یک سال سرکوب در چین: حزب اول، تجارت دوم تجارت و اقتصاد

[ad_1] سرکوب شرکت های خصوصی چین در سال 2021 بیش از یک تریلیون دلار از ارزش بازار برخی از بزرگترین شرکت های ای

توسط ETELARESANKHABAR در 6 دی 1400
[ad_1]

سرکوب شرکت های خصوصی چین در سال 2021 بیش از یک تریلیون دلار از ارزش بازار برخی از بزرگترین شرکت های این کشور را از بین برد.

تشدید تسلط پکن بر اقتصاد زمانی اتفاق افتاد که مقامات بر اهمیت اولویت دادن به رشد «کیفیت بالا» که به نفع عموم مردم است نسبت به حداکثر کردن تولید ناخالص داخلی تأکید کردند.

رفاه مشترک بخش‌های هدف را از املاک و مستغلات و آموزش به فناوری و سرگرمی منتقل می‌کند، قیمت سهام نام‌های خانوادگی مانند گروه علی‌بابا، Tencent Holdings، Didi Chuxing Technology Co و New Oriental Education and Technology را کاهش می‌دهد و نفوذ شخصی روسای شرکت‌ها را محدود می‌کند. مثل جک ما و پونی ما.

این سرکوب بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران را نسبت به آینده رشد و نوآوری در چین عصبی کرده است.

تری مک آرور، تحلیلگر در Trivium China به الجزیره گفت: «برای شرکت‌ها، این بدان معناست که کار آنها دیگر کسب درآمد نیست، بلکه در عوض کمک به منافع عمومی است. زمانی که شرکت ها متوجه این کار نشوند، با اقدامات نظارتی سریع روبرو خواهند شد.

کایل جاروس، دانشیار امور جهانی در دانشگاه نوتردام، به الجزیره گفت که حزب کمونیست چین به صراحت اعلام کرده است که "دولت حزب می تواند شرایط تجاری را دیکته کند، نه برعکس."

این به معنای کاهش افرادی مانند جک ما از علی بابا، وادار کردن بخش خصوصی به احترام - مانند پنی ما از تنسنت و لی جون از شیائومی - و نشان دادن این بود که حزب حق دارد هم استانداردهای فنی و هم پارامترهای اخلاقی را برای تجارت تعیین کند. یاروس گفت.

رونق ساخت و ساز چینسیاست "سه خط قرمز" پکن به دنبال مهار استقراض بیش از حد املاک و مستغلات است. [File: Udo Weitz/EPA]

ویژگی

در آگوست 2020، پکن سیاست "سه خط قرمز" را برای جلوگیری از وام دهی بیش از حد کارآفرینان خصوصی از گرفتن وام های جدید معرفی کرد.

با این منطق که «خانه‌ها برای زندگی هستند، نه سفته‌بازی»، این سیاست به دنبال خنک کردن بازار املاک و مستغلات است، که در دهه گذشته در میان خرید بی‌رویه سفته‌بازی به سرعت گسترش یافته است.

محدودیت های وام دهی به عنوان محرک اصلی بحران نقدینگی ذکر شد که منجر به عدم پرداخت وام های دو تا از بزرگترین کارآفرینان خصوصی چین، گروه Evergrande و Kaisa شد. مقررات جدیدی در ماه اکتبر وضع شد که شهرهای کوچک‌تر چین را از ساختن آسمان‌خراش‌های بلندتر از 250 متر منع می‌کرد.

شهزاد کازی، مدیر عامل China Beige Book International به الجزیره گفت: «سرکوب مقررات بخشی از یک تغییر پارادایم گسترده‌تر است که در رویکرد پکن به سیاست اقتصادی و حکمرانی خود رخ داده است.

"این شامل اذعان به این است که مدل قدیمی رشد چین که با بدهی و سرمایه گذاری سنگین تغذیه می شود، به پایان رسیده است.

