنگاپور است.

Ah سنگاپور. این مسئله دیگر که باعث شده Dyson—تعیین اتحادیه اروپا leaver—درد به تازگی. زمانی که او اعلام کرد 15 ماه پیش بود که او در حال حرکت شرکت خود را وجود دارد, آن موجب اتهامات که او مالیات-dodging Brexiteer ترک بریتانیا که رفتن رو دشوار است. او موی پیشنهاد. “ما حرکت نمی کند به سنگاپور. که بیان اشتباه است. وجود دارد تنها سه یا چهار کلید وجود دارد مردم—مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قانونی است. ما و رشد ما سر تعداد در بریتانیا پس از اعلام این خبر و در حال حاضر 5000 نفر در اینجا در حال توسعه محصولات برای اروپا و شمال امریکا است.”

پس چرا آن را انجام دهید ؟ آن را محدود به تولید بد را فشار دهید. “آسیا سریعترین رشد بازار در جهان است و در حال حاضر حساب برای 50 درصد از فروش ما. آسیایی love فن آوری های جدید است که آخرین چیزی که کاملا ‘دریافت’ طراحی. اگر شما در حال طراحی برای مردم در آسیا و شما باید در آسیا است. شما رو به آن زندگی می کنند و تنفس آن به فکر می کنم مانند کره. این امر می تواند متکبر به فکر می کنم که ما می توانید تصور کنید که محصولات آن در بازار اینجا نشسته در Wiltshire. ما نیاز به مقر اصلی آن در آسیا است.”

3 Wallich Street Singapore

James Dyson پنت هاوس در سنگاپور است. حسن نیت ارائه میدهد از Sotheby بین المللی دارایی غیر منقول

علاوه بر سرمایه گذاری در آسیا چیزی است که شرکت های بریتانیا باید انجام شود پس از Brexit او می رود. “بیایید در آغوش جهان (و نه فقط نگاه به اروپا است. و بیایید خوش استعداد از سراسر جهان نه تنها از اروپا است.” همه Dyson محصولات تولید شده در آسیا در مالزی, سنگاپور و فیلیپین و Dyson صرف یک سوم از وقت خود را وجود دارد. اما او باید پرداخت کمتر مالیات شرکت که دفتر مرکزی در آسیا است ؟ “نه ، کمی بیشتر به خاطر سنگاپور کمتری تجارت دو جانبه معاهدات بنابراین ما دریافت نکردن مالیات است که قابل بازیابی نیست. ما در واقع انتظار به پرداخت بیشتر مالیات به عنوان یک گروه. ما پرداخت بیشتر مالیات در انگلستان در سال 2019 از در سال 2018 است.” Dyson در رتبه چهارم این سال را روز شنبه بار مالیاتی, لیست پرداخت £103 میلیون (حدود 126 میلیون دلار) در سال 2018 است.

آیا بسیار انتقاد شخصی—او متهم به “سرسام آور نفاق”—صدمه دیده است ؟ “یک کمی. اما زندگی است که می خواهم. شما می توانید نگه داشتن آرام و می گویند هیچ چیز پس از آن شاید شما نمی توانید انتقاد در مطبوعات. اما من کاملا نمی تواند انجام دهد که به دلیل اعتقاد من در تجارت آزاد است.”

ردیف dimmed است خوش بینی خود را در مورد مبارزه با تروریسم در اروپا. او معتقد است بریتانیا را در رسیدن به یک معامله خوب در مقابله با بروکسل است. “در 11 ساعت اتحادیه اروپا موافقت خود را با یک معامله بدون مشروط خواسته های آنها در حال ساخت در حال حاضر. اما ما باید قوی—این یک مذاکره تجاری. ما را به چوب به ما اسلحه. این همه بستگی دارد بر روی آنها است.” Dyson تخمین می زند که کشورهایی که “همان اعتقاد تجارت آزاد” از جمله امریکا و استرالیا و سنگاپور نیز خواهد بود بسیار سریع به انجام معاملات.

زمانی که Dyson و من آخرین ملاقات فقط پس از رفراندوم Brexit چند مایل پایین جاده در بریتانیا گیاه در ملمسبوری او توصیف او پس از مبارزه با تروریسم در اروپا چشم انداز بریتانیا به عنوان یک مهارت مالیات کم سنگاپور به سبک دولت دروغ گفتن در خارج از قاره اروپا. چیزی که اتفاق افتاده پس اتحادش را تغییر ذهن خود را. “به عنوان یک ملت ما ارزش نیست و مهندسی و علوم و یا کسب و کار است که سعی در بهره برداری از آن چیزهایی است. ما می توانند یاد بگیرند از سنگاپور. بیایید در آغوش, آموزش, مهندسی, تجارت, رایگان تا اجازه برنامه ریزی و همه چیز را دوباره.”

