چگونه ناهماهنگی شناختی نگه می دارد و مردم از اعتراف به آنها در اشتباه هستید


cognitive-dissonance-1
Malte مولر/گتی

در سپتامبر سال 2016 اردن Klepper از نمایش روزانه مصاحبه تهمت حامیان در یک مغلوب ساختن پیشی جستن رالی. در این به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته ویدئو Klepper مصاحبه یک زن که پشتیبانی از تهمت و از او می پرسد اگر هر چیزی وجود دارد که باراک اوباما می تواند برای اثبات او در آمریکا متولد شده اند در اینجا این است که چگونه بقیه از این مکالمه رفت:

“اگر وجود دارد… شاید شاهد بودند که مسئولین در هنگام تولد او.”

“مثل مادر؟”

“هیچ هیچ هیچ. او انگیزه به دروغ است.”

“بنابراین شما لازم نیست اعتماد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گواهی تولد یا.”

“آه آره. چون او شده است در اینجا برای همیشه لطفا برای–”

“اما چگونه می دانید ؟ شما چه مدرکی ؟

“آه… خوب پدر و مادر خود را.”

این یک کلاسیک (و خنده دار و غم انگیز و نگران کننده) مثال از ناهماهنگی شناختی — برگزاری دو مخالف یا متناقض ایده ها در همان زمان و یا برگزاری یک باور اما رفتار در راه است که در تضاد با اعتقاد به آن.

چه ناهماهنگی شناختی مانند نگاه?

همه انسان ها گناه از ناهماهنگی شناختی گاهی اوقات. آن را به سادگی بیش از حد آسان به نگه دارید باورهای متضاد. در اینجا یک زن و شوهر از موارد مشترک از ناهماهنگی شناختی که اکثر مردم از گناه:

برگزاری این باور است که تمام زندگی با ارزش است و در عین حال استخدام یک شرکت کنترل آفات و یا خوردن تجاری تولید گوشت است.

برگزاری این باور است که دروغ گفتن اشتباه است اما دروغ گفتن زمانی که آن را مناسب برای شما و یا شما نگران هستید که گفتن حقیقت ممکن است عواقب نامطلوب.

نفاق است یک نوع خاص از ناهماهنگی شناختی — به عنوان مثال گفت: شما طرفدار زندگی اما پس از آن توصیه اقتصاد به طور کامل بازگشایی در طول یک بیماری همه گیر با وجود دانستن این امر منجر به از دست دادن جان هزاران نفر. این است آشکار گردد.

آنچه در مورد کمتر از یک مثال واضح از ناهماهنگی شناختی? یکی که در آن دو ایده متناقض هستند سخت تر برای تشخیص علت که آنها به صراحت در مخالفت با یکی دیگر. در اینجا من شاهد بوده ام بسیاری به تازگی در نظر موضوعات: “همه مردم یکسان هستند در داخل وجود دارد و آن را تنها یک نژاد — نژاد بشر است. اما نکته این است که آمار نشان می دهد که درصد بالاتری از مردم سیاه و سفید تر از سفید پوستان هستند جنایتکاران. اگر آنها می خواهند به درمان بهتر توسط پلیس, آنها به سادگی باید مطابق با قانون است. که نژاد پرستی که فقط حقایق.”

How Cognitive Dissonance Keeps People From Admitting They’re Wrong
PixelsEffect/گتی

اوه وجود دارد سوزانا. خود را کنار بگذارند برای یک لحظه است که کسانی که می گویند چیزهایی مانند این در حال چرخاندن آمار و نادیده گرفتن یا انکار این واقعیت از نژادپرستی نظاممند. برای اهداف ما اجازه استخراج دو ایده متناقض یک کار چالش برانگیز است چرا که از این راه فرد دستکاری آمار را غیر مستقیم ضمنی نقطه. در اینجا دو مخالف ایده به سادگی اظهار داشت:

  • همه مردم همان داخل.
  • مردم سیاه و سفید متفاوت است — آنها بیشتر احتمال دارد به درگیر در رفتار مجرمانه.

خوب سوزانا که در آن است ؟ شما تنها مجاز به اعتقاد یک یا دیگر. یا سیاه مردم مشابه سایر گروههای نژادی و در نتیجه بیشتر احتمال دارد به جنایتکاران و یا آنها هستند متفاوت در راه است که باعث می شود آنها را بیشتر مستعد ابتلا به مجرمان است. که در آن است ؟ شما نمی توانید آن را هر دو راه. اگر ما واقعا پس از آن گسل دروغ نمی گوید با مردم سیاه و سفید. آن را باید دروغ با سیستم.

Ibram X. Kendi نویسنده مهر از آغاز و چگونه به زاد نژادپرستی و یکی از ایالات متحده برتر دانشمندان بر نژادپرستی و antiracism بررسی نژادپرستانه تناقضات مانند این یکی در سخنرانی خود و برنده جایزه کتاب.

فوق موذی است به عنوان مثال از ناهماهنگی شناختی که اجرا می شود شایع در فرهنگ آمریکایی است و نتیجه قرن ها از سیاست های نژادپرستانه تداوم نژادپرستانه ایده ها و باورها. بخشی از پیاده سازی سیستمیک نژاد پرستی به معنی در حال توسعه با آگاهی از به رسمیت شناختن این نوع ناهماهنگی شناختی و سپس تصحیح آن را بنابراین ما می توانیم پس از آن اصلاح سیستم.

چگونه می توان تشخیص مخرب ناهماهنگی شناختی در درون خود ؟

شناخت خود ناهماهنگی شناختی را می توان روی حیله و تزویر به دلیل اعتراف شما اقدام علیه آنچه که شما ادعا می کنند به این باور به معنای پذیرش یا که باورهای خود را در اشتباه هستند و یا که شما یک منافق. در هر صورت آن نیاز به اجازه رفتن از کنترل است که بسیار دشوار است برای بسیاری از مردم است. اگر شما در اشتباه بودند در مورد این چیز چه چیز دیگری ممکن است شما اشتباه در مورد ؟ و اگر خود را باور اشتباه است و یا خود را به رفتار اشتباه است که به معنی شما باید برای تنظیم یا باورها یا رفتارها که ناشی از نا هنجاری. این است که بسیار ناراحت کننده به دلیل احساس اعتماد به نفس در مورد اعتقادات ما یکی از راه ما خودمان را متقاعد کند ما کنترل بیش از ما جهان پر هرج و مرج.

اما در اینجا یک سرنخ شما می توانید با استفاده از به رسمیت شناختن هنگامی که شما با داشتن یک لحظه از ناهماهنگی شناختی: اگر شما در یک وضعیت که در آن شما احساس می کنید مورد حمله قرار گرفت و مانند شما نیاز به در دفاعی اگر شما احساس می کنید نیاز به دنبال کردن منابع است که حمایت خود را از نقطه نظر و یا دفاع از یک عمل یا اعتقاد به این که دیگران در تماس هستند به عنوان ریاکارانه این یک سرنخ است که شما ممکن است دچار ناهماهنگی شناختی. در این شرایط بهترین کاری برای انجام این است که آرام باشد. فقط نیش زبان خود را نگه داشتن آرام و گوش دادن. آن را دشوار است اما غیر ممکن نیست به قطار خودمان را به واکنش دفاعی احساسات با کنجکاوی به جای حفاری در ما ، ما می توانیم از خود بپرسیم چرا من احساس دفاعی? ممکن است من چیزی گم شده اینجا ؟ چه اقداماتی می تواند من را برای یادگیری بیشتر و داد آنچه من فکر می کنم من می دانم ؟

بیش از حد اغلب مردم را انتخاب کنید برای رسیدگی به ناهماهنگی شناختی با حفر پاشنه خود را حتی بیشتر. آن را بیش از حد دشوار است برای تنظیم خود را باور رفتار خود را تغییر دهید و یا اعتراف به خطا. آن را احساس می کند بهتر است برای توجیه ناهماهنگی و حتی بیشتر.

برای مثال در مورد فوق در یک فرد گفت: آنها طرفدار زندگی اما پس از آن توصیه اقتصاد بازگشایی به طور کامل در طول بیماری همه گیر کوروناویروس — این فرد کاملا آگاه است که بازگشایی اقتصاد به سرعت بیش از حد خواهد شد در نتیجه از دست دادن جان هزاران نفر. Rationalizations برای این تناقض شامل فرض که افراد مسن با خوشحالی فدا کردن زندگی خود برای اقتصاد که کروناویروس “تنها” جان کسانی که با بیماری های زمینه ای و یا که بیشتر مردم خواهد خودکشی میزنند از رکود اقتصادی تر می میرند از COVID-19. همه اینها آشکارا نادرست و در تضاد با اعتقاد به این که “تمام زندگی با ارزش است” و در عین حال فرد حمل با همان خسته استدلال. توجیه — مهم نیست که چقدر غیر منطقی آن rationalizations من بود — احساس می کند بهتر از اعتراف به اشتباه بودن.

در اینجا چیزی است هر چند: داشتن به اشتباه به معنی باز کردن خودتان را به حتی بیشتر جامد پایه و اساس درستی. به رسمیت شناختن است که باورهای خود را به چالش کشیده می شود در هر زمان و آماده بودن برای تنظیم آن اعتقادات است که به سادگی یک نوع متفاوت از اعتماد به نفس. تواضع این است که نوع خود را از قدرت و رشد به سمت درک عمیق تر می توان قدرتمند راحتی. پس, دفعه بعد که شما احساس می کنید “انباشت اشیاء بدست آمده در” و یا مانند شما در حفظ و گرفتن پیام است که شما در حال سوء تفاهم برای یک لحظه مکث و تأمل در این که خود را از کلمات و رفتارها واقعا تراز با آنچه شما ادعا می کنند به این باور.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im