شرکت های فناوری

در نوامبر 2020، رگولاتورهای چینی عرضه اولیه اولیه 37 میلیارد دلاری گروه مورچه جک ما را متوقف کردند.

پکن گفته است که بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ را برای حمایت از سرمایه گذاران متوقف کرده است، اما بسیاری از تحلیلگران می گویند انتقاد عمومی ما از تنظیم کننده های مالی چین و بانک های دولتی باعث این حرکت شده است.

اندرو کولیر، موسس و مدیر عامل Orient Capital Research، به نیویورک تایمز گفت که تعطیلی ممکن است برای محافظت از بانک‌های دولتی باشد که کارمزد Ant Group را پرداخت می‌کردند تا به آنها کمک کند برای سودآوری خود به مشتریان وام بدهند.

کولیر گفت: «نظر شخصی من این است که بانک‌ها به دنبال بهانه‌ای برای حذف این موضوع در ابتدای راه و همچنین دادن زمان کافی برای تلاش برای سرعت بخشیدن به عملیات آنلاین خود بودند.»

در فوریه سال جاری، پکن قوانین ضد انحصار جدیدی را برای شرکت های فناوری معرفی کرد. اینها شامل اقداماتی برای اطمینان از اینکه شرکت ها از الگوریتم هایی استفاده نمی کنند که مصرف کنندگان را تشویق به خرج کردن بیش از حد یا به روشی که می تواند نظم عمومی را مختل کند، استفاده نمی کنند. علی‌بابا، تنسنت و بایدو از جمله غول‌های فناوری هستند که به دلیل اعمال انحصاری جریمه شده‌اند.

در ماه آوریل، رگولاتورها یک جریمه 2.8 میلیارد دلاری ضد انحصار بر علی بابا وضع کردند و به Ant Group دستور دادند تا تحت نظارت بانک مرکزی چین تجدید ساختار کند.

پکن همچنین مخالفت خود را با شرکت های فناوری که به دنبال عرضه اولیه عمومی سهام خارجی هستند، ابراز کرده است. در ماه ژوئیه، چند روز پس از اینکه غول Didi IPO 4.4 میلیارد دلاری خود را در ایالات متحده راه اندازی کرد، تنظیم کننده های چینی این شرکت را از فروشگاه های برنامه ممنوع کردند.

قوانین جدید شرکت‌هایی را که داده‌های بیش از یک میلیون کاربر دارند، ملزم می‌کند قبل از ثبت نام در خارج از کشور، به دنبال تأییدیه نظارتی باشند و به رگولاتورها اجازه دهد فهرست‌ها را به دلایل امنیت ملی مسدود کنند.

در ماه اوت، پکن افراد زیر 18 سال را از انجام بازی های ویدیویی بیش از سه ساعت در هفته برای جلوگیری از اعتیاد به قمار منع کرد.

در ماه سپتامبر، پکن معاملات و حفاری ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. بانک‌ها، مؤسسات و شرکت‌های پرداخت آنلاین از انجام معاملات با ارزهای دیجیتال منع شدند و مدیران صندوق‌ها از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی منع شدند.

دولت چین همچنین سیستم ابری دولتی خود را ساخته است که در بخش خصوصی با Alibaba، Huawei و Tencent رقابت می کند. در تیانجین، از شرکت‌های تحت کنترل شهرداری خواسته شد تا داده‌های خود را از اپراتورهای بخش خصوصی به ابری که توسط دولت پشتیبانی می‌شود، منتقل کنند.

کازی گفت: «پارادایم جدید به نگرانی‌های امنیت ملی، به ویژه زمانی که به داده‌ها می‌آید، اولویت می‌دهد و توجه فزاینده‌ای را به روندهای اجتماعی-اقتصادی، مانند نابرابری، که می‌تواند باعث بی‌ثباتی و تهدید کنترل احزاب شود، جلب می‌کند.

