دیوید چانگ اعلام کرد که Momofuku بسته شدن مکان های مختلف

در پایان دهه گذشته ما بررسی چشم انداز ناهار خوری و صحبت با رهبران سراسر صنعت برای تعیین مهم ترین تغییرات در آن 10 سال است که رستوران های تعریف شده در این دوران است. خیلی زود در این پژوهش روشن شد که دیوید چانگ Momofuku مورد نیاز در این لیست یک امپراتوری محور در درجه اول شرق ایجاد کرد بی باک Ssäm نوار.

امروز با وجود اینکه سودآور و مهم در رستوران قبل از Covid-19 بحران ضربه Momofuku اعلام کرد Ssäm نوار را ترک شرق آن روستای محل سکونت و ادغام با نوار Wayō در منهتن در بندر جنوبی خیابان. Momofuku نیز به طور دائم خود را, ایتالیایی, مفهوم Nishi در چلسی و همچنین john marshall که چانگ—که در منطقه واشنگتن دی سی در نظر گرفته زادگاه خود پروژه.

“به ما نگاه واقعیت های جدید نه رستوران تا به حال به اندازه کافی کوسن برای حفظ شوک از این بحران” Momofuku مدیر عامل مارگریت Mariscal نوشت: از Nishi و john marshall در بیانیه ای که به وب سایت این شرکت در روز چهارشنبه.

در پادکست چانگ مورد بحث و تصمیم گیری و با یک دست به طور خلاصه در بودن قادر به کار کردن یک راه حل با خود صاحبخانه. “من نمی خواهم به می گویند هر چیزی به غیر از من درک می کنم تصمیم گیری کنند. من احترام نمی گذارند تصمیم گیری کنند. من آن را درک کنند و اگر من در وضعیت شاید من می تواند آن را ببینید کمی متفاوت است. وجود نداشت و به” چانگ گفت. این Ssäm نوار اجاره منقضی می شود در ژانویه 2021 پس از آن ساخته شده حس بیشتری به حرکت رستوران نسبت به باقی می ماند.

به حفظ کل شرکت پایدار برای آینده Mariscal و چانگ مورد بحث در این قسمت نیاز به سرمایه گذاری در تجهیزات حفاظت شخصی و جدید اقدامات ایمنی در داخل رستوران به مطمئن شوید که آنها می توانید بازگشایی شده است. در نتیجه آنها احساس نیاز به سرپا ایستادن کردن و تمرکز کمتری مکان برای دریافت آنها را به آنچه آنها بر این باورند جدید کدهای سلامت خواهد بود.

چانگ مبارزه اشک اضافه کرد که “من هنوز هم در حال جنگ با این تصمیم آن را به نشستن حق با من است و در همان زمان, من می دانم که دقیقا به همین دلیل ما نیاز به آن را انجام دهد. از سطح مغزی, من قطعا درک آن از سطح عاطفی آن را هرگز ترک ، Ssäm نوار بسیار احساسی برای من,” او گفت:. “این زندگی من است.”

در Ssäm نوار چانگ—که قبلا مشغول به کار در کافه Boulud و تام Colicchio کرافت—تا به حال خود را برای به چالش کشیدن سنت در راه که شد امضای خود را. “واکنش اولیه من این است که تقریبا مانند یک بولدوزر فقط برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد به دلیل این که چگونه من به عنوان یک فرد و پس از آن من منعکس کننده در مورد آنچه که من ممکن است شکسته اند پس از این واقعیت” چانگ گفت: Robb Report در سال 2018 است. او همان در Ssäm بار, رقص برهنه کردن دور مظاهر ناهارخوری زیبا مانند سفره در جستجو برای آنچه که واقعا مهم در مورد رستوران ها.

“دیوید چانگ باز Momofuku تغییر راه همه ما تجربه رستوران در حال حاضر” مایکل Solomonov از Zahav در فیلادلفیا گفت: Robb Report قبلا. “آن را مانند گاه به گاه اما هم واقعا بالا پایان. من فکر می کنم این راهی است که ما توصیف ما رستوران ناهار خوری خوب اما مبدل به عنوان گاه به گاه. استاندارد هستند اما خدمات آرام تر است. آن را OK به دریافت خدمات از مردم با تی شرت و آن را OK به موسیقی با صدای بلند و آن را OK به دور از قوانین از آنچه که به طور سنتی تصور می شود پایان بالا.”

به عنوان Covid-19 بحران می رود ما را از دست بدهند و بیشتر و بیشتر کافه ها و رستوران ها است که مهم به رشد مواد غذایی و نوشیدنی در شهرستانها در سراسر امریکا است. یک بنای مینیاپولیس ناهار خوری صحنه برای نزدیک به یک دهه لیسانس کشاورز بسته شده است به طور دائم; پیشگامانه نیویورک نوار Pegu باشگاه توقیف; پرتلند و سنگ. رستوران کلاید رایج است که بسیار تاثیرگذار بود به آمریکا کوکتل احیا خواهد reconcept به بازار فروش کالاهای خشک و به رفتن مواد غذایی. اینها چند در میان بسیاری از مجموع تنها رشد خواهد کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im