در واقع او در حال حاضر فکر می کند بریتانیا باید بیشتر از سنگاپور و حرکت به یک و حتی پایین تر مالیات بر مدل کسب و کار از ببر اقتصاد است. یک بار استقراض وارده به صندوق دولت اضطراری بسته حمایتی برای اقتصاد پس از Covid-19 پرداخت شده است پایین “این امر می تواند یک فرصت خوب برای نگاه اصلاح سیستم مالیاتی است. من قراضه مالیات بر شرکت ها. مالیات بر شرکت ها خنده دار مالیاتی چون مالیات بر سود شرکت ها و نیاز به ایجاد سود برای سرمایه گذاری است. آن دسته از شرکت هایی که قرض گرفتن مقدار قابل توجهی و جبران بهره در برابر پرداخت مالیات—به خصوص سهام خصوصی—پرداخت مالیات کمتر در حالی که کسانی که عمل نشده در بدهی پرداخت بیشتر مالیات پس از پیدا کردن آن سخت تر برای سرمایه گذاری برای آینده است. آن را منحرف و تحریف شده است. کسب و کار در حال حاضر قابل توجهی پرداخت مالیات از طریق مالیات بر ارزش افزوده در فروش, ملی, بیمه, کسب و کار, نرخ و ما در مورد سازمان تجارت جهانی وظیفه واردات نیز هست.” چگونه خواهد دولت را از درآمد از دست رفته? شرکت درآمد مالیاتی شد £56 میلیارد دلار (حدود 68 میلیارد دلار) در 2016-17. “کسب و کار خواهد سرمایه گذاری بیشتر و ایجاد ثروت و استخدام افراد بیشتری که پرداخت بیشتر مالیات و مالیات بر ارزش افزوده.”

آن را نه تنها اتحادیه اروپا که باعث سردرد برای Dyson. بسیاری از رای دهندگان در بریتانیا و امریکا—به خصوص در مدارس—به تازگی در آغوش جناح چپ سیاست سیستم عامل را به جلو توسط امثال جرمی Corbyn و برنی ساندرز. هر دو اعلام کرده اند که “هر میلیاردر یک سیاست شکست”. چگونه آن را احساس می کنید مارک انسان “اشتباه”?

“این امتیاز از جوان بودن آن نیست ؟ اما آن را نیز نگران از آنجا که آنها در حال دیدن ارزش ثروت,” او می گوید. “شما نیاز به کارآفرینان—افرادی که پیشرفت های فن آوری درایو چیزهایی رو به جلو ایجاد ثروت برای کشور و استخدام تعداد زیادی از مردم است. ما با استفاده از پول دولت در اینجا در Wiltshire. آن را نه یک دولت بخشنامه که ما تولید دست خشک کن سشوار و جاروبرقی و یا فیلتر هوا که با استفاده از 10 از انرژی بیشتر از دیگران هستند و در نتیجه ارزان تر به اجرا و بهتر است برای این سیاره است. ما در حال انجام آن است چرا که ما معتقدیم آن چیزی که حق انجام دهد چرا که ما از ذهن نیست در نظر گرفتن خطرات مهم نیست از دست دادن پول ما—خطر ما تمام زندگی و ثروت بر سرمایه گذاری.” قیافه اطراف گسترده شدس از Hullavington که در سال 1937 افتتاح شد و به عنوان یک پایگاه آموزشی برای جنگنده و بمب افکن خلبانان قبل از توقف و سقوط به خرابی او می گوید: “ما زندگی دوباره ای را به این محل است. اینها چیزهایی است که ثروت سازندگان می تواند انجام دهد.”

را جوان رای دهندگان تغییر دیدگاه های خود را? “شاید به عنوان آنها را دریافت کنید کمی بزرگتر. آنها نمی دانستند چگونه کسب و کار ایجاد می شوند, چگونه کسب و کار, پیر مرد و جدید بهار چرا صادرات مهم است. جهانی شدن نه یک کلمه کثیف. توسعه فن آوری بسیار گران قیمت شما باید قادر به فروش در سراسر جهان است.”

با وجود دور انداختن ماشین Dyson هنوز هم فکر می کند او می تواند موفقیت در بازار خودرو با ساخت solid-state باتری که قدرت (کوچک آه) دیگر تولید کنندگان ، حالت جامد سلول های کلیدی برای موفقیت خودروهای برقی هستند زیرا بیشتر انرژی کارآمد تر از لیتیوم-یون و همچنین آنهایی که بسیار کوچکتر و سبک تر است. آنها تولید مقدار زیادی حرارت کمتر بنابراین نیازی به پیچیده و پر هزینه سیستم های خنک کننده و نه آنها یک عادت تند و زننده از انفجار. آنها راحت تر به بازیافت بیش از حد.

به عنوان او راه می رود گذشته رباتیک سفید gantries, که در خدمت به عنوان اولین خط تولید اتومبیل Dyson می گوید: “مردم دیگر در حال توسعه حالت جامد باتری. ما ممکن است برای اولین بار. اگر چه ما انجام می دهیم معلوم می شود مناسب برای افراد دیگر پس از آن که یک گزینه است.” دولت می خواهد به ممنوعیت خرید و فروش همه فسیلی-سوخت اتومبیل ها در 2035. این می تواند انجام شود? “آره این کاملا شدنی است. در واقع تا سال 2030 شدنی است. من نفرت دیزل.”

آن زمان برای قرار دادن گرد و غبار سیاه و ورق برگشت در Dyson اما قبل از ما به سر به عقب به غرب کشور آفتاب من بپرسید اگر او ممکن است هرگز دیگر در یک ماشین. “من نمی خواهم بگویم هیچ اما شرایط تجاری را به حق” او می گوید: بدون تردید. “گاراژ درب بسته هرگز” او می گوید: بسته شدن درب گاراژ.

این داستان در اصل به نظر می رسد در یکشنبه بار در مجله. آن را چاپ حسن جان Arlidge / The Sunday Times Magazine / اخبار صدور مجوز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de