پکن دستور داده است که دروس خصوصی دروسی را که از قبل در مدارس موجود است تدریس نکنند. [File: Tingshu Wang/Reuters]

درس های خصوصی

در ماه ژوئیه، چین از محدودیت‌هایی برای آموزش خصوصی رونمایی کرد که هدف آن کاهش فشار بر کودکان در مدرسه و کاهش هزینه‌های آموزش والدین است.

پکن دستور داده است که دروس خصوصی به عنوان سازمان های غیرانتفاعی ثبت شوند و از ارائه موضوعاتی که قبلاً در مدارس تدریس می شود خودداری کنند.

همچنین شرکت ها از افزایش سرمایه در خارج از کشور و ارائه درس در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات منع می شوند. این فشار از صنعت 120 میلیارد دلاری فراتر رفت، به طوری که New Oriental Education and Technology، بزرگترین شرکت آموزشی خصوصی چین، شاهد کاهش 7.4 میلیارد دلاری ارزش بازار سهام خود در فهرست ایالات متحده بود.

سرگرم کننده

در ماه آگوست، برای مهار آنچه مقامات به عنوان فرهنگ "آشوب" طرفداران سلبریتی توصیف کردند، پکن به اپراتورهای تلویزیون دستور داد با هنرمندانی که "مواضع سیاسی اشتباه" و سبک های "زنانه" داشتند که به نظر او غیر وطن پرستانه بود، کار نکنند. پکن همچنین فروش کالاهای طرفداران را به هنرمندان جنجالی تنظیم می کند و پلتفرم های آنلاین را از انتشار لیست محبوبیت منع می کند.

راه پیش رو

فشار برای «شکوفایی مشترک» می‌تواند به این معنا باشد که در درازمدت، چین از یک سرمایه‌داری «غرب وحشی» به یک اقتصاد مصرف‌گراتر با هدف ترویج ارزش‌های سوسیالیستی حرکت خواهد کرد. اگرچه دوره گسترش آزاد اقتصادی ممکن است به پایان رسیده باشد، اما تحلیلگران معتقدند که شرکت هایی که می توانند خود را تطبیق دهند موفق خواهند شد.

مک‌کارور پیش‌بینی می‌کند که شرکت‌هایی که به خیر عمومی کمک می‌کنند، مانند آن‌هایی که بهداشت و آموزش را ارائه می‌کنند، محیط عملیاتی تا حد زیادی مطلوب خواهند یافت، در حالی که شرکت‌هایی که به توسعه فناوری‌های اساسی کمک می‌کنند نیز عملکرد خوبی خواهند داشت.

مک آرور گفت: «تجار موفق در چین همیشه درک کرده‌اند که وقتی کسب‌وکارشان با ابتکارات سیاسی گسترده‌تر ترکیب شود، پیشرفت می‌کنند.

«به همین دلیل است. بازرگانان از بخش‌هایی که پکن آن‌ها را غیرمولد می‌داند، به بخش‌هایی که پکن از آن‌ها حمایت می‌کند، مانند حفاظت از محیط‌زیست و تولید پیشرفته، دور می‌شوند.

کازی گفت که نوآوری "بر اساس اولویت های حزب هدایت می شود".

او گفت: «شرکت‌هایی در بخش‌های اولویت‌دار مانند تولید با فناوری پیشرفته، جایی که چین به دنبال کاهش وابستگی خارجی است، رشد خواهند کرد.

با این حال، یک محیط سخت تر ممکن است برخی از شرکت ها را مجبور کند که توسعه را به تعویق بیندازند یا به جای دیگری نگاه کنند.

یاروسز گفت: «برخی از شرکت‌ها ممکن است تصمیم بگیرند که محیط نظارتی کنترل‌کننده‌تر و فشار بیشتر برای انجام مأموریت‌های اجتماعی و سیاسی محول شده توسط احزاب در نتیجه نهایی منعکس شود.» "در نتیجه، آنها ممکن است دامنه خود را برای نوآوری محدود کنند، سرمایه گذاری را کاهش دهند یا تغییر مسیر دهند، یا در برخی موارد به دنبال بازارهای بازتر در خارج از چین باشند.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب