فرانسه ۶. عینک شنا ۷

در واقع اشیاء به گونهای ترسیم میشوند که وقتی مکان کاربر با نقطه از پیش تعیینشده مطابقت دارد، روی صفحهنمایش دا

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در واقع اشیاء به گونهای ترسیم میشوند که وقتی مکان کاربر با نقطه از پیش تعیینشده مطابقت دارد، روی صفحهنمایش داده میشود. به عنوان مثال یک ماشین مجازی بدون در نظر گرفتن فضای اطراف، میتواند در هر نقطه با زاویه و نمای دلخواه تنظیم شود. این نوع واقعیت افزوده از طریق مشاهده مکان مورد نظر با دوربین سیستم واقعیت افزوده (AR) و تلفیق آن با اشیاء مجازی (Virtual Objects) عمل میکند. همچنین میتوان اطلاعات مرتبط با محیط و اشیاء اطراف را بر روی دنیای واقعی نگاشت. با کمک فناوری پیشرفتهٔ واقعیت افزوده (برای مثال افزودن قابلیت بینایی کامپیوتری و تشخیص اشیاء) میتوان اطلاعات مرتبط با دنیای واقعی پیرامون کاربر را به صورت تعاملی و دیجیتالی به او ارائه کرد. طراحی واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور با کمک طراحی و ایجاد نور مصنوعی بر روی سطوحی از دنیای واقعی کار میکند. واقعیت افزوده مبتنی بر موقعیت مکانی (Location-based)، محتوای دیجیتال را در یک مکان خاص نمایش میدهد. بازی واقعیت افزوده Pokemon Go، نمونهای از AR مبتنی بر مکان است. به عنوان مثال، یک جسم مانند صندلی در محیط توسط اپلیکیشن شناساییشده و همچنین قابلیت کپی از آن جسم فراهم آورده و در مکان دیگر بهطور همزمان مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از کارهایی که قبلاً فقط به صورت فیزیکی انجام میشد، در حال حاضر با کنار هم قرار گرفتن پیکسلها و تصویرسازیها انجام میشود. اما لنزهای کوچک به دلیل کم کردن وسعت دید شما و همچنین فشاری که روی عضلات چشم ها در هنگام استفاده وارد می کند، مناسب شناگران حرفه ای و مسابقاتی است که دید با جزئیات مسیری که در آن در حال شنا هستند، برایشان بسیار مهم و حائز اهمیت است. عینک های مسابقه ای با درزگیری مناسبی که در دور حدقه چشم ها دارند باعت مکش پوست در این قسمت شده و سبب ایجاد فشار بر چشم می شوند که شاید کمی موجب ناراحتی شناگران شود. لنز شیشه ای یا کریستال نشکن: این مدل لنز لنزی است که بسیار گران قیمت است، این مدل عینک ها ضد بخار هستند تا در زیر آب بتوانید به خوبی ببینید و همچنین ضد بخار نیز هستند. استفاده از بهترین عینک شنا که لنز ضد مه دارند، میتواند به راحتی فضای اطراف خود را دید.  This post has be᠎en  done  with the  help ᠎of G SA Con᠎tent  G enerat or D emov​er᠎sion!

بدون آنکه نیاز باشد از اسپری ضد مه استفاده کنید به عبارتی بهتر بدون ایجاد کمترین دردسر، هنگام شنا در آب، عینک شنا دید خوب و کافی را برای شما ایجاد میکند. طی سالیان گذشته فعالیتهای زیادی در زمینه آزمایشگاههای راه دور به صورت مجازی و الکترونیکی صورت گرفتهاست که اغلب در رشته مهندسی برق و الکترونیک کاربرد داشتهاست؛ اما این روشها علاوه بر مزایای زیاد، معایبی نیز به همراه دارند که از جمله آنها اینکه در روش مجازیسازی، کاربران از آنجایی که به صورت واقعی با ابزارها و وسایل آزمایش در تعامل نمیباشند، در نتیجه نمیتوانند تجربه کافی حاصل از آزمایش را به دست آورند. به این صورت که کاربران میتوانند لباس روی رگال را در تن خود ببینند بدون اینکه آن را بپوشند. نکته ي بسیار مهمی در مورد این محصولات وجود دارد. این مثال از ترسیم AR دقیقاً به راننده میگوید که وسط خط کجاست تا آنها را از صدمه دور نگه دارد. به ظاهر عینک توجه نمایید، همانطور که در بالا هم توضیح داده شد، هنگام خرید آن باید ظاهرش را مدنظر قرار دهید تا بتوانید عینک خود را متناسب با میزان آشناییتان به شنا انتخاب کنید.

نکات مهمی که هنگام خرید عینک شنا باید مدنظر قرار دهید. اندازه عینک باید طوری باشد که کاملا اطراف چشمتان را پوشش دهد تا آب از اطراف آن به درون کاسه چشم نفوذ نکند. منظور از عینک شنا هم وسیله ای کاربردی است که مانع از آسیب رسیدن به چشم ها در اثر آلودگی موجود در آب استخر می شود. زمانی که “توماس برگس” در هنگام شنا و عبور از کانالی در انگلیس چیزی شبیه به عینک موتور سیکلت بر چشم داشت. برنامههای واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور، برای ایجاد تعامل با ارسال نور به سطحی از دنیای واقعی انجام میشود. همچنین واقعیت افزوده تا حدودی شبیه به واقعیت مجازی است که توسط یک شبیهساز، دنیای واقعی را کاملاً شبیهسازی میکند. از جمله میتوان به نرمافزار ARPLAYER اشاره کرد که تا حد زیادی کاربردهای واقعیت افزوده را پوشش میدهد. در واقع میتواند اطلاعات مختلف را به صورت لحظهای بر روی مکانهای مختلف در دنیای واقعی مشاهده کرد و با حرکت دوربین به هر سمت میتوان در همان جهت اطلاعات مفیدی مثل محل پمپبنزینها، رستورانها و …

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن