برنده جایزه آشپز Kwame Onwuachi استعفا از تحسین رستوران و معرفت/Kin

جیمز ریش برنده جایزه آشپز Kwame Onwuachi است راه رفتن به دور از رستوران که او ساخته شده است و رو او را به ستاره شدن. در معرفت/Kin در واشنگتن هتل اینترکنتینانتال را 96-صندلی رستوران کاوش خود را میراث خانوادگی و آفریقایی کارائیب پخت و پز.

30 ساله و آشپز اعلام کرد در Instagram امروز که شب گذشته بود, نهایی خود را, تغییر در دانش و معرفت/Kin به عنوان سرآشپز اجرایی. رستوران—که تا به حال بازگشایی برای ناهار خوری در ژوئن 5 و داخلی خدمات در 25 ژوئن—ادامه خواهد داد و بدون Onwuachi.

در بیانیه خود او را به یک دلیل خاص خود را برای خروج اما نوشت: “تغییر دشوار است و گاهی اوقات ناراحت کننده اما تغییر لازم است برای رشد. هر چه من بعدی سرمایه گذاری است و من ادامه خواهد داد و باز چیزی از خود من که در آن ما می توانیم تمام ایستاده بلندتر با هم.” Onwuachi کاهش یافته است به نظر فراتر از خود Instagram post.

مشاهده این پست در Instagram

این سخت است. این آسان نیست اما لازم است. دیروز آخرین خدمات به عنوان سرآشپز اجرایی از معرفت/Kin. باز معرفت/Kin یک رویا برای من و برای بسیاری از. این یک رویا برای 272 بردگان از جورج تاون که میره پایین پوتوماک خروج از حق در مقابل که در آن معرفت/قوم و خویش می ایستد و نمی دانستند که در آن آنها می خواهم تا پایان. برای 77 بردگان در سال 1848 که در تلاش بودند برای رسیدن به آزادی commandeering را یک کشتی از بندرگاه با هدف برابری. یک رویا برای بومیان آمریکایی و آفریقایی که
اینجا ملاقات کرد که در آن این ساختمان ایستاده بازرگانی ایده ها و شیوه ها به منظور زنده ماندن. این محل بود به خیال حداقل به ویژه من اما خیال که حفظ ایمان است که یک روز خود را فرهنگ خواهد بود پذیرفته شده به عنوان برابر و قابل توجه است.
جاده سخت شده است سفر گاهی اوقات خائنانه اما آنچه واقعا ما به ارمغان آورد شادی بود و توانایی ما برای کمک به ایجاد واشنگتن یک محل که در آن رویاها می تواند به حقیقت می پیوندند. یک محل که در آن همه استقبال کرده است; که در آن نامفهوم صدا و هر کسی می تواند خود را دارند.
به من و تیم من بسیار آموخته اند که از هر یک از شما. با تشکر از شما برای هل دادن 110% هر روز و به ما تقریبا زیبا 4 سال خدمات. به منطقه, با تشکر از شما برای دادن به ما یک پلت فرم به منظور ارائه فرصت به همه. تغییر دشوار است و گاهی اوقات ناراحت کننده اما تغییر لازم است برای رشد. هر چه من بعدی سرمایه گذاری است و من ادامه خواهد داد و باز چیزی از خود من که در آن ما می توانیم تمام ایستاده بلندتر با هم. با تشکر از شما برای همه چیز.

یک پست به اشتراک گذاشته شده توسط Kwame Onwuachi (@chefkwameonwuachi) در

هفته گذشته سرآشپز شیرینی پائولا بلس اعلام خروج از معرفت/Kin برای پیوستن به این تیم در, قطب نما, رز و میدان. بلس شده بود furloughed در طول Covid-19 shutdown و در آن زمان او به سازماندهی در سراسر جهان جمع آوری کمک نانوا در برابر نژادپرستی که کشیده در حیرت انگیز $1.86 میلیون دلار برای سیاه و سفید زندگی می کند توجه به فصل و دیگر گروه های حمایت در سراسر جهان است.

Onwuachi باز معرفت/Kin در پی خود را شکست خورده رستوران شاو جواهر که در هر سه و یازده مدیسون پارک آلوم بسته کمتر از سه ماه پس از باز کردن. شاو جواهر “بود و همه بسته بندی شده در یک راه است که نبود اصیل من,” او گفت: واشنگتن پست به عنوان او آماده برای باز کردن معرفت/Kin در ماه اوت سال 2017. “قیمت نقطه نبود اصیل من. این gaudiness رستوران در خود نبود اصیل من است.” این یک تجربه است که تقریبا شکست آشپز جوان, که گفت که او در نظر گرفته ترک کسب و کار در دسترس نباشد.

اما او بازگشت پیروزمندانه از آن تجربه است. در معرفت/Kin کمی بیشتر گاه به گاه تجربه از شاو جواهر شنود گذاشته به مواد غذایی یهودیان آفریقایی, پخت و پز, نیجریه, ترینیداد, New Orleans, و که در آن او در برانکس بزرگ شد. سال گذشته او به رسمیت شناخته شده برای روش های جایزه ستاره در حال افزایش آشپز در جیمز ریش جوایز.

با وجود نسبی جوانی او را تبدیل به یک رهبر در صنعت از نزدیک کار با تام Colicchio و نائومی Pomeroy در مستقل رستوران ائتلاف به لابی کنگره برای کمک های مالی به اختصاص داده شده برای رستوران ها در Covid-19 امداد صورتحساب.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>