همکار خانم: ما باید به حمایت از مبارزه برای باروری عدالت—به خصوص در زمان COVID-19


Reproductive-Justice-1
مامان ترسناک و کورتنی Hale/گتی

من خوش شانس بود. من تا به حال بزرگترین نوزاد در بخش مراقبت ويژه نوزادان. پسر من متولد شد و در تمام مدت و سالم نوزاد پسر. او را به بخش مراقبتهای ویژه نوزادان برای نظارت بر تنفس مشکل زردی و یک سوفل قلبی—همه مسائل که معلوم شد به طور موقت و جزئی. او از بیمارستان مرخص شد. پنج روز بعد.

آن پنج روز شدند تاری. من خسته از چند روز کار و چپ ضعیف از خونريزی بعد از زايمان. در عین حال من راه می رفت و از بخش مراقبتهای ویژه نوزادان در هر چهار ساعت به سعی کنید به شیر و نگه دارید من نوزاد جدید. NICU پر شده بود با نوزادان کوچک دروغ گفتن تحت گرم چراغ های روشن در میان بی صدای ناهنجار و خشن از بوق از نظارت بر ماشین آلات. کودک من لگنچه بعدی به یک مقدار کوچکتر نوزاد یک نوزاد پسر به نام کوروش. کوروش کوچکتر بود اما باید مسن چرا که او خیلی بیشتر فعال است. او قادر به انجام “tummy time” و بلند کردن سر خود را به یک تصویر حقیقی از دیدن یک بچه کوچک که نگاه تقریبا آماده به خزیدن.

مهم نیست که چه زمان من آمد به NICU روز یا شب. من تو را دیدم کوروش مادر. او او برگزار شد و زمزمه به او در حالی که نوازش خود را کوتاه. جدید بودن مادر است تنها تجربه — ناگهان خود را در جهانی حول محور یک شخص شما فقط ملاقات کرد. کورش مادر و من نشسته در سکوت که در جهان عجیب و غریب از چراغ روشن و با صدای بلند بوق تلاش به بچه ها ما بهترین شروع ممکن برای زندگی است.

اما آیا ما همان دسترسی به یک شروع سالم برای خودمان و بچه ها ؟ ما در یک کشور غنی از اما شما نمی دانید که از نگاه کردن به مرگ و میر مادران رتبه بندی. آمریکا تنها کشور توسعه یافته که در آن مرگ و میر مادران نرخ در حال افزایش است اما زمانی که شما نگاه از نزدیک در این آمار آن را روشن است که میزان مرگ و میر در حال افزایش است به طور مساوی در سراسر جمعیت ایالات متحده. زنان چهار برابر بیشتر احتمال دارد به مرگ در هنگام زایمان بیشتر احتمال دارد به تجربه زايمان زودرس و بیشتر احتمال دارد به تجربه بارداری عوارض.

دلایل این اختلافات بیش از فقط پول و جغرافیا. حتی تحصیلکرده و مرفه سیاه چهره این خطرات در میزان بیشتری از زنان سفید. نژادپرستی و تعصب در موسسات پزشکی ما به این معنی نیست که زنان کمتر احتمال دارد به طور جدی هنگامی که آنها گزارش درد و کمتر احتمال دارد برای دریافت به موقع مداخلات پزشكي. همچنین شواهدی وجود دارد که استرس های روزمره از نژادپرستی و microaggressions افزایش خطرات ناشی از پره اکلامپسی قبل از دوره تولد و دیگر عوامل خطر است که تحویل ریسک برای هر دو سیاه و سفید مادران و نوزادان خود را. مادران شاغل کم درآمد هستند نامتناسب سیاه و لاتین و گزارش از بارداری تبعیض نامتناسب آمده از زنان از رنگ و کم دستمزد صنایع.

در حال حاضر در میان همه گیر بسیاری از این بی عدالتی خواهد بود بدتر شده است. تحقیقات نشان می دهد که حضور یک doula می تواند در بهبود نتایج برای نوزادان و مادران به ویژه برای زنان است. به دلیل از کار اتاق محدودیت در محل قرار داده برای محدود کردن گسترش COVID-19 بسیاری از باردار مردم در حال حاضر مجبور به انتخاب بین داشتن شریک زندگی خود را در اتاق و داشتن یک doula که می تواند کمک به حمایت از آنها در یک نژادپرستانه و مغرضانه سیستم پزشکی.

Female doctor checking pregnant woman's belly
KidStock/گتی

بی عدالتی شروع طولانی از مردم قبل از باردار هستند–آنها شروع به با دسترسی به مراقبت های بهداشتی. در سال گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به شدت محدود دسترسی به عنوان X کمک یک منبع است که اجازه می دهد تا کم درآمد دسترسی زنان به بهداشت و درمان باروری و نامتناسب در خدمت سیاه و سفید (22%) و Latinx (33%) مردم است. بدون این برنامه بسیاری از آنها به سمت چپ با هیچ مقرون به صرفه گزینه های بهداشت و درمان در فاصله رانندگی معقول از منزل و سیاست است و انتظار می رود ویرانگر برای جوامع از رنگ. اما اشتباه نکنید این مسائل نیست شروع با دولت فعلی است. این سیاست های اخیر حرکت تنها تشدید طولانی مدت بی عدالتی در که دسترسی به جامع بهداشت و درمان است که مبتنی بر شواهد و مقرون به صرفه و فراگیر.

جامعه تجاوز نیز چالش ها در دسترسی به باروری مراقبت. ترانس مردان غیر دودویی مردم و جنسيت nonconforming مردم در صورت تمایل و استرس هنگامی که در تلاش برای دسترسی به بهداشت و درمان و منفی تحت تاثیر قرار زمانی که دسترسی به کنترل تولد و سقط جنین دیگر بهداشت باروری خدمات محدود شده است.

