برای اولین بار سوار: چرا 2020 KTM 890 دوک R چالاک خیابان دوچرخه شما نیاز دارید در حال حاضر

2020 KTM 890 دوک R است که مطمئن شوید که برای تبدیل شدن به سریع مورد علاقه لیلا-دوچرخه تو رفتگی در دیوار. اما آن را یک جایگزین به 790 دوک که هنوز هم در دسترس خواهد بود در KTM نمایندگی مجاز و فروش در سراسر کشور. در عوض 890 یک پلت فرم جدید برای اتریش نیروگاه که از نزدیک شبیه فنی 1290 سوپر دوک R ما آزمایش در پرتغال در اوایل این سال—البته در یک کوچکتر و سبک تر بسته است که را آسان تر برای سوار شدن نسبت به این بی شعور 1290.

در قلب KTM را 336-پوند (وزن خشک) مجری یک 890 cc موازی-دو سیلندر موتور پمپاژ ادعا 120 اسب بخار و 73 فوت پوند گشتاور. KTM graced دوک R با چهار فرد سوارکاری حالت نه-مرحله کنترل کشش (هنگامی که شما خرید این مسیر بسته گزینه) پیچ ABS از بوش—همسان به همان Brembo Stylema ترمز به عنوان در 1290—اختیاری کروز کنترل و KTM Quickshift+ سیستم برای clutchless تغییرات دنده.

The 2020 KTM 890 Duke R motorcycle.

2020 KTM 890 دوک R. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از KTM AG.

وقتی که می آید به شاسی های 890 یک تکامل از جراحی-داربست طراحی بر روی 790 دوک اما با swingarm نقل مکان کرد تا در قاب برای ارائه بهتر anti-چمباتمه زدن خواص (هنگامی که شما در حال تهاجمی در گاز) و افزایش فاصله از زمین. سوار در حال حاضر نشسته در یک مسابقه گرا موقعیت از روی 790 با یک تکه نوار منتقل پایین صندلی 0.3 اینچ بلندتر (در 32.8 اینچ) و پا گیره منتقل rearwards و بالاتر در قاب.

جلو سیستم تعلیق به روز رسانی شده است از 790 غیر قابل تنظیم چنگال دادن راه به WP APEX 43-واحد میلیمتر است که خانه هر دو ارتجاعی و فشرده سازی نوسانات تنظیم در حالی که WP شوک در عقب است به طور کامل قابل تنظیم است.

The 2020 KTM 890 Duke R motorcycle.

120 hp مدل یک پلت فرم جدید برای KTM. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از KTM AG.

اواسط وزن 890 نوع دوچرخه در خیابان ما باید در حال حاضر. بینهایت چالاک آن تغییر جهت مانند یک بوکسور سبک وزن و در عین حال هنوز هم دارای ثبات است که belies آن lithe اندازه به عنوان شما بار است که مقابل Michelin Powercup دوم تایر. قدرت در شیر است بیش از اندازه کافی برای قرار دادن شما در طرف اشتباه از قانون اگر شما مراقب باشید و در عین حال آن جدول رفتار در ترافیک با سرعت در حال بی عیب و نقص. و رفته اند روز از KTM را رنج می برند از طریق وحشتناک سوخت رسانی مسائل—از 890 یک مطالعه در تزریق سوخت صافی و استادانه کنترل دریچه گاز.

The 2020 KTM 890 Duke R motorcycle.

آهنگ حالت آنلاک کارایی بیشتر و اجازه می دهد تا برای ضد wheelie کنترل خاموش. عکس: حسن نیت ارائه میدهد از KTM AG.

به عنوان شما را از طریق چهار ECU حالت های باران, جاده, ورزش, و, آهنگ, به 890 می شود به تدریج عصبانی تر. ورزشی است که در نظر ما مطلوب برای عملکرد خیابان. در حالت دوم حالت شما می توانید تنظیم کشش-کنترل مداخله. که می تواند تنها در حالت مسیر که همچنین آنلاک تمام عملکرد های مخفی در موتور و اجازه می دهد تا برای ضد wheelie کنترل خاموش.

2020 890 دوک R قیمت برای $11,699 اما قبل از اینکه شما شروع به aftermarket خرید. یکی دیگر از $339 باز خواهد شد مسیر بسته یکی دیگر از $399 برای Quickshifter+ و $249 به صورت اختیاری کروز کنترل. اگر شما در بازار برای یک 890 دریافت آن است. سوار با همه چیز روشن است و هیچ چیز استثنایی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>