گرگوری Gourdet برنده ‘Top Chef’ چالش پخت و پز برجسته هائیتی غذا. در حال حاضر او آن را تبدیل به یک رستوران.

انتظارات صادقانه نشده اند می تواند پایین تر است. در پاییز گذشته من وارد در ردیف توسعه در مرکز شهر لس آنجلس با دعوت به ناهار خوردن در طول فصل آینده از بالا آشپز “رستوران جنگ” به چالش بکشد. به عنوان یک دیرین watcher نشان می دهد آن را یک فرصت بود من نمی توانستم عبور حتی اگر من در انتظار یک بیت از یک قطار خراب است. چقدر خوب می تواند مواد غذایی در تلویزیون واقعیت نشان می دهد ؟ من می آیند و از آن لذت ببرید تماشای سوسیس ساخته شود در حالی که غذا خوردن subpar سوسیس در این فرآیند است. من تا به حال هیچ ایده چه چیزی این تم رستوران بود یا که سرآشپزها است که پخت و پز خواهد بود و در عین حال زمانی که غذا شروع به بیرون آمدن در موقت رستوران, من نمی توانستم باور چگونه به آن را خوشمزه بود.

من غذا خوردن در Kann مفهوم ایجاد شده توسط گرگوری Gourdet سابق سرآشپز بالا فینالیست و مدیر آشپزی عملیات برای پان آسیایی, رستوران خروج در پرتلند سنگ. Gourdet شناخته شده است برای ایجاد پررنگ غذاهای که با الهام گرفتن از کره و ژاپن و تایلند و چین و بیشتر اما Kann متفاوت بود از آنچه مردم رشد کرده است عادت کرده اند از او.

قبلی خود را از روی لئامت دادن در بالا آشپز او را سمت چپ مایل به کاوش خود را در هائیتی میراث بیشتر هل دادن او را به شیرجه رفتن عمیق تر به مواد غذایی او بزرگ شده و در عین حال هرگز پخت و پز حرفه ای. در حال حاضر او برگشت رقابت و برنده شدن با پخت و پز غذاهای این است که تا حد زیادی محروم در امریکا است. اما او حتی بزرگتر قصد دارد از برنده شدن در یک برنامه تلویزیونی آشپزی چالش است. به زودی “رستوران جنگ” شام نمی توان تنها مردم را به خوردن Gourdet است هائیتی کرایه. او را به ساخت خود را اولین نقطه در اطراف مواد غذایی مردم را دیدم که او با موفقیت آشپزی در تلویزیون.

Gourdet است نسل اول امریکا به دنیا آمد و به هائیتی پدر و مادر در شهر نیویورک است. او زندگی می کردند وجود دارد برای یک سال به عنوان یک بچه و حتی summered در این کشور پس از آن, اما در نهایت او و هائیتی بازم از هم جدا. پس از فصل رقابت در بالا آشپز بوستون شعلهور علاقه به پدر و مادر خود را’ میهن, او میزبان هائیتی pop-up شام در سال 2015. به وغصه آن را کاملا کار نمی کند. از مواد تشکیل دهنده او منابع خود را اعدام او می تواند بگوید او را غرق خود را بیشتر به ارمغان می آورد تجربه به زندگی است.

“در این نمایش من متوجه شدم جهانی آشپز—من با الهام از جهانی طعم” Gourdet می گوید Robb Report. “من نیاز به سفر در جهان است. من نیاز به نه تنها غذا خوردن در رستوران اما به کار با آشپز وجود دارد کار با عمه من کوک رفتن به تپه ها و درخواست زنان چگونه آنها را به مواد غذایی می فروشند.”

و پس از 22 سال پس از او می خواهم آخرین مجموعه ای پا در این جزیره Gourdet بازگشت به هائیتی در سال 2018 است. او صرف یک هفته با خانواده, حلق آویز کردن در آشپزخانه به عنوان عمه اش آماده طبخ سه وعده غذا در روز. آموزش و پرورش توسعه یافته در خارج از خانه به رستوران ها از Port-au-Prince و به مزارع کوچک و فروشندگان کنار جاده ای واقع در کوه. در یکی از گردش او در بر داشت یک زن که تا به حال شده است ساخت griot—یک هائیتی چاشنی گوشت خوک—در همان نقطه برای 20 سال است.

از این دیدار و پس از آن سفر به یک جشنواره غذا فولر عکس از هائیتی آشپزی ظهور برای او. “این یک مقدار زیادی از کارائیب و آفریقا تشکیل دهنده—بسیاری از سبزیجات ریشه بسیاری از غذاهای دریایی, سایه درخت یوکای امریکایی بومادران ریشه برنج و لوبیا و فلفل تند و شیر نارگیل و تمام این میوه های گرمسیری,” او می گوید. Gourdet شروع به ساخت نسخه های خود را از غذاهای کلاسیک مانند griot; خورشتی مرغ; برنج با سس لوبیا; سرخ شده plantains; ترشی به نام epis که ساخته شده از فلفل سیاه, سیر, پیاز, جعفری و آویشن habanero و میخک و همه جا ادویه نمک و فلفل pikliz. “این کلم که سرد-ترشی با اسکاچ موتور فلفل و پیاز و موسیر” Gourdet می گوید. “این تند و ترد و شما باید آن را در همه چیز.”

زمان بالا آشپز و “رستوران جنگ” نورد در اطراف دوباره او می دانست که در پشت ذهن خود را از او می خواست تا به دنبال هائیتی رستوران در حال حاضر که او را به یک پلت فرم ملی به بحث در مورد غذاهای. “من می خواهم انجام می شود مواد غذایی چندین بار در یو پی اس های پاپ در پورتلند و جیمز ریش خانه—که من آماده برای نشان دادن. من خیلی هیجان زده است.”

kann top chef braised chicken thights

پخته ران مرغ در طول خدمت “رستوران جنگ” عکس: جرمی Repanich

او برای اولین بار wowed قضات با تبادل مفهوم و آماده سازی یک دم گاو ظرف و کل سرخو. سپس برای رفع چالش او پخته شده بسیاری از غذاهای فوق مانند مرغ griotplantains و کاسه pikliz. ناهار خوری در خانواده-سبک منو که بعد من زده شد چگونه متمرکز مفهوم و مواد غذایی در حال حاضر بود. Kann یک رستوران من می خواهم می خواهم به من بگویید دوستان به ناهار خوردن در بیش از حد. قاضی تام Colicchio موافقت کرد: “این فقط احساس می کند مانند یک رستوران و در بسیاری از رستوران جنگ’ آن را نمی کند.”

Colicchio همچنین honed در چیزی Gourdet می خواستم برای به انجام رساندن. “او را امتحان کنید نه به آشپز آن را” قاضی گفت.

“هائیتی غذاهای بسیار محروم در امریکا و خارج از میامی یا نیویورک” Gourdet می گوید. “من واقعا فقط می خواهم سنتی هائیتی غذا. من نمی خواهید به سر و صدا آن را. من نمی خواهم به نوسازی آن است.” که چشم انداز برنده روز در “رستوران جنگ” و در پی قسمت پخش او شنیده از مردم در هائیتی جامعه در مورد او چگونه با نزدیک شدن به مواد غذایی است. “هائیتی رسانه های اجتماعی هیجان زده است,” او می گوید. “مردم در حال میشم ارائه شده واقعا یاد ظروف.”

Gourdet می خواهد به مهار آن شور و هیجان به ایجاد خود را چوب اخراج هائیتی رستوران در پورتلند. Covid-19 انداخته است یک آچار به زمان باز کردن. قبل از بحران ضربه او به دنبال یک فضا در شهرستان و با هدف ژانویه 2021 باز کردن. در حال حاضر آشپز برنامه ای برای سفر به هائیتی برای تحقیقات بیشتر به تعویق افتاده اند و رستوران که او هنوز در حال کار بر روی یک نام خواهد بود تحت فشار قرار دادند و بعدا در سال 2021. حتی با صنعت در چنین شار او را نگه داشتن تمرکز در ساخت مطمئن شوید این مفهوم اتفاق می افتد.

“من هنوز هم یادگیری زیادی در مورد هائیتی غذا” Gourdet می گوید. “من طبخ بسیاری از چیزهای مختلف و من احساس می کنم راحت ترین پخت و پز هائیتی غذا. این من به ارمغان می آورد بسیاری از شادی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im