2 راه کلاهبرداری افراد در هنگام خرید و فروش خودرو

خرید خودرو به دلیل اهمیتی که در رفت و آمدها دارد، در دنیای امروز دغدغه بسیاری از خانواده‌ها است. شاید تا چند سال قبل خودرو تنها ابزاری برای جابه‌جایی به شمار می‌رفت و بازار خودرو به عنوان یک بازار مناسب برای سرمایه‌گذاری شناخته نمی‌شد. اما در دوران جدید و به ویژه ماه‌های اخیر، افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو، آن را از قالب یک ابزار کاربردی خارج کرده و به قالب یک سرمایه خانوادگی درآورده است.
این افزایش قیمت خودروهای نو و کاهش امکانات موجود در آن‌ها توانست تکانی هم به بازار خودروهای دست دوم داده و بیشتر افراد را به سمت خرید و فروش خودرو در این بازار سوق دهد. اما همین رونق گرفتن و افزایش تقاضا سبب شد که کلاه‌برداران نیز دست به کار شده و از این آب گل‌آلود برای خود ماهی بگیرند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با رایج‌ترین شیوه‌های کلاه‌برداری در این بازار پررونق آشنا کنیم.

آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

مشخصات دقیق خودرو را در قولنامه ذکر کنید.

برای بسیاری از افراد پیش آمده که به همراه کارشناس برای خرید خودرو مراجعه کرده و پس از بررسی آن را قولنامه می‌کنند. این گونه افراد هرچند خود را از دام چاله اول نجات داده‌اند، اما اگر حواس جمع نباشند ممکن است به چاه بزرگ‌تری سقوط کنند. در این حالت اگر شما به عنوان خریدار مشخصات دقیق خودرو به ویژه شماره شاسی و سایر ویژگی‌های شناسنامه‌ای خودرو را در قرارداد ذکر نکنید، فروشنده می‌تواند به سادگی کلاه بزرگی بر سر شما بگذارد.
یک فروشنده کلاه‌بردار در فاصله زمانی میان تنظیم قولنامه و مراجعه به مرکز تعویض پلاک، از فرصت استفاده کرده و خودروی دیگری را با ویژگی‌های متفاوت جایگزین خودرویی می‌کند که شما آن را خریداری کرده‌اید. در این صورت شما تا پس از خرید کامل خودرو و رانندگی با آن متوجه این موضوع نمی‌شوید. و چون مشخصاتی که تعیین‌کننده هویت خودرو است در قولنامه ذکر نشده، دیگر دستتان به جایی بند نخواهد بود. بنابراین مراقب باشید که در روز تعویض پلاک یک خودروی تصادفی را به جای خودروی تروتمیزی که کارشناسی شده است، تحویل نگیرید.

زیر بار فروش خودرو در غیاب کارشناس نروید.

یکی از شیوه‌هایی که کلاه‌برداران با استفاده از آن می‌توانند به فروشندگان خودرو ضرر وارد کنند، اصطلاحا پارکینگ دو قبضه نامیده می‌شود. متاسفانه در کشور ما بیشتر افراد خود را متخصص در حوزه خرید و فروش خودرو می‌دانند. به همین دلیل حاضر نمی‌شوند که هزینه‌ای برای کارشناسی خودرو پرداخت کرده و قرارداد خود را زیر نظر یک کارشناس ببندند. به همین دلیل راه برای این دست از کلاه‌بردارها بسیار هموار است.
در این شیوه کلاه‌بردار به عنوان خریدار خودروی شما به صحنه می‌آید. پس از پسندیدن ماشین و نوشتن قرارداد، خریدار خود را از عیوب خودرو بی‌اطلاع نشان داده و آن‌ها را در قرارداد ذکر نخواهد کرد. احتمالا فروشنده نیز از این بی‌اطلاعی خوشحال شده و خود را طرف برنده معامله حساب خواهد کرد. اما زمانی که دو طرف در مرکز تعویض پلاک حاضر می‌شوند، خریدار یک کارشناس خودرو نیز به همراه دارد. در این حالت می‌تواند به طور مستند آسیب‌های خودرو را که در قرارداد ذکر نشده است، رو کرده و از شما طلب جبران خسارت نماید. بنابراین همواره به یاد داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است.

منبع: سایت سافت گذر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes