آن را قطعی پوستر ماشین برای هر دهه هشتاد متولد gearhead و با شکوه فراری F40 هنوز هم متعلق روی تمام دیوار. ایجاد شده در سال 1987 به عنوان یک جانشین 288 GTO براق اواسط موتوره berlinetta جشن فراری 40th anniversary. همچنین آخرین خودرو را شخصا راه اندازی شده توسط il Commendatore, انزو فراری خود را. در اینجا 16 حقایق جالب و آمار در مورد یکی از مرنللو بهترین rawest و بسیاری احشایی Prancing اسب.

فراری می خواستم برای ایجاد چیزی قادر به eviscerating پورشه 959

در سال 1984 فراری-کارخانه مهندسین قفل شده بود مناظر خود را در یک هدف در FIA گروه B گروه پورشه 959. آلمانی ها تا به حال ساخته شده جهان را روزه خیابان حقوقی تولید اتومبیل (این آمار 197 مایل در ساعت) و فراری بود, آه, متوجه. اما زمانی که FIA حذف گروه B در سال 1986 انزو باقی مانده بود با پنج 288 GTO Evoluzione توسعه ماشین و جا به نژاد آنها. او (خوشبختانه) تصمیم به منفجر کردن تولید و آن را به یک جاده-حقوقی دستگاه.

انزو فراری صادر بسیار مستقیم سفارش به این تیم پشت F40

هنگامی که در نهایت ارائه F40 به جهان انزو موجز گفت: مونتاژ جمعیت از روزنامه نگاران: “من ابراز آرزوی من برای مهندسین—ساخت یک ماشین به بهترین در جهان است. و در حال حاضر این خودرو است که در اینجا.”

The Ferrari F40 and Porsche 959.

فراری F40 و پورشه 959 مورد به مربع ، عکس FernandoV/شاتر.

The twin-turbocharged V-8 تولید 471 hp

آسیاب پشت سر راننده یک 2.9 لیتری twin-turbocharged و intercooled V-8. آن را شروع به عنوان یک 288 GTO موتور اما بزرگ شدن و ترفند های دیگر دیدم نسخه ای که در نهایت رسوب در F40 خلیج بسته بندی 471 اسب بخار و 426 فوت پوند گشتاور. این F40 ارائه چشمگیر صفر به 60 مایل در ساعت زمان 4.2 ثانیه است.

بسیاری از F40s تا به حال کمی متفاوت دنده و گشتاور منحنی

و قدرت خروجی. برخی از تولید سکسکه دیدم مختلف—هر چند نه به طور چشمگیری so—آمار زمانی مختلف F40 نمونه بودند dynoed. تا سال 1990 F40 ساخته شده بود بدون یک مبدل کاتالیزوری که در آن نقطه در ایالات متحده مورد نیاز گنجاندن این دستگاه برای انتشار اهداف است.

تنها 400 F40s در اصل برنامه ریزی شده ساخته شود

زمانی که عرضه فراری متعهد اجرا تولید محدود از 400 واحد است. قیمت هر نورد کار هنر ؟ 400.000 دلار بود که حدود پنج برابر قیمت قبلی 288 GTO. (امروز خواهد بود که در مورد $900,000 اگر 1987 قیمت تنظیم شده برای تورم است.)

اما تقاضاهای مصرانه تقاضا بیش از حد سخت به چشم پوشی و بیشتر تولید شد

طبعا به مراتب بیشتر از 400 مشتریان می خواستم یک F40 و پس از آن خودخواسته تولید کلاه رسیده بود, Ferrari فقط نگهداری ساختمان واحد است. زمانی که همه گفته و انجام داده 1,315 F40s ساخته شد 213 از آن به ایالات متحده است.

The Ferrari F40.

یکی از 1,315 نمونه هایی از F40 ساخته شده است. عکس FernandoV/شاتر.

متاسفانه یکی F40 فقط به زمین سوخته در اروپا

در اواخر فوریه سال 2020 مقدار زیادی از گوشی های اسیر غم انگیز نزد یکی F40 به طور کامل فرا گرفته و در شعله های آتش در موناکو. به رغم برخی تلاش های قهرمانانه با شلنگ باغ های F40 سوخته به ترد.

چه فراری F40 به ارزش امروز ؟

حدود 1.5 میلیون اگر چه نوسان قیمت. در سال 1990 قهرمان فرمول 1 نایجل منسل خرید یک F40 برای یک رکورد قیمت از £1 میلیون (حدود 1.7 میلیون سپس). که رکورد های برگزار شده برای بیش از سه دهه از آن هنگام unseeded در 2010s. امروز شما می توانید پیدا کردن فراری F40 ارزش معلق در هوا در اطراف $1.4 به $1.7 میلیون دلار در مزایده اخیر و فروش.