این اختلافات پایان ندارد هنگامی که پدر و مادر جدید ترک بیمارستان. به دلیل نژادپرستی نظاممند موجود و ساختارهای قدرت مهدکودک است که از نظر مالی و جسمی خارج از دسترس برای بسیاری از وادار کردن برخی از والدین جدید به رها کردن شغل خود و یا مدرسه و یا فرزندان خود را در عام و مراقبت از شرایط. یک بیماری همه گیر است که ویرانگر جوامع سیاه (به دلیل موجود بی عدالتی) و هدف قرار دادن جوامع از رنگ سخت ترین از لحاظ اقتصادی بیشتر تنها باعث تشدید این مشکلات است. این عوامل به این معنی نیست که هر کس در کشور است که توانایی برای تصمیم گیری اگر چه و زمانی که به یک کودک و آزادی به جمع آوری آنها را چگونه می خواهید.

با توجه به این عوامل داشتن من بزرگترین نوزاد در NICU بود نه در مورد شانس در همه. به عنوان یک زن سفید, من نمی باید به نگرانی در مورد اینکه آیا پزشکان خواهد باور من زمانی که من گفت: من در درد. زمانی که من hemorrhaged در طول کار به من اعتماد به پزشکان خواهد مانیتور من از دست دادن خون و مراقبت از من اگر من یا my baby زندگی تهدید شد. من تا به حال امتیاز از تصمیم گیری زمانی که و چگونه من می توانید باردار و تحویل نوزاد من. اما این امتیازات در دسترس نیست و یا آزادانه به هر کس داده شده — زنان از رنگ و جامعه تجاوز باید به مبارزه برای امتیازات cishet سفید زنان به طور پیش فرض.

این است که چرا زنان سفید نیاز به نشان می دهد تا برای تولید مثل عدالت. ما باید به دنبال سرب سیاه, لاتین, زنان بومی زنان و دیگران که مبارزه برای چندین دهه به تعریف و تقاضا است که آزادی باروری بیش از فقط حق انتخاب سقط جنین.

“آزادی باروری مرگ و زندگی است مسئله برای بسیاری از زنان و سزاوار حد به رسمیت شناختن به عنوان هر نوع دیگر آزادی” نوشت: 12 سیاه در آتلانتا 25 سال پیش در بیانیه ای که راه اندازی باروری عدالت حرکت. به عنوان سفید زنان ما باید گوش دادن به مبارزات و اشتباهات که دیگران تجربه هر روز به عنوان آنها مبارزه برای حقوق خود را به تصمیم خود باروری در آینده چه که حق مقرون به صرفه کنترل تولد و یا راست به منظور بالا بردن یک کودک چگونه آنها می خواهند از لحاظ اقتصادی در دسترس و از لحاظ فیزیکی فضاهای امن. به عنوان سفید زنان ما باید حمایت از تولید مثل عدالت برای همه ما را به رسمیت امتیازات و بلند کردن صدای آن بلند شده و فریاد زدند که باروری عدالت لازم و فوری است.

اول ما باید بپذیریم طولانی و شرم آور تاریخ زنان سفید پوست با بهره گیری از وکالت در حالی که تعدي به حقوق باروری از دیگران است. تحت برده داری در آمریکا, سفید زنان نقش محوری در حفظ سیستم است که نگه داشتن زنان از رنگ به طور کامل از تحقق تولید مثل خود را آزادی. از وادار کردن زنان به عنوان مرطوب پرستاران در حالی که کودکان خود گرسنگی دادن به بردگی گرفته و مردم را به سفید کودکان به عنوان آینده از سن هدیه. این اقدامات توسط زنان سفید را ترک کرده اند زخم در جوامع از رنگ است که گذشته و امروز. به عنوان سفید زنان ما باید بپذیریم این زخم ها و اثرات آنها را ادامه خواهد داد.

زنان سفید هنوز هم رعایت هنجارهای مردسالار است که به طور نامتناسبی آسیب زنان از رنگ. پس از همه, آن را به یک زن سفید نوشت که ظالمانه و از نظر علمی نادرست قانون برای محدود کردن Alabamans’ حقوق به سقط جنین (نماینده تری کالینز) و دیگر زنان سفید که آن را امضا کردند (فرماندار کی Ivey). آن است که به اندازه کافی به سادگی جلوگیری از اعمال مضر در حال حاضر ما باید مراحل فعال به تمایل به زخم های گذشته و از بین بردن سیستم های که تداوم این نابرابری در اشکال مختلف امروز.

وجود دارد بسیاری از راه برای گرفتن آغاز شده است. من سازمان 500 زنان, دانشمندان, میزبانی یک سری از آموزشی به معرفی باروری عدالت و در چارچوب آن تقاطع با علم LGBTQIA+ و زیست محیطی عدالت است. این یک محل عالی برای شروع به آموزش خود را و یاد بگیرند که چگونه شما می توانید پیوستن به مبارزه. بسیار وجود دارد کار را به انجام و مسیرهای شده اند فلوچارت: در این سال SisterSong یک سازمان پیشرو اتهام در باروری عدالت منتشر شد یک طرح برای سلامت جنسی و باروری, حقوق و عدالت است. وجود دارد راه حل های به این بی عدالتی.

همه ما می خواهید برای محافظت از خودمان و فرزندان ما و ما نمی توانیم نگاه دور زمانی که دیگران هستند که آسیب می بینند در حالی که ما رشد. ما باید اصرار دارند در یک جهان که در آن همه ما باید از این فرصت تصمیم بگیرند که آیا و چگونه ما در تولید مثل و بچه ها را به بهترین شکل ممکن در زندگی مهم نیست که چقدر کوچک خود را شروع کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de