مقامات هشدار می دهند که COVID-19 تماس با ردیابی متن کلاهبرداری


coronavirus-phone-scam
elenabs/گتی

اگر شما می توانید یک پیام متنی از یک تماس تحقیقی گفت: شما بوده ام در معرض COVID-19 don’t panic – آن را ممکن است یک کلاهبرداری

به عنوان ایالات متحده به آرامی بازگشایی و همه ما تنظیم به شیوه های جدید زندگی در میان بیماری همه گیر کوروناویروس مقامات هشدار از نوع جدیدی از کلاهبرداری. اگر شما می توانید یک پیام متنی از کسی که ادعا می شود یک coronavirus تماس تحقیقی و گفت: شما بوده ام در معرض COVID-19 آنها در واقع ممکن است در تلاش برای سرقت اطلاعات خصوصی از شما.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) صادر شده است هشدار درباره کلاهبرداری جدید که بسیار قانع کننده باشد. متن پیام مردم گزارش دریافت به نظر می رسد ساده و مشروع: “کسی که در تماس با شما آزمایش مثبت یا نشان داده است علائم COVID-19 & توصیه شما به خود منزوی/آزمایش” پس از یک لینک کلیک کنید برای اطلاعات بیشتر.

این لینک که پرچم قرمز است که شما در حال فریب خوردن بودن. FTC می گوید کلیک کردن بر روی آن می توانید با دانلود نرم افزارهای مخرب بر روی گوشی های هوشمند خود اجازه می دهد هکرها برای دسترسی به برخی از اطلاعات خصوصی خود را.

پس چگونه شما در محافظت از خودتان ؟ این در واقع (خوشبختانه) خیلی ساده است: اگر شما یک پیام متنی از کسی که ادعا می شود یک COVID-19 تماس با ردیاب شما نباید مجبور به انجام هر کاری. اگر وجود دارد یک لینک به سادگی لازم نیست روی آن کلیک کنید.

“بر خلاف مشروع پیام های متنی از وزارت بهداشت که فقط می خواهد به شما اجازه می دانم که آنها خواهید بود خواستار این پیام شامل یک لینک به کلیک بر روی” می خواند یک FTC وبلاگ در مورد کلاهبرداری.

قرارداد ردیاب مشروع هستند و آنها بخش مهمی از بسیاری از شهرها و ایالت’ post-COVID بازگشایی برنامه FTC توضیح می دهد.

“آنها با یک فرد آلوده به دریافت نام و شماره تلفن برای هر کس که فرد آلوده آمد و در تماس نزدیک با در حالی که احتمالا عفونی” FTC وبلاگ همچنان ادامه دارد. “کسانی که نام و شماره تلفن اغلب نگهداری در سیستم آنلاین.”

اما اگر شما در حال دریافت یک متن از یک مشروع تماس تحقیقی آنها را تنها می توان پیام کوتاه به شما اجازه می دانم که شما باید انتظار یک تماس تلفنی از بخش بهداشت محلی تان به پیگیری و بحث در مورد گام های بعدی خود را. آنها هرگز شما بخواهید در یک پیام متنی به کلیک بر روی یک لینک و یا ارائه هر گونه اطلاعات شخصی مانند شماره امنیت اجتماعی و یا بانک اطلاعاتی.

FTC ارائه برخی از راه برای جلوگیری از ناخواسته کلاهبرداری پیام و حتی قبل از آنها رخ می دهد:

  • گوشی شما ممکن است یک گزینه برای فیلتر کردن و مسدود کردن پیام ها از فرستندگان ناشناس یا اسپم.
  • ارائه دهنده های بی سیم خود را ممکن است یک ابزار و یا خدمات است که اجازه می دهد تا شما را مسدود متن پیام.
  • برخی از تماس ها-مسدود کردن نرم افزار همچنین به شما اجازه بلوک های ناخواسته و پیام های متنی.

اما FTC می گوید: بهترین راه برای مردم برای محافظت از خود را به چشم پوشی مشکوک پیام های متنی. اگر آن را در واقع یک COVID-19 تماس تحقیقی آنها تماس شما به دنبال.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im