شما قطعا می توانید خرید یک فراری F40 امروز

تخصص وب سایت و کوچکتر عجیب و غریب ماشین نمایندگی فعال فروش ذکر شده است. مزایده مانند RM Sotheby, Mecum و Barrett-Jackson نیز به فروش می رسد مقدار زیادی از F40s در طول چند سال گذشته.

نادر (و گران) F40 اتومبیل های بسیار نازک رنگ کت

وجود دارد یک دلیل ساده برای این کار است. کمتر از دو لیتر از رنگ قرمز استفاده شد در بسیاری از اوایل F40s. چرا ؟ برای صرفه جویی در وزن. (بله جدی.) رنگ اسپری آنقدر نازک است که بافت بدن ساخته شده از کولار قابل مشاهده بود از طریق کت. هنگامی که تحویل آغاز شده بسیاری از مشتریان در بر داشت که نامطلوب بنابراین خودرو شد resprayed با ضخیم تر کت. این واحد است که هنوز هم خرس اصلی نور و رنگ مطلوب تر به جمع و پس از آن ارزش به مراتب بیشتر است.

این F40 هیچ راننده ایدز

اگر رنگ بود صرفهجویی کاربردی در تلاش برای کاهش وزن اتومبیل تقریبا هر موجودی دیگر و راحتی راننده کمک حذف شد تحت مشابه تفکر است. که به معنی بدون ABS (به F40 را ترمز نیست حتی قدرت-کمک) هیچ قدرت کمک در رک و پینیون فرمان و سیستم تهویه مطبوع فرش درب تر و تمیز و یا درب دستگیره. نبود حتی یک رادیو ارائه شده است. بعد برای بازار ایالات متحده و تهویه مطبوع واحد اضافه شد چرا که کابین به سادگی بیش از حد داغ از موتور.

The Ferrari F40.

مینیمالیستی هیولا اصلی F40s آمد با هیچ سیستم تهویه مطبوع, فرش, رادیو و یا دستگیره درب. عکس وینسنت دویل/شاتر.

همه حذف را F40 بینهایت لاغر اندام

یک لوله فولادی شاسی و کولار پانل های بدن در کنسرت با حذف همه غیر ضروری دیگر بیت ترک F40 را مهار وزن مشکلات ناسازگار بودن در 2,433 پوند است. این فراز و نشیب پیش از آن نزدیکترین رقیب پورشه 959 که زنگ زد مقیاس در 3,214 پوند است.

نه هر کس را دوست داشت دست زدن به عنوان یک نتیجه از وزن صرفه جویی در طراحی

گوردون موری پدر یاد مک لارن F1, آزمایش F40 برای موتور ترند در سال 1990 و اشاره کرد که کمی دیگر سحر و جادو بود فراتر از سبکی. “[Ferrari] درخواست دو و سه اینچ-قطر لوله های فولادی در شاسی پایه سطح به انجام تمام کار و آن را نشان می دهد” موری گفت. “شما می توانید احساس شاسی خم در مدار و آن را wobbles همه جا در جاده ها است. این واقعا تکان مورد. و البته هنگامی که شما تحریک شاسی درب پانل شروع به تند و تق و لق.”

فراری نمی مراقبت در مورد هر F40 انتقادات

بازاریابی اجرایی برای فراری نقل می گفت: “مشتریان تا به حال شده است گفت: خودروهای ما در حال تبدیل شدن بیش از حد با شکوه و راحت است. این F40 است برای بسیاری مشتاق ما صاحبان که می خواهند چیزی جز خالص عملکرد.”

The Ferrari F40.

این ماشین توسط یک 2.9 لیتری twin-turbocharged و intercooled V-8 با 471 اسب بخار و 426 فوت پوند گشتاور. Photo by Mateusz Rostek/شاتر.

برای بینهایت, هاردکور, 10 نمونه از F40 Competizione ایجاد شد

این F40 نیست وحشی به اندازه کافی برای برخی از صاحبان فراری پس از ضبط اموال بیگانگان ارائه یک تعداد انگشت شماری از F40 Competiziones. این دو برای اولین بار دوبله شد F40 LMs (Le Mans) هر چند فراری بعد فکر کردم که اتصال نام به یاد مسابقه استقامت بود بیش از حد محدود کننده پس از آن retitled آنها را “Competizione.” ارتقاء به موتور منجر به عظیم 691 اسب بخار و یک گزارش سرعت بالا به عنوان بالا به عنوان 228 مایل در ساعت.

The Ferrari F40.

یک $299 لگو کیت برای فراری F40 دارای 1,158 قطعه است اما دیگر در تولید. عکس Ekaterina_Minaeva/شاتر.

شما می توانید خود را ساخت F40

با تشکر از همکاری با لگو Creator کارشناس خط اگر شما به زمان و صبر شما می توانید ایجاد یک جدی و دقیق F40 ماکت. این $299 کیت 1,158 قطعات و در نتیجه مدل تقریبا یک پا بلند. مانند آن را در زندگی واقعی پسر عموی آن را نیز از تولید بازنشسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im